Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 35 of 35

Thread: am nevoie de o parere :)

  1. #31
    Senior Member Dan.'s Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Tulcea
    Posts
    1,727
    Post (Dis)Likes
    Eu daca m-as putea intoarce in timp as da pana la ultimu` ban pe hardware acvaristic de calitate si nu as fii bricolat nici banalul capac din PVC . Dintre chinezarii as fii oprit doar sticlaria de la gaz / filtru plus ustensilele de ingrijit iarba .

  2. #32
    Base member Andrei_Madalin's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bucuresti,sect3,metrou-nicolae grigorescu-
    Posts
    319
    Post (Dis)Likes
    dupa ce am probat 3 filtre la mine acasa , si o inundatie cu 20L apa si o semi-inundatie , si un drum degeaba pana la cineva acasa , la sfatul lui mihai2002 ne-am luat un jbl e 700 cu 420 (am primit reducere pe ochi frumosi cam 30 lei) de la un pet shop de la obor ( e unul mare , portocaliu ). e foarte silentios. momentan are siporax intr-un sertar , 2 feluri de bureti in altul si inca un sertar cu `bioballs`. am sa-l las tot timpul impreuna cu filtrul meu intern. chiar ii multumesc in special lui mihai pentru rabdare si voua pentru sfaturi.

    p.s. fie vorba intre noi , am avut noroc ca mosul a luat prima de craciun
    multi considera ca e in regula sa ai pesti de sacrificiu. ei cred ca acel mic guppy nu are valoarea unui discus , sau ca e ok sa lasi puii de xipho sau molly sa fie mancati . asa credeau si nazistii cu rasele inferioare.

  3. #33
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes
    Mai ce sa va zic .... la mai mare
    Sa inteleg ca si jbl-ul sh curgea???
    Ce tie si cu Mosu asta domle cum apare el exact cind te doare cel mai tare
    Oricum nimic nu se compara cu lucrul nou mai ales ca ai si garantie la el 2 sau 3 ani, silentios cu adevarat va deveni cam peste 48 de ore de functionare pentru ca inca are aer in mediile filtrante

  4. #34
    High member Busuioc's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    833
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by anamaria.cretu View Post
    dupa ce am probat 3 filtre la mine acasa , si o inundatie cu 20L apa si o semi-inundatie , si un drum degeaba pana la cineva acasa , la sfatul lui mihai2002 ne-am luat un jbl e 700 cu 420 (am primit reducere pe ochi frumosi cam 30 lei) de la un pet shop de la obor ( e unul mare , portocaliu ). e foarte silentios. momentan are siporax intr-un sertar , 2 feluri de bureti in altul si inca un sertar cu `bioballs`. am sa-l las tot timpul impreuna cu filtrul meu intern. chiar ii multumesc in special lui mihai pentru rabdare si voua pentru sfaturi.

    p.s. fie vorba intre noi , am avut noroc ca mosul a luat prima de craciun
    Lucrul nou este sfant , daca ajungi o data in drumul taberei treci pe la Coralis , pentru membri AAR au reduceri la toate produsele , cat despre filtru o alegere si mai perfecta ar fi fost tetratec EX700 la care gasesti mai multe consumabile dacat la jbl

  5. #35
    Base member Andrei_Madalin's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    bucuresti,sect3,metrou-nicolae grigorescu-
    Posts
    319
    Post (Dis)Likes
    am primit cam 5 litri de tetratec ex700 pe covor azi la amorsare ....la al meu garantie 2 ani si e atat de silentios(nu credeam cum imi spunea mihai) incat bag mana in apa sa simt jeturile mici de la out membru AAR nu sunt , dar am vazut episodul cu azilul si parca ma bate un gand. parca as vrea si pentru numele verde de forum )

    jbl-ul sh are un abtibild cu jbl si era rotund ) andrei s-a cam enervat si s-a luat de tipu` ala si nu stiu cum , am plecat de la el cu un termometru cadou )
    multi considera ca e in regula sa ai pesti de sacrificiu. ei cred ca acel mic guppy nu are valoarea unui discus , sau ca e ok sa lasi puii de xipho sau molly sa fie mancati . asa credeau si nazistii cu rasele inferioare.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •