Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15

Thread: Filipe Oliveira in Romania

  1. #11
    Base member FlorinI's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bucureşti S1
    Posts
    499
    Post (Dis)Likes
    Salut Cristi,

    Planul tău sună excelent. Dacă se realizează va fi un eveniment de care participanții își vor aduce aminte toată viața (sau până îl aduci și pe Takashi în Deltă )

    Personal însă cu mare regret nu cred că o să pot participa așa cum descrii tu. Jobul îmi mănâncă majoritatea timpului, și puținul care îmi rămâne îl dedic familiei, cu care și-așa petrec prea puțină vreme. Acvaristica o fac noaptea târziu și în weekend printre picături. De muuuuuult de tot n-am mai făcut vreo ieșire doar pentru mine, fără soție și copil.

    Acestea fiind zise, dacă organizezi această escapadă, aș vrea totuși să vin pentru ziua cea mai interesantă, chiar dacă ratez partea cu relaxarea. Văd fie varianta în care pur și simplu zbor singur de la București, stau la workshop-uri, plec înapoi, fie varianta în care fac o vacanță cu familia în Deltă (n-am mai fost până acum!) în paralel cu evenimentul, și eu "chiulesc" în anumite momente. Din punctul ăsta de vedere trebuie să întreb pe experții în Deltă cum e vremea în aprilie și ce se poate face cu soția + un băiat de 9 ani.

    Florin

  2. #12
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    oameni buni ... in martie-aprilie am vrea sa organizam concursul de acvarii plantate (precum a fost cel din 2010), nicidecum iesirea in delta.
    iesirea in delta va fi la vara (iulie-august) .... pai ce dracu sa facem in aprilie in Delta? Sa pescuim la copca? Sa ne inghete apa in acvariu in timpul workshop-ului?

    deci sunt doua proiecte distincte care il implica pe Oliveira:
    1. Concursul de acvarii plantate. La fel ca la prima editie, voi trimiteti pozele, noi le punem pe site-ul asociatiei, Oliveira (de la el de acasa) intra pe site, le comenteaza si alege castigatorii. Ca data de desfasurare a acestui concurs am dori sa fie martie-aprilie 2012.
    2. Intalnirea membrilor AAR care il are ca invitat pe Filipe Oliveira. Data acestei intalniri va fi undeva in miezul verii 2012 (iulie-august ...stabilim impreuna, noi si Oliveira functie de concediul/diponibilitatea lui si a noastra). Binenteles ca se poate venii cu sotia/copii/catelul ... orice mai putin pestii din acvariu.

    Deci: in vara anului 2012 vrem sa organizam o iesire in Delta de 4-5 zile a membrilor AAR. Va fi ca un mini concediu in care vom face exact ceea ce face romanul in concediu ( bea bere/sta de vorba/admira peisajul/se plimba prin locatia aleasa). Ca sa dam un plus acestei intalniri, l-am invitat si pe Oliveira. Ca tot il avem acolo, printre altele, il inghesuim intr-o sala sa o punem de un workshop mic, in timp ce copii vaneaza mormoloci in balta iar sotiile se bronzeaza barfindu-ne pe noi si pasiunea noastra ......
    Apoi cu totii, cu catel si purcel, ne urcam in vaporase si plecam intr-o excursie pe canalele Deltei sa facem poze .... si tot asa

    Am reusit sa clarific oarescum ideea? Evident, o sa o disecam la urmatoarea intalnire pe Skype, dar pana atunci v-ati facut o idee despre ce e vorba si cam ce se vrea de la aceasta intalnire?
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  3. #13
    Base member FlorinI's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Bucureşti S1
    Posts
    499
    Post (Dis)Likes
    Aaaaaaaaaaaaaaaaa...... Păi zi așaaaaa........

    Bun, regândim abordarea, în condițiile astea devine mai interesantă varianta 2, cu familionul alături.

  4. #14
    High member Busuioc's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    833
    Post (Dis)Likes
    ma bate sotia si ala mic daca nu ajungem si noi cu voi ...<:-P

  5. #15
    Base member Viorelchristian's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Slatina
    Posts
    472
    Post (Dis)Likes
    Salut!
    Ce se mai stie de concursul din aprilie, se mai tine?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •