Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Gest incalificabil al lui pasi_une (aka Mihai)

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bucuresti, Militari Residence
    Posts
    112
    Post (Dis)Likes

    Gest incalificabil al lui pasi_une (aka Mihai)

    M-am gandit bine inainte sa postez la aceasta rubrica un post negativ si mai ales la adresa unui membru de baza al acestui forum. Daca eu o sa fiu cu siguranta "cotonogit" si poate chiar banat de pe acest forum macar altii sa invete din patania mea...
    Asadar acum vreo doua saptamani am scos la donat cea de-a patra ponta de sajica (aprox.40 pui la 1,5-2cm). La o zi dupa postare am primit PM de la colegul pasi_une cum ca vrea macar 15-20 pui. I-am raspuns civilizat ca nu pot sa-i donez pui pentru ca, la precedenta donatie, in urma mai multor telefoane si PM de la el l-am asteptat in trei seri cu puii de sajica prinsi in punga si "ready to go" iar el nu a venit. De fiecare data s-a scuzat si eu ca fraierul l-am crezut asa ca am luat teapa in trei seri . Dupa ultima seara de asteptare nu am mai primit de la el niciun semn pana acum doua saptamani. Pana acum nimic nou, doar fraierul de mine care a tot pus botul .
    Deci acum doua saptamani ii rapund pe PM ca nu pot sa-l ajut iar el imi arunca alte scuze dar spune ca imi intelege decizia si imi ureaza bafta in continuare. Acum 5 zile primesc un telefon de la un domn Catalin care vrea tot vreo 15-20 pui. S-a scuzat vreo doua seri ca nu poate ajunge si, in sfarsit, miercuri seara vine baiatul si-i dau 15 pui cu scuzele de rigoare pentru ca, la solicitarea lui, nu pot sa-i dau mai multi pentru ca-i rezervasem pentru alte trei persoane. Ii arat acvariul cu puii de JD (vreo 20 de JD) si ma intreaba daca nu cumva vreau sa dau si din ei. Ii spun ca vreau sa aleg o pereche din ei dar ca ne auzim la telefon si ii propun sa-i dau guppy si chiar ii dau vreo 6-7 bucati. I-am spus ca vreau sa scot pui si de la perechea de multispinosa si s-a aratat interesat si de acesti pui. Tot interesul asta pentru pesti moca mi-a ridicat niste semne de intrebare dar...Punctul culminant insa apare la despartire cand "Catalin" imi da numarul lui adevarat de telefon, spunand ca cel de pe care vorbisem pana atunci era al mamei lui ca nu stiu ce avea telefonul lui. Imi da numarul si cand formez si dau bip imi pica fata...era numarul de telefon al lui pasi_une (Mihai) pe care il salvasem de la precedenta donatie . Va dati seama ca am ramas perplex si m-am simtit ultimul om, prostit si jucat pe degete in ultimul hal...si pentru ce...pentru cativa pesti...
    Sincer eu nu pot sa calific acest gest...poate reusiti voi.
    P.S. Rog moderatorii sa-mi spuna daca pot posta ultimul PM primit de la pasi_une pentru o mai buna intelegere a istoricului tranzactiei.
    http://forum.acvarist.ro/showthread....centrus-sajica
    Last edited by scarabell; 18-08-2012 at 22:14.

  2. #2
    High member
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    577
    Post (Dis)Likes
    saracii pesti .. cred ca iia stresat destul sa ii prinzi 3 seri la rand sau 4 chiar daca inteleg eu bine ...parerea mea e ca nu tu ar trebui sa fii banat...ma bag si eu ca musca in lapte
    Illegitimi non carborundum.

  3. #3
    User banat
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Targu-Jiu
    Posts
    232
    Post (Dis)Likes
    salut scarabell,imi permit sa intervin si eu in postul tau,parerea mea sincera este ca nu trebuie sa-l judeci asa aspru pe colegul Mihai pasi_une, poate tie nu ti sa intamplat sa nu te tii de cuvant din motive independente de vointa ta,mie mi sa intamplat,si de aceea va inteleg pe amandoi,cat despre acei cativa pestisori moca................nu cred ca ceeace a facut a facut doar sa capete acei pestisori moca,sau cu vreun interes ascuns, drept dovada ca ti-a dat la final numarul lui real,daca urmarea vreun interes pastra acel numar de pe care te-a contactat si comunica cu tine de pe el,deci parerea mea sincera este ca tu nu esti ultimul om asa cum te-ai catalogat ci esti un suflet mare care se gandeste si la altii, iar Mihai este un acvarist care ,,a gresit'' poate independent de vointa lui, sa nu judecam prea aspru, ape limpezi si fara alge!

  4. #4
    Base member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti - Sec 3
    Posts
    350
    Post (Dis)Likes
    @Scarabell (gandac de c....) Ce crezi ca rezolvi prin inflorirea teatrului ?
    Am spus eu ca vreau jak dempsei ? ca vreau guppy ? si mai ales ce cantitate ? aberezi.... previzualizeasa seara in care ai dat mana cu mine! (inca ma spal)
    Am spus ca am un acvariu de 450L (defapt are 500) si las la aprecirerea ta cati imi poti da si cati pot sa tin in aceel acvariu...
    De discutia: ai ditamai acvariul ai uitat ?
    Ai dat dovada de povestitor gogonat!

    PS. Bafta in continuare!!! :-)))))))

  5. #5
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by pasi_une View Post
    @Scarabell (gandac de c....) Ce crezi ca rezolvi prin inflorirea teatrului ?
    Am spus eu ca vreau jak dempsei ? ca vreau guppy ? si mai ales ce cantitate ? aberezi.... previzualizeasa seara in care ai dat mana cu mine! (inca ma spal)
    Am spus ca am un acvariu de 450L (defapt are 500) si las la aprecirerea ta cati imi poti da si cati pot sa tin in aceel acvariu...
    De discutia: ai ditamai acvariul ai uitat ?
    Ai dat dovada de povestitor gogonat!

    PS. Bafta in continuare!!! :-)))))))
    O fi dat omul dovada de ce o fi dat..... dar tu "pasi...une" prin acest raspuns gen "drept la replica"... dai dovada de MULT MAI MULTE. In primul rand DAI DOVADA DE LIPSA DE BUN SIMT nimic mai mult: in primul rand tonul tau zeflemist si abordarile cu subinteles las sa se inteleaga multe. Si tie iti urez "bafta" in continuare..... la urmatoarea "prosteala". In fond in 500L poti sa tii multi pesti, nu?

    Ps: in ochii unui acvarist propriul acvariu este "ditamai"... chiar daca are si 60L, sa nu uiti asta. Poti sa tii minte chiar si urmatorul citat spus de Trump: " Fii atent pe cine calci cand urci, ca vei gasi aceeasi oameni si la "coborare"........
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  6. #6
    Base member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    U.K
    Posts
    408
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by pasi_une View Post
    @Scarabell (gandac de c....) Ce crezi ca rezolvi prin inflorirea teatrului ?
    Am spus eu ca vreau jak dempsei ? ca vreau guppy ? si mai ales ce cantitate ? aberezi.... previzualizeasa seara in care ai dat mana cu mine! (inca ma spal)
    Am spus ca am un acvariu de 450L (defapt are 500) si las la aprecirerea ta cati imi poti da si cati pot sa tin in aceel acvariu...
    De discutia: ai ditamai acvariul ai uitat ?
    Ai dat dovada de povestitor gogonat!


    PS. Bafta in continuare!!! :-)))))))
    Sa iti fie rusine mai baiatule ... Cum iti permiti sa dai o asemenea replica.... Vezi ca ai dat dovada de nesimtire si pe alte forumuri.... RUSINE!!!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    16
    Post (Dis)Likes
    Salutare !

    Observ ca unii acvaristi aterizeaza din greseala pe forum.
    Noi ceilalti, ne spalam pe maini, fata de un astfel de comportament.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bucuresti, Militari Residence
    Posts
    112
    Post (Dis)Likes
    Scuze ca nu am revenit cu o postare mai rapida. Cu toate ca nu este interzis prin regulament am zis ca e de bun simt sa solicit acordul un moderator pentru postarea acelui PM si se pare ca nu este agreata. Oricum din avertismentul pe care vad ca il are pasi_une vad ca un moderator a vazut cine are talent de "povestitor gogonat". Sincer ma surprinde comportamentul colegului pasi_une (din nou, daca mai era cazul) pentru ca m-as fi asteptat la o explicatie/scuza aferenta gestului sau la altceva decat jigniri de genul asta (totusi suntem pe un forum respectabil) insa raspunsul dat de el este fara comentarii si cred ca ceea ce era de demonstrat a fost demonstrat.
    Ma opresc aici pentru ca nu vreau sa creez animozitati intre membrii forumului insa, pe viitor, aveti grija cu ce acvaristi dati mana...

  9. #9
    Base member reisz-medre's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ARAD
    Posts
    340
    Post (Dis)Likes
    Ca să mă bag şi eu în această discuţie (deoarece am avut şi eu peşti de donat), îl întreb şi eu pe stimabilul pasi_une, dacă poate să aibă un acvariu de 500 l, nu poate să-şi procure peşti pe bani sau şi apa de schimb o primeşte donaţie?
    "Deschide cartea, ca să înveţi ce au gândit alţii; închide cartea ca să gândeşti tu însuţi."Octavian Goga

  10. #10
    Base member Mustang's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Roman
    Posts
    410
    Post (Dis)Likes
    Desi in prima faza gaseam oarecum nefondata postarea colegului @scarabell, pentru ca multora ni s-a intamplat sa nu putem fi punctuali din diverse motive, raspunsul plin de nerusinare dat de pasi_une, denota ca banuiala colegului @scarabell s-a adeverit. Sa-ti fie rusine @pasi_une !
    Viata este ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri. – John Lennon
    Discusii mei

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •