Results 1 to 7 of 7

Thread: salutare din nou

  1. #1
    Junior Member cfrtriaj's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    bucuresti....momentan berceni
    Posts
    66
    Post (Dis)Likes

    salutare din nou

    ma numesc alex si sunt din bucuresti.azi am sa va prezint acvariul facut de mine de aproximativ 22-24l pe care al am acasa si pe cel vechi de 87l de la servici si cum arata el azi 31-III-2011.INCEP CU CEL MIC:6 neoni populari+1 rosu;2 sanitari:2 ancitrusi albino;5 xifo-diverse natii;2 molly pestriti+1 negru;6-7 pui guppy;pomaceea si alti melci comunitari;pietris de 2-4(hornbach)+1-2 maini de nisip normal;incalzitor..neon 20w(china)..filtru(sun-sun-china..cel mai mic gasit la tarabagiul din obor )..plante de toate natiile.le multumesc colegilor forumisti pentru donatiile facute in plantute si citva pesti............IAR AICI ESTE ACVARIUL CEL MARE.diferenta este in schimbarea filtrului tetratec1000 in aquafan3 si citva pesti si plante.....10 neoni;3 conchinius;4 rasdora;4callistrusi;10 gupyy;2 sae;3 sanitari verzi;4 molly;4 xifo;5 zebre;2 sanitari hoplo;6 ancitrusi puisori; un guram..etc etc etc......

  2. #2
    High member geneuul's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Cluj Napoca - Baia Mare
    Posts
    667
    Post (Dis)Likes
    bine ai venit.
    cam suprapopulat, iar aceia nu sunt ancistrusi ci corydoras albino.

  3. #3
    Member Bull11's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Deva
    Posts
    134
    Post (Dis)Likes
    Bine ai venit...cam suprapopulat dar se vede ca sunt ingrijite si au un aspect frumos,plantele arata bine si se vede ca ai muncit la aspectul acvariilor tale.Si chiar daca e suprapopulat poate fi intretinum corect cu schimburi dese de apa si filtrare corecta.Ce nu imi place este backgroundul de la primul acvariu,parca ii ia din naturalete. Mult succes!

  4. #4
    High member Danbv's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    BRASOV-STEAGU
    Posts
    897
    Post (Dis)Likes
    Felicitari ...acvariul este bine ingrijit.

  5. #5
    High member baj's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti-Colentina
    Posts
    634
    Post (Dis)Likes

    Thumbs up

    Sunt de acord cu colegul @Bull11 ,e mult prea mic cel de 22 de l pentru atatia pesti...7 neoni;2 sanitari:2 ancitrusi albino;5 xifo;3 molly;6-7 pui guppy...risti sa il destabilizezi rapid iar pesti nu au spatiul necesar ,iar backgroundul nu se potriveste deloc cu ideea de Stonehenge, le-ai slefuit sau lipit ?ca eu am renuntat la ideea asta demult ca de cate ori faceam curat trebuia sa stau sa le aranjez mereu

    LE : Daca s-ar pune putina verdeata pe acele pietre ar fi superbe

    Ape limpezi si pierderi minime !
    Last edited by baj; 10-04-2011 at 19:07.

  6. #6
    High member tudosie eugen's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti Eroii Revolutiei
    Posts
    797
    Post (Dis)Likes
    Bine ai venit.
    Anubiasul nu sta bine in substrat, o sa ii putrezeasca radacinile ....
    ROMANIAN KILLIFISH ASSOCIATION - RKA 110

  7. #7
    Junior Member oanna93's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    craiova
    Posts
    45
    Post (Dis)Likes
    bine ai revenit:d.. dupa parerea mea de incepatoare mi se par dragute acvariile tale. cel mai mult imi place cel cu guaram-ul in el intradevar mi se pare ca e unpic cam aglomerat.. ai putea lua dn fiecare acvariu cate unpic.. si sa mai faci inca unul iar pestiisorii tai vor avea ''libertate'' sau ai putea sa schimbi din ei pe ceea ce mai ai nevoie in acavriu.. bafta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •