Results 1 to 8 of 8

Thread: experienta in hranirea pui Xipho

  1. #1
    Member gty's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Ploiesti
    Posts
    148
    Post (Dis)Likes

    experienta in hranirea pui Xipho

    salutare
    poate ca sa mai discutat despre asta dar ptr mine e ceva nou
    a-ti patit si voi sa va nasca femela de xipho in acvariul cel mare ?
    eu am patit asa ceva si va rog cateva sfaturi :
    - cum fac sa pape si ei mancarica fara a fi ei mancati ?
    - ai pot hranii(ii pot hrani) cu mancare speciala de puiuti nu ?

    multumesc


    http://forum.acvarist.ro/showthread....a-de-gramatica!
    Last edited by Tudor.M; 14-02-2012 at 11:28.
    Ploiesti

  2. #2
    High member Remus Pop's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Baia Mare
    Posts
    776
    Post (Dis)Likes
    Ce intrebari stupide pui x-( !!! pui femela de xifo in fatatore si fata acolo,si da este mancare speciala pentru pui,nu era mai usor daca nu deschideai acest topic si cautai tu singur asta pe google,sigur scrie, eu am vazut!

  3. #3
    High member fulvius's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    BT
    Posts
    711
    Post (Dis)Likes
    daca tot ai mititeii si vrei sa-i vezi cum cresc..ar fi bine sa-i separi macar pentru 3-4 saptamani ca sa eviti sa nu fie mancati...poti pentru cateva zile sa le dai out fiert tare..galbenusul doar si cate putin[sa nu se tulbure apa]...este mancare speciala dar cred ca poti faramita si din ceea ce dai adultilor..sunt destul de hranace si cresc foarte repede[ai mei si acum ca sunt adulti vin la degetele mele sa le dau mancare]...acum vezi si ce pareri mai vin..mai ales de la persoane care au crescut mai multe ture si stiu mai multe decat mine..oricum..sa te bucuri de ei!!
    A fi DOMN e o-ntamplare / A fi OM e lucru mare Lory http://forum.acvarist.ro/showthread....-Inceput-timid

  4. #4
    Base member Andrei_Madalin's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bucuresti,sect3,metrou-nicolae grigorescu-
    Posts
    319
    Post (Dis)Likes
    eu le dau tetramin granule , si sfaram putin , daca am un acvariu cresa (doar cu pui)


    in acvariul mare, o sa-ti traiasca 2-3 si aia `se descurca` . gasesc tot timpul ce sa manance.
    Last edited by Andrei_Madalin; 14-02-2012 at 04:44.
    multi considera ca e in regula sa ai pesti de sacrificiu. ei cred ca acel mic guppy nu are valoarea unui discus , sau ca e ok sa lasi puii de xipho sau molly sa fie mancati . asa credeau si nazistii cu rasele inferioare.

  5. #5
    Member Technics's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti - Dr. Taberei
    Posts
    260
    Post (Dis)Likes
    Eu le-am dat mancare pe care o dau si adultilor, faramitata cat sa poata fi mancata.

  6. #6
    Member Technics's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Bucuresti - Dr. Taberei
    Posts
    260
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Pop Remus View Post
    Ce intrebari stupide pui x-( !!! pui femela de xifo in fatatore si fata acolo,si da este mancare speciala pentru pui,nu era mai usor daca nu deschideai acest topic si cautai tu singur asta pe google,sigur scrie, eu am vazut!
    Pop Remus, ai ajuns asa de avansat incat intrebarile astea ti se par asa stupide?
    Nu este nevoie sa raspunzi daca sunt chiar asa de sub nivelul tau, foloseste un "ton" mai calm.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bucuresti Noi
    Posts
    9
    Post (Dis)Likes
    lol .. mai simplu e asa te duci la un pet shop si ii zici asa salut vreau si eu TETRAN BABY 30 GRAME costa 15 lei iti ajunge pentru maxim 3-4 nasteri de pui le dai cam 3 saptamani dupa care le dai mancare fugi..

  8. #8
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by ProF View Post
    lol .. mai simplu e asa te duci la un pet shop si ii zici asa salut vreau si eu TETRAN BABY 30 GRAME costa 15 lei iti ajunge pentru maxim 3-4 nasteri de pui le dai cam 3 saptamani dupa care le dai mancare fugi..
    Lol!....Salut si "Bine ai venit"..... ar fi fost mai bine daca citeai si data la care erau scrise posturile (intre timp s-a rezolvat "problema")
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •