Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 51 to 60 of 154

Thread: PetShop-uri din Bacau

  1. #51
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes
    da incearca in piata centrala linga sau in spatele vivariului pina in ora 12-13 se gasesc oarece pestici si plante(adrian 2005):da folosesc eu osram 827 (18w)doua +philips 830 (18w)doua .... intradevar lumina este foarte galbena dar plantele merg fara probleme
    a osram 827 am luat de la real iarna trecuta
    L.E.
    simbata 17.10.09 --NEOANE osram 827:840/18 w la real in bacau :827 erau 14 lei celelalte nu stiu nu m-a interesat si nu am retinut
    intradevar 827 sint mai bune decit 830 pentru simplul fapt ca fac alge foarte putine(bine inteles daca se respecta un anume numar de ore de iluminare )

  2. #52
    Member DANIEL79's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    BACAU
    Posts
    283
    Post (Dis)Likes
    Cu parere de rau anunt acvaristii din Bacau ca pet shop-ul 2x2 s-a inchis.Azi am trecut pe acolo si era "parasire".

  3. #53
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by DANIEL79 View Post
    Cu parere de rau anunt acvaristii din Bacau ca pet shop-ul 2x2 s-a inchis.Azi am trecut pe acolo si era "parasire".

    poate isi muta locatia? Oricum dupa ce s-a inchis de la Iasi, ca nu mai aveau vanzare de nici un fel, a sosit si timpul Bacaului.
    Pai de unde domnule, personal handicapat( a se citi ne-specializat), nu gaseai niciodata ce avei nevoie, numai sera sera sera.
    Ca in orice business trebuie sa te dai dupa cerintele clientilor din piata. Cand era la Iasi - Ovidiu la 2x2 ( actualul proprietar de la Arca Petshop din Iasi) ii tot ziceam ca fertilizantii de la sera sunt de cacao si sa aduca JBL ca sunt de 10 ori mai buni, si sa aduca gama easy life. Si imi spunea sec: "Bogdan, cei de la centru nu vor sa aduca, nu vor sa se complice samd"
    Ei bine, nu au vrut , acum sa sufle in iaurt.

    oricum faza idioata, daca tot s-au inchis au ramas cu o gramada de marfa, puteau sa faca un anunt de lichidari de stoc-uri, si tot mai scoteau ceva banuti in plus decat sa le dea engros la alti retaileri.

  4. #54
    Member DANIEL79's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    BACAU
    Posts
    283
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by BogdanHojbota View Post
    poate isi muta locatia?.
    Locatia nu cred ca o muta pentru ca ar fi afisat vreun anunt de genul:"magazinul s-a mutat","renovare" etc.Cel mai sigur e ca s-a dus.
    In rest iti dau dreptate 100% la ce ai spus mai sus.

  5. #55
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bacau
    Posts
    22
    Post (Dis)Likes
    Da intradevar ultima data cand am dat pe acolo facusera ei reducere 40% la toate acvariile, nu prea mi-a mirosit bine iar banuiala s-a confirmat. Deci adio 2x2 ..ce a mai ramas oare in bacau mai serios legat de acvaristica?

  6. #56
    Member DANIEL79's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    BACAU
    Posts
    283
    Post (Dis)Likes
    Ce-i mai trist e ca nu avem si noi un pet shop mai de doamne ajuta in Bacaul asta.Ar fi cel din Real care e cat de cat aprovizionat,dar preturile sunt astronomice si angajatii sunt de "cacao",in plus sunt si ei axati mai mult pe gama produselor Tetra.
    Deci in concluzie tot netul a ramas baza pentru achizitiile noastre.

  7. #57
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bacau
    Posts
    22
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by DANIEL79 View Post
    Ce-i mai trist e ca nu avem si noi un pet shop mai de doamne ajuta in Bacaul asta.Ar fi cel din Real care e cat de cat aprovizionat,dar preturile sunt astronomice si angajatii sunt de "cacao",in plus sunt si ei axati mai mult pe gama produselor Tetra.
    Deci in concluzie tot netul a ramas baza pentru achizitiile noastre.
    Gama produselor Tetra...care sunt tot de"cacao", iar plantele din import si nu rezista in acvariile noastre. O diferenta am observat-o intre Substratul Tetra care se gaseste in real si costa aprox. 39 de lei si acelasi produs din piata nord pe care dai 7 lei...ma intreb oare de ce sunt asa umflate preturile??? (lasand la o parte chiria mare).

  8. #58
    Member DANIEL79's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    BACAU
    Posts
    283
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Brad View Post
    ...ma intreb oare de ce sunt asa umflate preturile??? (lasand la o parte chiria mare).
    Avand in vedere ca am intrat in mai multe magazine din reteaua "zoomania" iti pot spune ca astea sunt preturile practicate de ei peste tot,nu numai in Bacau.Motivul este clar:"foame de bani"

  9. #59
    Junior Member Korleone's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bacau
    Posts
    74
    Post (Dis)Likes
    Stie cineva unde pot gasi EASY CARBO in Bacau? (la zoomania nu au)

  10. #60
    Member DANIEL79's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    BACAU
    Posts
    283
    Post (Dis)Likes
    Nici o sansa sa gasesti asa ceva in Bacau.

Page 6 of 16 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •