Results 1 to 8 of 8

Thread: d`ale gurii

  1. #1
    User banat
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    bucuresti 13 SEPTEMBRIE
    Posts
    75
    Post (Dis)Likes

    d`ale gurii

    Va salut! Ma numesc valy si de ceva timp sunt si eu posesorul unui pico reef 4.5G si am urmatoarele intrebari:
    Cum pot hranii(hrani) un clown goby ,cu ce ?
    Coralii se hranesc o data pe saptamana,cu ce ?
    In momentul hranirii trebuie oprite pompele ?
    Daca nu am postat bine ,imi cer scuze!

    http://forum.acvarist.ro/showthread....a-de-gramatica!
    Last edited by Tudor.M; 27-01-2012 at 15:05.

  2. #2
    Aquarium expert ionutlatcan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Focsani
    Posts
    2,925
    Post (Dis)Likes
    Salut!
    Tu cand ai cumparat pestele...sau dupa....nu ai intrat pe net de curiozitate sa vezi detalii despre el??

    "The Yellow Clown Goby's diet should consist of a variety of brine shrimp, frozen mysis shrimp, table shrimp, and frozen food preparations for carnivores. " sursa... http://www.liveaquaria.com/product/p...41&pcatid=1441

    Despre corali....idem ca la peste. Mai mult de atat....nu spui ce corali ai.

    In cei 20 de litri poti opri "pompele" despre care dai aceleasi detalii "amanuntite".

    Cand ceri un sfat este indicat sa dai cat mai multe detalii pentru ca sa nu soliciti prea tare capacitatile extrasenzoriale ale colegilor de pe forum.

  3. #3
    User banat
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    bucuresti 13 SEPTEMBRIE
    Posts
    75
    Post (Dis)Likes
    Imi cer scuze inca o data daca ti-am SOLICITAT PREA TARE CAPACITATEA EXTRASENZORIALA !
    Am pus o intrebare in speranta ca o sa imi dati ceva mai multe detalii ...
    Deocamdata am un singur peste si acela este un goby ,corali nu am !
    Despre jurnal probabil o sa vorbim ceva mai tarziu...

  4. #4
    Aquarium expert ionutlatcan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Focsani
    Posts
    2,925
    Post (Dis)Likes
    Daca esti ironic si putin cu guma-n par nu rezolvi nimic. Citeste inca o data , sau de mai multe ori, ce ai scris tu, ce am raspuns eu si ce ai raspuns si tu si o sa vezi ce se leaga si ce nu. Pui intrebari despre cum ar trebui sa hranesti coralii pe care nu ii ai? Asa ceva nu vezi prea des in conditii normale. Sunt mii, zeci de mii, etc de corali , moduri de hranire, compatibilitati. Daca intrebai cum hranesti un Sun coral te intelegeam dar asa......
    Iar daca despre jurnal spui ca vine mai tarziu.... nu iti pot promite ca cineva te va lamuri asupra "problemelor" tale.

  5. #5
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by valy82 View Post
    Va salut! Ma numesc valy si de ceva timp sunt si eu posesorul unui pico reef 4.5G Bun venit!
    Cum pot hrani un clown goby ,cu ce ? Cu "Search" in forum la sectiunea marina si "multa lectura"
    Coralii se hranesc o data pe saptamana,cu ce ? Cu aceeasi cantitate de "lectura" in functie de SPECIA CORALULUI.
    In momentul hranirii trebuie oprite pompele ? Depinde! depinde de ce pompe ai
    Daca nu am postat bine ,imi cer scuze!
    Nu, nu ai de ce iti cere scuze: ai postat bine; bine ar fi sa citesti linkul postat de un moderator in comentul tau.. in rest.... cand vei vedea ca nu primesti nici un raspuns la intrebarile tale ambigue.... vei recurge singur la solutia oferita de mine
    Dupa cum vezi sunt colegi care se ofera sa te ajute.... si care colaboreaza cu tine cerand mai multe informatii. Trebuie sa intelegi un lucru: NU POTI sa te duci la un mecanic sa ai arati o masina in parcare si sa ai spui: NU MERGE, REPAR-O!!!! ​Seara lina!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  6. #6
    User banat
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    bucuresti 13 SEPTEMBRIE
    Posts
    75
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Nimeni View Post
    Nu, nu ai de ce iti cere scuze: ai postat bine; bine ar fi sa citesti linkul postat de un moderator in comentul tau.. in rest.... cand vei vedea ca nu primesti nici un raspuns la intrebarile tale ambigue.... vei recurge singur la solutia oferita de mine
    Dupa cum vezi sunt colegi care se ofera sa te ajute.... si care colaboreaza cu tine cerand mai multe informatii. Trebuie sa intelegi un lucru: NU POTI sa te duci la un mecanic sa ai arati o masina in parcare si sa ai spui: NU MERGE, REPAR-O!!!! ​Seara lina!
    Mai neica Nimeni, īnvaţa sa-l foloseşti pe "ā" din "a" īnainte sa-i īndemni pe alţii la lectura.

    D-le Super Moderator, va rog sa-i trataţi pe toţi la fel şi sa luaţi aceeaşi masura !
    Last edited by valy82; 30-01-2012 at 22:06.

  7. #7
    I'm Nobody
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    (Piatra - Neamt ) Helsinki - Finland
    Posts
    3,858
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by valy82 View Post
    īnvaţa sa-l foloseşti pe "ā" din "a" īnainte sa-i īndemni pe alţii la lectura.
    Multumesc pentru atentionare... dar NU POT: momentan pot sa iti scriu daca "doresti" cu Ä - Ö, ä - ö, Å å sau alte derivate
    Ps: te-ai prins?
    Acum lasand ironiile la o parte.... postul meu nu a fost decat un raspuns la intrebarile tale (asa cum am specificat si atunci: destul de ambigue)
    Da mai multe detalii si poate atunci cineva o sa iti raspunda.... chiar si un neica nimeni (e bun si ala cand esti la ananghie)
    Toate cele bune si seara lina!
    "Situatia in care te afli.... este consecinta faptelor si actiunilor tale! "

  8. #8
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    Adresarea, ignorarea...
    La revedere.
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •