Scoatem la vanzare urmatoarele (pe categorii)

A - plante:

micrantherum umbrosum, 10-15 cm - 8 roni/tufa (ca cea din poza ~20 -30 fire)





pui/bulb Nimpheea Lotus (cred ca "Zenkeri" - cu floare alb-galbuie) 3 lei plantuta sau 2 lei bulbul mai multe bucati disponibile







heteranthera zosterifolia 15-20 cm - 5 lei tufa (5-6 fire) - mai multe tufe disponibile





Myryophilum Mattogrosense
15-20 cm 2 roni/fir - mai multe fire disponibile






"Ciupercute" de Hydrocotyle verticilata: 4 lei tufa (ca cea din poza)




B - Pesti & Acvarii

Din lipsa de timp ma vad nevoit sa renunt la acvariul mic, drept urmare il scot la vanzare:





evolutia lui o puteti urmari aici
vietati:
12 microrasbora galaxy mature - 5 lei/buc
2 corry trilineatus 5 lei/buc
~10 red cherry shrimp 1 leu/buc

harware:
acvariu home-made 50(L)x20x30(h) deci 30 de litri brut - vreo 25 net - 25 lei
Lumina - lampa suspendata Aqua Zonic- 18W T8 - 100 lei
Filtru extern Boyu EF-05 - cu medii filtrante incluse si upradate pentru o cat mai buna filtrare si biologica (siporax, bureti si perlon) - 95 lei
substrat Dennerle Deponit-MIx acoperit de vulcanit-cred - bonus
Flora mai multe am tot schimbat si voi schimba...dar in special vreau sa fie casa pentru anubias, micorsorum pteropus, heteranthera, hydrocotyle leucocefala micrantherum umbrosum..etc..in general ce merg cu lumina asta si fara fertilizare si fara CO2. - bonus
suport special cu 3 console pentru atarnat pe perete (incape acvariul si filtrul extern si ramane loc si pentru cutiutele cu mancare) - 30 lei
Acest acvariu este in functiune si nu-l desfac decat atunci cand gasesc cumparator pentru tot sau macar pentru vietuitoare.
In cazul in care il dau in Sibiu sau imprejurimi ma ofer sa-l si instalez (aranjare, ciclare ..tot)
Pret pachet complet 270 lei




Si daca tot l-am scos din debara, se pune la vanzare un acvariu (reconditionat in stare foarte buna) - 60x30x30 (Lxlxh) 54 litri cu capac:
asta-i capacul:



la capac mai trebuie lucrat la partea electrica care nu functioneaza. Am intentioant sa-i pun neon T5 insa am abandonat ideea
pret 50 lei


[B]Trimit oriunde in tara, comanda minima este de 20 de lei si transportul este suportat de cumparator.
La comenzi mai mari fac reduceri insemnate de preturi si ofer bonusuri.
Plantele provin din bazinul meu de 400 de litri al carui evolutie o puteti urmari aici.