Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 48

Thread: comanda www.aquaristic.net

  1. #11
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Daca nu m-am trezit prea tarziu si daca se vor gasi pe stoc, sufletelul meu isi doreste urmatoarele:

    2 x Dennerle TROCAL Longlife Power Reflect T5/T8, 1047mm
    http://fish.aquaristic.net/Dennerle-...55c051#auswahl
    cod produs: de1395

    1x Dennerle T5 Special Plant, 54w, 1047mm
    http://fish.aquaristic.net/Dennerle-...s.html#auswahl
    cod produs: de2916

    1x Dennerle T5 Amazon Day, 54w, 1047mm
    http://fish.aquaristic.net/Dennerle-...m.html#auswahl
    cod produs: de2922

    Multumesc maxim!

  2. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    62
    Post (Dis)Likes
    Intentionam sa dam comanda la sfarsitul saptamanii viitoate.
    Totusi, vazand ce produse doriti sa va aducem, dorim sa facem urmatoarea precizare: AAR nu ofera nici un fel de garantie (atat de transport cat si de functionare). Cu alte cuvinte, daca tuburile ajung tandari din Germania, tot ce vom face va fi sa trimitem un mail explicit catre aquaristic.net si sa asteptam raspunsul/mila lor (site-ul aquaristic.net nu are buyer protection de la PayPal, deci chiar daca-i reclamamla PayPal o facem degeaba). Deasemenea, daca tuburile ajung la destinatie tandari multumita postei romane, nici macar un mail nu vom scrie ca nu avem cui ... si nici nu vom da posta romana in judecata.

    Inca o problema: data fiind valoarea comenzii o sa va rugam sa achitati produsele dorite in avans. (luam de referinta un curs de 4.4 lei/euro si ne reglam la final, dupa efectuarea comenzii)

    Daca cele doua conditii de mai sus vi se par acceptabile, postati aici si veti primi un PM cu datele contului in care trebuie sa puneti banii.

  3. #13
    Base member cosmin_ruz's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Braila
    Posts
    459
    Post (Dis)Likes
    Accept conditiile impuse si astept un pm cu detaliile necesare depunerii banilor in cont. Seara placuta!

  4. #14
    Maestru Biotop Colours of Africa's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Ploieşti
    Posts
    1,947
    Post (Dis)Likes
    Eu am postat gresit. Trebuia in partea cealalta. Dar comanda ramane.
    Aquatic Eden -Film HD / Galerie foto / Jurnal
    Mountain Scape - Film HD / Galerie foto / Jurnal
    Colours of Africa - Film HD / Galerie foto / Jurnal


  5. #15
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    in cazul asta eu renunt. multumesc de info!

  6. #16
    Member Daniel.'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    149
    Post (Dis)Likes
    Eu sunt de acord.

  7. #17
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ploiesti
    Posts
    10
    Post (Dis)Likes
    In conditiile date, renunt si eu la tuburile de neon.

  8. #18
    Member linu's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Slatina
    Posts
    111
    Post (Dis)Likes
    Si eu sunt de acord.

  9. #19
    High member Busuioc's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    833
    Post (Dis)Likes
    Fiindca am primit PM de la un user cu intrbarea cat si cum impartim transportul , vreau sa scriu cu acordul celorlati care comanda sa vina fiecare cu variante si sa cadem la invoiala fara cearta si renuntari la comanda ( eu nu renunt am uitat sa specific ). La mine valoarea facturii face 37.44*2 = 74.88 euro , fiindca cineva ma intreba cum putem impartii transportul cei 25 de euro la toti ce comanda din aquaristic.net avem 2 variante prima nr 1. una care imi convine dar nu este corecta pentru cei cu produse mici si ieftine si una nr. 2 care este cea mai recomandata in astfel de cazuri ( acest lucru gandinduma ca daca le cumparam singur plateam singur cei 25 de euro transportul sau cati or fi ) :

    1 . impartim suma la 3 sau 4 cati comanda si o achitam in mod egal ( nu recomand din cauza celor care cumpara un surubel de 1 euro ce nu il gasesc in Romanica si totusi daca il comanda singuri platesc transportul )

    2 . cel mai viabil mod de plata : fece media aritmetica si fiecare plateste in functie de valoarea produselor , exemplu :
    - Popescu are produse de 50 euro
    - Marin de 75 euro
    - Gigel ( vorba stiu eu cui ) 25 euro
    adunam cele 3 valori si rezulta 150 euro valoare cu care impartim cei 25 de euro unde rezulta 0.167 ( nu mai punem perioada ca ne incurcam in virgule si calcule ) inmultim suma fiecarui cumparator cu cei 0.167 si v-om avea : Popescu = 8.35 euro , Marin = 12.52 euro si Gigel = 4.17 ( nu ii convine ca are doar un surubel dar daca nu are cum sa il ia mai iefin merge pe varianta asta )



    *Mentionam ca numele si valorile pentru calcule au fost alese la intamplare , orice asemanare cu personaje reale este pur intamplatoare
    Last edited by Busuioc; 28-02-2012 at 15:56.

  10. #20
    High member Busuioc's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    833
    Post (Dis)Likes
    daca nu se gaseste nimeni sa dea o solutie cu transportul cred ca voi renunta si eu . mai astept 1 zi adica 24 de ore sau 1440 de minute ori 86400 de secunde

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •