Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Thread: Garnituri JBL E900

  1. #11
    Member Palmeri's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Braila
    Posts
    265
    Post (Dis)Likes
    Este foarte proasta acea garnitura. Am doua pe care le alternez, le mai ung cu glicerina. Dar daca le scot de pe sertar se micsoreaza si nu se mai potrivesc daca o pun la loc peste o zi, doua. La una din ele m-am jucat un pic punand niste silicon Bison deasupra, cam 1 mm grosime, pe tot perimetrul, am lasat-o sa polimerizeze siliconul si am pus-o in filtru. Miracol, am un debit la filtru si o presiune de nu imi vine a crede. Cred ca abia acum etanseaza cum trebuie pentru ca atunci cand am pus capacul la filtru s-a simtit, apasand mai tare ca de obicei.

  2. Likes danutzu_2001 liked this post
  3. #12
    High member ionutn's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ~ Bucuresti (Popesti Leordeni)
    Posts
    962
    Post (Dis)Likes
    Si eu am avut acest dubiu (ca nu etanseaza cum trebuie), Cred ca acel "difuzor" sau cum se numeste (cel care vine pe garnitura) trebuie doar pozitionat pe cele 3 picioruse, iar cand vei inchide capacul garnitura ar trebui sa il impinga putin (asta daca ajunge la el). Oricum buna ideea cu silicon dar nu inteleg de ce ar creste presiunea cand tu nu ai facut decat sa duci tot fluxul prin medii filtrante, deci ingreunandu-l mai mult ?

  4. #13
    Member Palmeri's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Braila
    Posts
    265
    Post (Dis)Likes
    Ca si medii filtrante iti voi zice ce am, de jos in sus.
    Sertar Siporax
    Sertar buretii lor default
    Sertar Vata perlon
    Sertar Bureti default
    La prefiltrare am pus o fasie de vata de perlon sub buretii aia rari.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •