Page 67 of 74 FirstFirst ... 17576566676869 ... LastLast
Results 661 to 670 of 740

Thread: peisaj

  1. #661
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    Ionut, pe mine prea putin ma intereseaza ce apa folosesti si cu ce fertilizezi (sau nu).
    Iti apreciez munca, ochiul de artist si tot ce ai facut pana acum. Tine-o tot asa si nu descuraja!

  2. Likes Ionut Godea liked this post
  3. #662
    Member claudiudany's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    258
    Post (Dis)Likes
    Sper ca ce voi scrie sa fie ceva foarte logic.
    Ionut - "un om cu un singur ceas stie cit e ora. Un om cu doua ceasuri nu este sigur niciodata." Asa ca tu ai gasit un echilibru perfect in acvariul tau (ai un singur ceas) sti cat e ora si totul merge perfect, nu incerca deocamdata mai multe ceasuri deodata - fiecare cu parerea lui. E adevarat ca exista si ceasuri fff scumpe (fel si fel de echipamente de acvaristica in acest caz) care indica ora ff bine, dar un astfel de ceas poate de asemenea indica ora mai prost decat un ceas mai ieftin dar bine facut (asa cum este cazul tau).
    Si mai spune o vorba ca fiecare se intinde cat ii e plapuma - Ionut ai reusit sa iti iei un ceas foarte bun cu bani putini (v-ati pus vreunul problema ca poate omul s-a orientat si el si in functie de disponibilitatile financiare - atat si-a propus el sa cheltuiasca ca poate mai are si alte prioritati).
    Si acuma imi pun si eu o intrebare - Cati din domeniul acvaristicii (de pe acest siteu ca exemplu concret) au reusit sa faca un ceas fff bun la un pret ffff redus -
    Eu unul fiind mai la inceput, pana voi invata cat mai multe SUNT INTERESAT de ceasuri foarte bune la un pret redus (am buget restrans sunt si alte prioritati).
    As fi foarte FERICIT ca membrii acestui sait sa vina cu exemple cat mai multe de acvarii obtinute ca si Ionut (CHELTUIALA CAT MAI MICA) , de calitate apropiata (+ sau -). VA ASTEPT CAT MAI CURAND dar nu stiu de ce cred ca o sa numar aceste exemple pe degetele de la o mana, ceea ce, sa fiu sincer, pe mine ma intristeaza iar pe IONUT ar trebui sa il fac foarte MANDRU de reusita lui.
    De aceea stai linistit IONUT - LEGILE LUI MURPHY spun ca "Probabilitatea de a distruge un lucru este direct proportionala cu valoarea lui", asa ca tu ai un lucru valoros care nu poate fi distrus/murdarit foarte usor.
    EU UNUL TE ADMIR si sa nu se supere nimeni pe mine pentru ca am incercat sa gandesc logic.

  4. Likes Ionut Godea liked this post
  5. #663
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    baga mare ionut si mai lanseaza proiecte de genul acesta. orice reusita va forma doua tabere: una pro si una contra. eu stiu de care parte sunt.

  6. Likes Ionut Godea liked this post
  7. #664
    High member nyko27's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    orastie hd
    Posts
    819
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by bilti View Post
    baga mare ionut si mai lanseaza proiecte de genul acesta. orice reusita va forma doua tabere: una pro si una contra. eu stiu de care parte sunt.
    Mare dreptate aveti... Felicitari Ionut !!!!

  8. Likes Ionut Godea liked this post
  9. #665
    Maestru Aquascape Ionut Godea's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bacau
    Posts
    532
    Post (Dis)Likes
    Este incredibil in ce hal pot ajunge unii oameni. Tocmai am primit doua reputatii negative pentru faptul ca am afirmat "Va multumesc pentru interes si pentru aprecieri.Fertilizarea o fac doar cu apa de la robinet. Plantele arata minunat. Dupa parerea mea, cel mai frumos acvariu e cel care imita mediul natural al pestilor." Nu sunt impotriva fertilizarii. Am obosit sa explic faptul ca la acest setup nu am nevoie pentru ca sunt putine plante, iar intentia mea este sa le fac sa creasca incet. La un viitor setup, voi folosi fertilizanti, daca va fi nevoie. Va multumesc celor care ati apreciat munca mea si m-ati sustinut. Mi-a fost drag acest forum si am avut de invatat de la unii membrii de aici. Activitatea mea pe acest forum se incheie aici. Acest topic s-a transformat in ceva urat. Cei care doresc sa ma contacteze, o pot face pe pagina mea de Facebook. https://www.facebook.com/godea.ionut

    L.E. Un secret: in apele din natura, vin acvaristi si toarna cu sticluta fertilizanti, altfel nu ar creste nici o planta. Ceea ce vedeti prin documentare e photoshop.
    Last edited by Ionut Godea; 11-02-2014 at 20:09.

  10. #666
    Administrator bilti's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    timisoara
    Posts
    1,924
    Post (Dis)Likes
    am sters toate rahaturile iar humbert cat si clona lui a fost banat pt 30 de zile. tot timpul vor fi carcotasi pentru ca asa sunt oamenii slabi si fara caracter. una e sa ai o discutie in care sa te bucuri ca unii isi impartasesc rezultatele si alta e sa faci un rahat din cauza invidiei si a neputintei.

    ionut: te rog sa postezi in continuare. la fiecare carcotas sunt cel putin 10 care stau in spate si iti admira opera. pt ca e o opera pana la urma. o sa verific deseara sa vad si punctele alea la reputatie.

  11. #667
    Very high member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,135
    Post (Dis)Likes
    Am descoperit ca acvaristica este un hobby care proiecteaza in exterior multe frustrari. In mod normal le bagi in tine si traiesti cu ele, dar cand te faci acvarist incep sa iasa

    Ce am mai observat: de cate ori apare cineva care face lucrurile altfel, in general mai ieftin, incep discutiile de genul - dar aia care baga bani in cercetare...etc, etc, etc. Evident ca te apuca nervii cand tu dai 500 eur pe un CO2 cu tot ce trebuie si eu iti spun ca am un porcusor de guineea cu un furtun in fund si asa bag eu gaze in acvariu.

    Pe de alta parte, nu inteleg de ce criticile aduse acvariului trebuie luate personal, se formeaza imediat doua tabere etc.

    Mie imi place foarte mult acvariul, se vede clar ca Ionut se pricepe. Sunt convins ca daca plantele nu mergeau ar fi inceput sa bage micro si macro, il duce capul si stie ce are de facut.

    Nu-mi place cararea, cred ca fara ea ar arata mai bine. Sincer, cand ma uit la poze o acopar cu un creion . Dar asta este o chestie complet subiectiva, este a mea, nu a autorului: imi place/nu-mi place. Evident ca lui Ionut ii place (sau nu-l deranjeaza). Nu este nimeni de vina, nici macar eu, ca mie nu-mi place linia aia alba din acvariu. Asta este, nici macar nu pot explica de ce


    Ionut, mult succes in continuare si la mai multe poze si reusite. Poate si fara carari.

    edit: sa ne intelegem, cararea care nu-mi place este 5% (estimat, nu sariti sa calculati) din acvariu. Restul de 95% ma da pe spate. Asta ca sa ne obisnuim si cu criticile constructive
    Last edited by Haplo; 12-02-2014 at 10:04.
    The Force can have a strong influence on the weak-minded.

  12. Likes polsen_h, Ionut Godea liked this post
  13. #668
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    O vorba din batrani spune: "Caini latra, ursul merge.'
    Mult spor Ionut asa cum stii tu mai bine
    Acum am vazut, felicitari pentru articolul aparut si la mai multe.

  14. Likes Irena, mabial, Tudor.M, Nimeni, Ionut Godea liked this post
  15. #669
    Member Dl.Crevete's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Piatra Neamt
    Posts
    269
    Post (Dis)Likes
    Felicitari inca o data!

    http://www.agentiadepresamondena.com...je-in-acvarii/

    daca imi permiti,doar o mica sugestie:Rupe-i!!!

  16. #670
    Maestru Aquascape Ionut Godea's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bacau
    Posts
    532
    Post (Dis)Likes
    Va multumesc pentru sustinere!!

    Ana-Maria Kozma, redactor la Agentia de Presa Mondena, a scris un frumos articol despre Aquascaping si despre mine: Va rog rog frumos sa dati share pe facebook la articol.

    http://www.agentiadepresamondena.com...je-in-acvarii/

Page 67 of 74 FirstFirst ... 17576566676869 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •