Page 1 of 40 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 400

Thread: Botosani

  1. #1
    Junior Member sergiu bt's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    76
    Post (Dis)Likes

    Botosani

    Am deschis acest post in speranta ca vor scrie si colegii din Botosani la aceasta sectiune, deoarece banuiesc ca avem destui pasionati de acvaristica si la noi in oras, din pacate nu prea am vazut activitate pe forum din partea botosanenilor. E pacat, deoarece sunt convins ca vor aparea surprize si vom gasi colturi superbe de natura pe care le detineti si inca nu le-ati scos la lumina.
    Putem face schimb de experienta si nu numai, putem da sfaturi unor debutanti, putem sa ne scriem opiniile despre fenomenul acvaristicii in zona noastra, ne putem prezenta proiectele de viitor sau nelamuririle.

    Va astept cu idei si, cel mai important, cu imagini cu pestii/acvariile voastre!

    Pog administratorii sa il organizeze ca si subforum.

  2. #2
    High member fulvius's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    BT
    Posts
    711
    Post (Dis)Likes
    sfaturile sa le directionati la mine..incepator la apel
    A fi DOMN e o-ntamplare / A fi OM e lucru mare Lory http://forum.acvarist.ro/showthread....-Inceput-timid

  3. #3
    Member sebyup's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    204
    Post (Dis)Likes
    Salutare. Sunt botosaneni pasionati de acvaristica. Sunt si eu pe forum mai de multisor, activez in alte sectiuni, iar aceasta sectiune am gasit-o intamplator (caut donatiile zonale), ocazie cu care va salut pe toti. Cu fulvius am mai discutat, ii doresc succes maxim cu inmultirea la betta si la celelalte specii pe care le mai are. Haideti sa incercam sa facem o sectiune a Botosaniului cu pareri pro/contra despre diverse subiecte acvaristice din Bt. Toate bune si pentru doritorii de discutii mai pot fi gasit si la adresa de mail de pe yahoo.com (aceeasi ca userul). Ape limpezi !!!

  4. #4
    High member fulvius's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    BT
    Posts
    711
    Post (Dis)Likes
    multumesc SEBYUP...deocamdata ma bucur de cresterea puilor de betta..nu vreau sa mai inmultesc nici o specie..succes si tie in ceea ce vrei sa realizezi...sunt mai multi botosaneni pasionati de acvaristica . chiar daca nu frecventeaza acest forum .2 persoane stiu eu [ ne intalnim foarte rar ca sa vorbim despre aceasta pasiune]
    Last edited by fulvius; 28-10-2011 at 17:59.
    A fi DOMN e o-ntamplare / A fi OM e lucru mare Lory http://forum.acvarist.ro/showthread....-Inceput-timid

  5. #5
    Base member alin82's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    salutare . poate intr-o zi se va face si la botosani o intalnire cu toti acvaristi. la o cafea sau o bere. Eu unul abia astept asa ceva.

  6. #6
    Member sebyup's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    204
    Post (Dis)Likes
    Eu sunt dispus de intalnire...deja incep sa ofer...10 cichlasoma nigrofasciatum...donatie... la care se adauga bonus valisnerii....

  7. #7
    Base member alin82's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    e cineva interesat de un schimb de plante?

  8. #8
    Base member alin82's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    311
    Post (Dis)Likes
    Maine pregates o reamenajare a bazinului tot nu sunt doritori de plante? Voi avea foarte multe,

  9. #9
    Member sebyup's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Botosani
    Posts
    204
    Post (Dis)Likes
    Nu mai misca nimeni prin aceasta sectiune? Ne-a cam inghetat frigul (-23 grade azi 01 februarie la orele 08.00), dar totusi hai sa ne miscam macar in acvaristica un pic.
    Alin, mai ai ceva plante din reamenajari?

  10. #10
    Junior Member sergiu bt's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    76
    Post (Dis)Likes
    E bine ca ne-am adunat cativa, chiar daca sporadic.
    Intalnirea acvaristilor ( e drept, doar cativa, dintre cei mai vechi in bransa), e in fiecare marti dupa-amiaza la cofetaria unirii, la barul ala sau asa ceva, eu nu mai frecventez din pacate de mult timp, dar e buna ideea sa ne cunoastem si sa organizam ceva pe viitor, poate chiar si regulat.
    Sa scapam de zapada asta, sa putem iesi la lumina cu un pestisor sau plante ceva fara riscuri, eu imi voi lasa id-ul de mess aici, sa ma puteti contacta pentru ceva schimburi daca doriti.
    sergiutanasa2 e messul meu, va dau pe urma si nr de telefon daca veti dori.
    Puteti lasa si voi ID-urile voastre.
    Va pot ajuta oricand cu sfaturi privind lipirea acvariilor, amenajari, standuri pentru bazine, rasteluri, inmultire diverse specii.
    Momentan sunt specializat pe vivipari si continui selectia in cele 20 de bazine pe care mi le-am facut in ultimul an.
    daca doriti, putem iesi mai la vara la un gratar sau , pentru cei care sunt si pescari, pe o balta sa mai punem tara la cale

Page 1 of 40 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •