Results 1 to 3 of 3

Thread: Aspirator de bazin - pareri?

  1. #1
    High member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Arad
    Posts
    685
    Post (Dis)Likes

    Aspirator de bazin - pareri?

    Va salut,

    am de gand sa imi iau un aspirator de bazin. Deoarece modelele de la noi sunt EXAGERAT de scumpe, m-am uitat pe E-bay..
    De ex oase PondoMatic 2 gasesc la noi pe la 6 milioane jumate plus TVA, iar pe Ebay cu 112 Euro + transport.
    am mai gasit Gardena SR2000 si Pontec-Pondomatic 2 . Mai sunt si de la UBBINK VacumProCleaner. toate se invart pe la 75 -110 Euro, deci clar ca o sa cumpar de pe ebay si nu de la noi!
    Majoritatea sunt pe la 1400 W putere, capacitate 27 -30 de litri, unele au golire automata altele nu. Unele au telecomanda -altele nu.

    va rog sa ma ajutati sa ma decid asupra unui model, nu am lucrat cu asa ceva inca - nu stiu cat de fiabile sunt si cat de bine isi fac treaba. Am 5 bazine (1 betonat si 4 cu folie) pe care trebuzie sa le curat de mizerie, alge etc.
    La ce sa fiu atent cand fac alegerea ? rog ca cei care au si folosesc sa isi spuna parerea!


    Oase Pondovac 4 mi se pare cam scump, nu sunt dispus sa dau 300 Euro pe el, oricat de destept ar fi aspiratorul ala.. nu mai vorbesc ca la noi e 14,5 milioane + tva
    .... un sut in fund e un pas inainte...
    cred ca a sosit timpul pentru o schimbare.
    .. nu vand nimic, doar ma laud..

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    250
    Post (Dis)Likes
    Singurul produs bun a lui Oase e aspiratorul Pondovac...., pe restul nu le cunosc.

  3. #3
    High member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    611
    Post (Dis)Likes
    Salut,grija mare sa nu risipesti banii.
    Am discutat cu cateva persoane despre acest device,si detinatori si dealeri (apropiati,neinteresati sa-mi vand chestii scumpe).
    Eu am dat banii degeaba pe un hozelock pond vac,care acum il vad pe la 600-700ron,nu stiu de ce pt ca eu acum 2 ani am dat pe el in jur de 300ron.
    Nu e bun de nimic sincer,sa te feresti de el,mizeria ajunge in contact cu rotorul iar in iaz nu avem doar namol,mai sint si pietre mici(chiar nisip) si asta face sa se blocheze si chiar sa distruga axul rotorului.
    Daca tot ai nevoie,toata lumea recomanda modelul de la oase pondovac,acela scump.Isi face foarte bine treaba.
    http://forum.acvarist.ro/showthread.php?5537-Regulamentul-forumului-Acvarist.ro - punctul q)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •