Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 181 to 187 of 187

Thread: Experiment Vivipar

  1. #181
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes

    poze

    o sa vorbesc cu un amic de pescuit stiu ca are o camera mai performanta
    lui silvester nu i-am cerut pt ca distanta bucuresti -onesti e destul de mare si mi-e frica sa nu pateasca ceva pesticii pe drum daca nu si nu adica daca nu reusesc sa gasesc in zona probabil o sa apelez si la el
    deocamdata continuii sapaturile zonale
    inca ceva in acvariul cu masculii sint 2 generatii de pui unii care fac 3 lunipe 18 si altii care fac 2 luni pe 16-17 diferenta intre ei este aproape insesizabila

  2. #182
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes

    blue moscow

    am gasit in bacau ceva blue moscow numa ca parca mi se par cam negriciosi e normal la soare se vedeau de un albastru inchis spre mov dar acasa par negrii doar luminati cu lanterna se vede albastrul
    arata cam asa:
    http://thumb5.webshots.net/t/14/15/3...5jXfbEg_th.jpg

  3. #183
    Very high member Silvester's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Fishroom '963
    Posts
    1,367
    Post (Dis)Likes
    ÃŽn funcţie de rădăcina lor pot avea o culoare mai închisă lucru care vine să întărească originea lor sănătoasă...oricum, aşteptăm pozele reale !
    "Să lăsăm ceva în viaţă... în afară de mătreaţă"...Justin Capră ( inventator, inginer de aviaţie şi matematician )

  4. #184
    Member sonic's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOIESTI
    Posts
    100
    Post (Dis)Likes

    guppy de asta vara

    sunt si ceva BLUE MOSKOW printre ei

  5. #185
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes

    cazare

    au fos cazati in 25 l chestia interesanta e ca nu stiu ce e aia artemia, toata lumea minca mai putin cei 7 cumparati mici macar nu se agitau(in schimb puii de xipho de 2 saptamini erau extaziati au facut niste burti de sarea purecele...) oare sa nu fii fost hranit deloc cu artemia?
    mosu avea si asemanatori cu aia tai sonic dar i-a catalogat drept verzi(oricum am luat 2 si daia+ o femela) oricum mosu parea crescator serios pt ca avea femelele virgine si tinute separat de masculi(atit pestii cam mici si sub dezvoltati pt 2 luni) cel putin in comparatie cu ai mei(noroc de artemia lu sonic)

  6. #186
    Very high member Silvester's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Fishroom '963
    Posts
    1,367
    Post (Dis)Likes
    Sonic...din păcate nu sunt...caracteristic lui Moscow Blue este faptul că de la "nas" pînă la aripa dorsală trebuie să fie albastru "solid" în rest se admit "erori"
    ÃŽn cazul tău sunt HB Red, Metal Head Blue (r2r2), deci Asia...cei "verzi" sunt chiar reuşiţi !
    mihai2002...era bine dacă postai la topicul http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php?t=20731&start=15 nici de acum nu e tîrziu, altfel informaţia utilă se împrăştie prin diverse topicuri...
    Asteptăm pozele şi cu cei verzi, ideal este cu Soarele în spate, alea sunt culorile naturale...cum a procedat sonic dar fără cutia de distribuţie RENEL...
    Cu Soarele în spate foloseşti ISO cît mai mic(100-200) fără bliţ şi "ies" OK cu orice "savonieră"...
    "Să lăsăm ceva în viaţă... în afară de mătreaţă"...Justin Capră ( inventator, inginer de aviaţie şi matematician )

  7. #187
    Very high member Silvester's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Fishroom '963
    Posts
    1,367
    Post (Dis)Likes

    Temporary closed

    ÃŽnchid temporar topicul pînă la noi aspecte de semnalat...
    "Să lăsăm ceva în viaţă... în afară de mătreaţă"...Justin Capră ( inventator, inginer de aviaţie şi matematician )

Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •