Results 1 to 3 of 3

Thread: Problema Tetrazona ?!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    13
    Post (Dis)Likes

    Problema Tetrazona ?!

    Am 2 exemplare. Planiuam sa iau mai multi dar m-am trezit cu 2 xipho cadou asa ca am renuntat deocamdata la idee. "Problema" e ca de vreo o sapt. unu din tetra sta mai tot timpul cu capul in jos - vertical. Cind e ora mesei isi revine dar imediat dupa acea se retrage. Ce sa aiba ?!

  2. #2
    Membru AAR Nicolae Paun's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti-diham 1981
    Posts
    4,637
    Post (Dis)Likes
    in primul rand sa te bucuri daca tetrazonele tale stau cu capul in jos;e o pozitie normala pt ei,atunci cand vor sta cu capul in sus sa iti faci griji.
    in al doilea rand tetrazona sunt pesti de card si e nevoie de cel putin 6 exemplare intr-un acvariu pentru a se simti in siguranta.

  3. #3
    User banat
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    dezactivat-Tulcea
    Posts
    424
    Post (Dis)Likes
    Da...acela este comportamentul normal al acestor pesti.Si daca nu iti iei macar 5 pacat de ei...In card sunt mult mai jucausi si mai interesanti. Daca vreodata ai sa ii vezi cu capul in sus inseamna ca e grav.


    Nu ai absolut nicio problema in afara faptului ca daca ai de gand sa tii 2 mai bine du-i inapoi.Eu am 15 bucati(5obisnuiti,5green si 5 galbeni nu stiu ce fel se numesc dar in afara culorii nu difera cu nimic)si este o mare alergatura acolo.Daca ai sa iti cumperi 5-6 pentru inceput ai sa vizi diferentele

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •