Page 12 of 19 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 111 to 120 of 187

Thread: Coltul Biciclistului

  1. #111
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    231
    Post (Dis)Likes
    I'm in!
    PS: astazi am ajuns la 77,4 km/h) Privirea soferului care incerca sa ma depaseasca prin banda din stanga era de nepertuit.
    Life's great if you allow it to manifest.(Octavian Tertan)
    Nu se accepta linkuri externe in semnatura. Regulament, litera q

  2. #112
    Very high member Nicu Iuja's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti-Baneasa; Ilfov-Silistea snagovului
    Posts
    1,228
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    pai poate o punem de adunarea biciclistilor acvaristi .... sau de adunarea acvaristilor biciclisti ....
    da e voie sa te urci la ghidon dupa bere?
    Pai hai, suna adunarea!
    Atata vreme cat poti merge derept nu o sa se ia nimeni de tine, ca doar nu o sa-ti rechizitioneze sabotii.


    Quote Originally Posted by T_Octavian View Post
    I'm in!
    PS: astazi am ajuns la 77,4 km/h) Privirea soferului care incerca sa ma depaseasca prin banda din stanga era de nepertuit.
    Saracul probabil ca se intreba cat revulsin ai pus pe sha.

  3. #113
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    pai va las pe voi sa o faceti ... ca eu sunt biciclist cu lamaia-n geam .... nu stiu decat un singur traseu: casa-servici si retur.
    asa ca propuneti voi ceva ... da sa fie ceva pe asfalt ca la paduri nu ma tine .....
    mai tineti minte de competitia aia de care ve ziceamn ca a fost duminica trecuta (skoda velo challenge)?
    pana la urma tot raul spre bine ... a fost prin paduri si alte alea ... cursa de mtb-uri barbatesti nu de troace de bosorogi ca a mea ....
    oricum una din cele doua echipe de la firma mea au luat locul trei .... troneaza cupa la intrarea in firma .....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  4. #114
    High member adiio's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti - Pantelimon
    Posts
    535
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by cristi_ionescu_79 View Post
    pai poate o punem de adunarea biciclistilor acvaristi .... sau de adunarea acvaristilor biciclisti ....
    da e voie sa te urci la ghidon dupa bere?
    Eu sunt pentru, numai sa hotarati cand si unde.
    Legat de bere si pilotat bicla dupa... o fac cam in fiecare zi, dupa serviciu.
    Cum zice si nicu... trebuie sa bei atata bere cata poti, fara sa aiba efect asupra directiei sau a reflexelor

  5. #115
    User banat
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti sector 3
    Posts
    188
    Post (Dis)Likes
    Mai fratilor, noi nu mai suntem in stare sa ne strangem la clasicele intalniri de la Unirea si visam la alte intalniri?!?
    Nicule ... cu o gaura in buget de 1200 lei, sunt pe roti, asa ca ... daca te tine, te invit la o cursa

  6. #116
    Very high member Nicu Iuja's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti-Baneasa; Ilfov-Silistea snagovului
    Posts
    1,228
    Post (Dis)Likes
    Primesc bucuros insa, pe langa casa. Sa nu te puna sfintii sa te intinzi la drum lung ca ramai singur imediat. Stii cum fac stanga imprejur? Nici nu o sa simti cand dispar.
    Conditia mea este sa fie undeva fara gaze de esapament. Daca nu e terasa in zona sa facem o pauza de bere, o cumparam de la chiosc si o bem pe iarba.
    Ce zici de duminica seara? Ziua sunt la serviciu. Hai poate mai gasim cativa burtosi ca mine care vor sa arda calorii. Putem si sambata seara dupa ce vin de la provincie.
    Avantajul acestei intalniri este faptul ca biciclistul oricum iese la plimbare fie ca are sau nu treaba. Daca e rost de plimbare in gasca si pe langa biciclete partenerii de plimbare mai au si alte hobbyuri in comun atunci premisele sunt bune pentru o reusita. Macar o data la doua saptamani daca ne strangem o mana de oameni tot e bine.
    Mai ne ajutam cu un reglaj, cu un schimb de piesa, cu un sfat.
    Last edited by Nicu Iuja; 09-06-2011 at 18:53.

  7. #117
    Very high member Nicu Iuja's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti-Baneasa; Ilfov-Silistea snagovului
    Posts
    1,228
    Post (Dis)Likes
    Super tare tipul asta! Uneori as vrea sa am curajul sa fac acelasi lucru.


  8. #118
    User banat
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti sector 3
    Posts
    188
    Post (Dis)Likes
    Nicule ... serios ... politistul doar si-a facut datoria, asa cum ar trebui sa si-o faca toti politistii.
    Ma umfla un ras cumplit cand ma gandesc cam cum ar fii aratat pistele pt biciclete la noi, daca ar fi fost facute pe langa trotuar, nu pe trotuar cum sunt acum.
    Punem pariu ca "erau confundate" cu locuri de parcare pt masini?

  9. #119
    Very high member adrian_b's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sibiu
    Posts
    1,355
    Post (Dis)Likes
    Vii in Sibiu si vezi pistele facute pe drum, inclusiv masini care blocheaza pistele.
    In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma - Antoine-Laurent Lavoisier

    Cine se scoala de dimineata... ajunge... sa doarma putin

  10. #120
    Very high member
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Ploiesti/Romania
    Posts
    1,484
    Post (Dis)Likes
    Am avut si eu o intalnire de gradul 3 cu politia, sa vedeti ce spor am avut la pedalat in timp ce fugeam de ei .
    M-au oprit pentru acelasi lucru, mergeam pe sosea.
    Nu s-au obosit sa vina dupa mine.

Page 12 of 19 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •