Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 41 to 48 of 48

Thread: comanda www.aquaristic.net

  1. #41
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    cica maine iau si eu leafa (trebuia s ao iau de la inceputul lunii ...dar de). in seara asta o sa primiti cei care ati ramas in cursa datele contului si suma pe care o trebuie sa o puneti.
    cum am toti banii, dau comanda
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  2. #42
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Azi dimineata am dat comanda. Pentru cei 616.59 Euro cat a totalizat, mi s-a luat de pe card suma de 2804.31 lei. Asta inseamna un curs de 4.55 lei /Euro.
    Chiar nu am timp sa fac poze si fisiere cu detalierea comenzii, insa gasesc timp sa fac forward doritorilor la continutul comenzii de la aquaristic si la invoice-ul de la paypal. Asa ca nu ezitati si puneti aici o adresa de mail ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  3. #43
    Member Daniel.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    149
    Post (Dis)Likes
    Cand ai timp sa sa ne vedem la Victoriei? Nu-mi trebuie imagine
    Mai vreau si niste micro, macro si EC daca se poate.

  4. #44
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    pai asteapta sa vina ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  5. #45
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    l-am intrebat pe nemtalau de sanatate. iete ce a raspuns:
    Hello,
    sorry for the delay,
    the missing Giesemann POWERCHROME T-5 aquaflora 39 W - 849 mm
    should arrive tomorrow, then we will ship your order asap.

    Best regards
    Brigitte Drabert
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  6. #46
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Dear Herr Cristian Ionescu,

    Thank you for your order nr. 80812 at aquaristic.net. The following products has ben dispatched and sent out today to the following adress:
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  7. #47
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    am primit comada de la aquaristic acu cateva zile .... dar abea acum am ceva timp la dispozitie pentru a face un pic de calcule cu transportul si a livra produsele.
    deci: totalul comenzii a fost de 616.59 euro iar dupa card mi s-a luat suma de 2804.31 lei ... asta inseamna un curs de 4.548 lei ...rotunjit de mine cu nesimtire la 4.55 lei in calculele viitoare.

    cei care au comandat au fost:
    @Busuioc: 2x T5 39W midday si 2xT5 39W aquaflora toate patru in valoare de 74.88 euro
    @cosmin_ruz: filtru eheim in valoare de 45.95 euro
    @darius_ciprian: 4xT5 80W aquaflora in valoare de 107.28 euro
    @daniel.: eheim surface suction extractor in valoare de 26.95 euro
    @linu: 2 x T5 54W special plant, 3 x T5 54W amazon day si 1xT5 color plus toate in valoare de 158.96 euro
    @phogvem: doua dracovenii in valoare totala de 30,87 euro
    @cristi_ionescu_79: 2xT5 39W aquaflora, 4xT5 54W aquaflora si 1x T5 color plus comandat din gresala pentru @linu toate in valoare de 151.72 euro

    Transportul a fost 19.98 euro asta inseamna ca daca aplicam metioda 2 de impartire a transportului avem: 19.98/596.61 = 0.0335
    deci :
    @busuioc pentru cei 74.88 euro trebuie sa puna la transport 2.6 euro
    @cosmin_ruz pentru cei 45.95 euro trebuie sa puna la transport 1.53 euro
    @darius_ciprian pentru cei 107.28 euro trebuie sa puna la transport 3.59 euro
    @daniel. pentru cei 26.95 euro trebuie sa puna la transport 0.9 euro
    @linu pentru cei 158.96 euro trebuie sa puna la transport 5.32 euro
    @phogvem pentru cei 30,87 euro trebuie sa puna la transport 1.03 euro
    @cristi_ionescu_79pentru cei 151.72 euro trebuie sa puna la transport 5.08 euro

    asta inseamna :
    @busuioc : 74.88 euro + 2.6 euro = 77.48 euro x 4.55 lei = 352,5 lei. Am primit 340 deci mai are sa-mi dea 12.5 lei
    @cosmin_ruz : 45.95 euro + 1.53 euro = 47.48 x 4.55 lei = 216 lei. Primit 207 deci mai are sa-mi dea 9 lei
    @darius_ciprian :107.28 euro + 3.59 euro = 110.87 x 4.55 lei = 504.5 lei. Am primit 481.5 deci mai are sa-mi dea 23 lei
    @daniel. : 26.95 euro + 0.9 euro = 27.85 x 4.55 lei = 126.71 lei. Nu am primit nimic (ca lui am uitat sa-i dau PM) deci are sa-mi dea 126.71 lei
    @linu : 158.96 euro + 5.32 euro = 164.28 x 4.55 lei = 747.5 lei. Am primit 716 lei deci mai are sa-mi dea 31.5 lei
    @phogvem: 30,87 euro + 1.03 euro = 31.9 x 4.55 lei =145 lei. Am primit 139.5 lei deci mai are sa-mi dea 5.5 lei

    Va rog frumos sa-mi verificati matematica si daca nu coincide cu a voastra, claxonati si refacem calculele
    Ne mutam pe PM/tel ca sa vedem cum facem sa intrati in posesia bunurilor
    PS: in caz ca va intereseaza neoanele au ajuns nesparte
    PPS: reinnoiesc invitatia de a cere un forward dupa comanda si factura. cine vrea sa lase o adresa de mail si fac va forward la mailurile primite de la aquaristic.net (comanda cu preturile si transportul) si de la paypal (cursul la care s-a efectuat plata). Chiar nu am timp sa scanez, pun poze .. etc
    PPS-Pro: avem si d-asta
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  8. #48
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    cum aproape toate produsele au plecat catre cei care le-au comandat, acest topic se inchide aici
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •