Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 399

Thread: In umbra "Marelui African" - "Progetto Italiano" 1300 L

  1. #11
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Da intr-adevar se anunta un jurnal interesant. La acel stand as pune mai multe picioare pentru linistea mea si siguranta dar tu stii mai bine ce si cum.Spor.

  2. #12
    Base member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti-Matei Ambrozie
    Posts
    337
    Post (Dis)Likes
    Deja se contureaza un superb bazin pentru africani. Multa bafta in continuare.
    Multi vad, putini cunosc !

  3. #13
    Maestru Biotop
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Italia
    Posts
    495
    Post (Dis)Likes
    @rick, @sttk, multumesc mult !
    @rick, mai am ramase 2 bare taiate la dimensiune..le voi integra cumva, pentru linistea "noastra" a tuturor, in proiect altele nu mai vreau sa cumpar pentru ca si asa buzunarele au "sangerat" destul

  4. #14
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Ok, acum sunt linistit.:-)

  5. #15
    Maestru Biotop
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Italia
    Posts
    495
    Post (Dis)Likes
    Un mic update:
    Ieri am comandat sticla dupa aproape 1saptamana de alergat pentru ca cel care imi daduse pretul de 450 euro pentru sticla de 15 estraclara lainceputul lui februarie s a facut ca a uitat ,ba mai mult mi a zis ca sticla de15 el nu a avut niciodata ca nu se cere :( Ma rog, astia s oamenii. Asa ca am fost nevoit s o iau de la capat cu studiul de piata. Am reusit intr un final sa gasesc pe cineva care a inteles ce vreau si a si putut sa mi faca oferta de pret in 10 minute , nu in 10 zile sau mai mult cum mi au spus alti colegi de breasla.
    Pana la urma , dimensiunile sunt: 148 L x 106 l x 75 H, sticla de 15mm normala pentru fund si laturile care stau la perete iar cele 2 laturi care se vad le voi face cu extraclara. Pretul este in jurul a 530 euro in care intra geamul extraclar si gaurile. Ramforsarile ar mai cost vreo 75 euro insa le las pentru mai tarziu pentru ca si asa am depasit bugetul.
    Gaurile de IN si OUT s au mutat pe fund si vor fi in numar de 3 : una pt IN si 2 pt OUT.

    La inceputul saptamanii viitoare ar trebui sa mi aduca sticla si bineinteles ca ma voi apuca de lipit cat de repede se poate.

    Va tin la curent cu desfasurarea ostilitatilor.

    Numai bine!
    Cristian

  6. #16
    Member habar_name's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    IASI
    Posts
    245
    Post (Dis)Likes
    Foarte interesante dimensiunile!! Daca nu ai alonja lui Valuev cred ca ai sa te bagi cu totul daca o sa ai de prins pesti...
    Spor!

  7. #17
    Maestru Biotop
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Italia
    Posts
    495
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by habar_name View Post
    Foarte interesante dimensiunile!! Daca nu ai alonja lui Valuev cred ca ai sa te bagi cu totul daca o sa ai de prins pesti...
    Spor!
    sigur alonja lui Valuev n o am! Va trebui sa mi cumpar un costum de scuba sau o plasa de prins koi
    Dimensiunile sunt unele atipice dat fiind spatiul disponibil. Oricum acea latime de 106 , face toti banii, te asigur cu toate impedimentele asociate!

    Un mic up date :




    Azi am pregatit standul pentru a primi sticla pe el. Nu prea mai am rabdare asa ca nu pot sta degeaba

  8. #18
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Va iesi un acvariu pe cinste, pestanii au sanse sa boiereasca, spor.

  9. #19
    Maestru Biotop
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Italia
    Posts
    495
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by rick View Post
    Va iesi un acvariu pe cinste, pestanii au sanse sa boiereasca, spor.
    Doamne ajuta! Imi doresc sa iasa ceva frumos, care sa recreeze pe cat posibil, conditiile naturale si care sa bucure sufletul si ochii ai nostri, ai tuturor!
    Multumesc mult!

  10. #20
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Bucuresti,Prelungirea Ghencea
    Posts
    23
    Post (Dis)Likes
    Salut!Un proiect indraznet ce se pare ca va fi cu mult peste asteptari...Din cate am vazut,intrerupatoarele de pe perete vor ramane inaccesibile,ce faci cu ele?Le poti muta in aceeasi pozitie dar pe spate.Bafta si la mai mare!

    Asteptam vesti si poze in continuare!
    Pace!

Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •