Results 1 to 1 of 1

Thread: Topicuri defecte datorita punctelor din titlu, si semnaturi de pe forumul cel vechi

  1. #1
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes

    Post Topicuri defecte datorita punctelor din titlu, si semnaturi de pe forumul cel vechi

    Salutare,

    In ultima vreme primesc tot mai multe PM-uri in legatura cu topicuri defecte, in care nu se poate accesa nici o pagina in afara de prima.
    De obicei, in acest tip de topicuri, cand incerci sa intri pe pagina 2, 3, 4, samd, esti directionat catre o pagina goala a forumului.
    Problema acestor topicuri sta intotdeauna in punctele lasate in titlu.
    Ma refer la topicuri de genul "vand plante." sau "pesti bolnavi, ajutati-ma......".
    Probabil este un bug al vBulletin-ului, sau probabil este ceva normal, deoarece titlurile (ca si-n scrisul pe hartie) n-ar trebui sa contina puncte.
    Rugamintea mea ar fi sa nu mai folositi puncte in titlu, ca sa evitam aceasta situatie.
    Iar daca intalniti problema aceasta in orice topic si nu-i puteti accesa paginile, trimiteti-mi un PM cu linkul respectiv ca sa editez titlul, o voi face cu cea mai mare placere.
    Multumesc.


    A doua problema pe care vroiam s-o amintesc, tine de linkurile din semnaturi.
    Am observat ca multi aveti in semnaturi linkul unui jurnal sau al unui topic, inca de pe vremea platformei anterioare.
    Fostele linkuri de forma http://forum.acvarist.ro/viewtopic.php[...] nu mai functioneaza, fiind acum inlocuite de linkuri de forma http://forum.acvarist.ro/showthread.php[...].
    La fel ca in cazul topicurilor cu puncte in titlu, accesarea unui link in formatul vechi vă va directiona tot spre o pagina goala a forumului.
    Daca doriti sa aveti jurnalul sau alt topic in semnatura, va trebui sa inlocuiti linkul cu cel nou, valabil.


    Am vrut sa va aduc la cunostinta aceste doua situatii, va multumesc pentru intelegere.
    Si va rog sa nu ezitati nici in continuare sa ma contactati in caz de nevoie.
    Multumesc.
    Last edited by Kin; 15-03-2011 at 16:47.
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •