Results 1 to 6 of 6

Thread: filtru AQUAEL UNI+UV 1000

  1. #1
    Member dany_ct's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    112
    Post (Dis)Likes

    filtru AQUAEL UNI+UV 1000

    Am un acvariu de 250 litri cu carasi , in prezent folosesc un aquael fan 3 plus care isi face destul de bine treba doar ca atunci cand il spalam l-am scapat si sa spart carcasa , l-am lipit , acum sa vedem cat mai tine . Intentionez sa achizitionez un filtru AQUAEL UNI+UV 1000 si as dori ceva pareri despre el , daca chiar e folositor acel UV sau e doar o chestie comerciala , mai exact daca se vad ceva rezultate in bine . MS

  2. #2
    Member brezonel's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BUCURESTI-PANTELIMON
    Posts
    115
    Post (Dis)Likes
    eu unu folosesc uv si pot spune ca se vede diferenta ... au am ciclide africane si il folosesc 24/24

  3. #3
    Base member iopenet's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    SLATINA, OLT
    Posts
    344
    Post (Dis)Likes
    Nu stiu cati pesti ai dar la 250 de litri doar un filtru intern mi se pare putin, mai degraba iti recomand unul extern(plin cu material filtrant biologic) chiar si DYI(poti sa ii pui pompa de la Fan3)

  4. #4
    Member dany_ct's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    112
    Post (Dis)Likes
    revin , am cumparat luni acest filtru .......... un dezastru pot spune , materialele sunt mai proaste decat cele de la Resun , sincer o rusine pentru AquaEl care a facut pana acum niste lucruri de calitate, acum au dat-o in bara RAU DE TOT . Cartusul cu ceramica abia sta , apa in loc sa intre prin materialele filrante intra pe langa margini , ocolindu-le . Acele 4 leduri UV sunt mai mult niste leduri albastre , abia daca se vede cerneala invizibila de pe bani. In concluzie nu merita banii deloc. Acum am revenit la batranul meu FAN 3 caruia i-am facut un upgrade la rotor , am luat rotorul cu elice de la un filtru Evo aquazonic de 2000 l/h si acum Fan 3-ul meu e pe steroizi)

  5. #5
    Member Foange 26's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Buftea
    Posts
    196
    Post (Dis)Likes
    Salut.si eu am aquael fan 3 si sunt multumit de ce poate sa faca.am un acvariu de 180l dar iti spun sincer nu era de ajuns pt acvariu, pana nu am luat un filtru extern cu debit de 1000l/ora.ca sa fiu eu mai sigur.toate bune!

  6. #6
    Aquarium expert ionutlatcan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Focsani
    Posts
    2,925
    Post (Dis)Likes
    Sunteti pe sectiunea gresita....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •