Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 61 to 68 of 68

Thread: Algeee in disperare

  1. #61
    Member
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    227
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Freedoom View Post
    am gasit 4 pana acum . Totu eu i-am scos in jumatate de bidon taiat cu apa din acvariu. Le pun aer
    ?
    Musai!Dar daca ai plante de suprafata poti sa-i lasi ca se vor ascunde printre ele.

  2. #62
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by drdiscus View Post
    Dar daca ai plante de suprafata poti sa-i lasi ca se vor ascunde printre ele.
    Are domnul Catalin... abia ce le-a curatat de alge Uite aici: Picture 001.jpg de aceea sustin si eu ideea sa ai lase in bazin. Cum ai spusesem mai devreme: or sa mai apara din "boscheti" multi mai multi la inventar.
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  3. #63
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Bacau
    Posts
    29
    Post (Dis)Likes
    PROBLEM. valisneria mica si cea gigant se zdreleste in fiecare zi. parca mananca pesti din ea. Joi am schimbat 40 de litri de apa. plantele celelalte mai au foarte putine alge. In rest totu merge bine. ( am sifonat si prundisu cand am schimbat apa ).

  4. #64
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Bacau
    Posts
    29
    Post (Dis)Likes
    scuzati ca nu este despre alge aceasta intrebare. Am asa in acvariu 4 gurami 3 molly negri normali 2 molly lira pistruiati, un molly balon, un somn de sticla, 2 cory , un sanitar, 5 guppy , un molly galben, 4 betta, 14-15 neoni, 4 melci pomacea , un molly velifera, 4 xifo, 6 zebre, 3 platy, un ancistrus galben si cam atat in acvariu acela de 240 de litri. Ce parere aveti ?ps am scapat de alge totu e normal.

  5. #65
    Junior Member cbogdan's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Constanta
    Posts
    94
    Post (Dis)Likes
    Freedom, sunt cam multi pesti ( 50 + ) si ceva incompatibilitati - gurami beta guppy.
    Mai putini pesti nu strica ... scapi de probleme: alge, materie organica in exces ....
    80x40x35 -- JBL CP 701E GL 12/16 700l/h Siporax + Burete -- UV Resun G23 5W 4H/Zi -- Incalzitor Haillea 100W -- 24w Osram 856 + 24w Arcadia Tropical Pro -- x1 mini power head bio filter -- Generator Co2 Bio 5L ( bomba co2 ) 3b/s + Reactor DiY


  6. #66
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Bacau
    Posts
    29
    Post (Dis)Likes
    Va roooog AJUTOR . Mor pestisori . Testele la apa sunt ok apa e ok . Hrana este tubifex 1 gram dupa amiaza si seara vipagran de la sera cate jumatate de gram . AJUTOOR CE AU . Mi-au murit un molly balon un platy si un molly lyra . Toate femele.

  7. #67
    Member Alex_TNT's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Campina Prahova
    Posts
    223
    Post (Dis)Likes
    Nu le mai da tubifex, nu e chiar asa safe. Uita-te pe forum

  8. #68
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Bacau
    Posts
    29
    Post (Dis)Likes
    Multumesc frumos . O sa le dau numai vipagran.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •