Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Thread: o intrebare in legatura cu discusul asi dori un raspuns

Aquarium expert andreic's Avatar
    Post (Dis)Likes
    La inceputuri, am avut intr-un bazin de 90l 2 discusi care s-au facut intr-un an si jumatate de cca.20cm(de, norocul incepatorului), care stateau cuminti impreuna, se intorceau din cauza marimii impreuna, oricum se cam chinuiau. Atunci am decis sa le cumpar un bazin de 200l si mi-am ... norocul ca, de unde era pace si prietenie a inceput razboiul, adica cel mai mare a ocupat mijlocul acvariului si a inceput sa il trozneasca pe cel mai mic, ce mai razboi in toata regula. Am hotarat sa mai cumpar 2 bucati in speranta ca se vor potoli. Credeti? Nu, se bateau in scara, cel mai mare il batea pe al doilea, acesta pe al treilea, samd. Oricum cei 2 nou veniti au sosit si cu hexamita( da boala gaurilor) si s-a rezolvat de la sine. Ce am constatat eu discusii fiind pesti de card cel putin cand sunt mici trebuiesc tinuti ca atare( adica mai multi) in bazin si pentru hrana( vor invata sa lupte pentru hrana si se vor dezvolta frumos) si pentru protectia reciproca. In timp se vor indeparta exemplarele mai slabe( vinde, dona) pana se va ramane cu numarul dorit de pesti.

Junior Member
    Post (Dis)Likes
    si ai mei se fugareau la inceput...dar acuma nu mai am probleme

Aquarium expert
    Post (Dis)Likes
    am impresia ca s-a "dezgropat" un topic "mort" de foarte mult timp. nu este o problema, dar exista sanse ca raspunsul sa vina in van, deoarece intrebatorul nu prea a mai functionat pe forum...
    procesor trial core, cu placa de baza AM3, cu chipset INTEL, cu memorie trial channel DDR3 ....

Base member Stranger's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Asa-i Razvane, ai dreptate, dar ma gandeam ca se gasesc tot mereu asemenea situatii in care se cer informatii dupa ce s-a consumat faptul. Se pare ca asa-i natura incepatorului, si nu se poate evita.

Page 2 of 2 FirstFirst 12