Results 1 to 9 of 9

Thread: o intrebare

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    66
    Post (Dis)Likes

    o intrebare

    am si eu o intrebare, cu toate ca nu voi participa la concurs...ca nu e cazu ...dar totusi: pentru participare trebuie sa dai poze cu acvariul tau....poza in care nu trebuie sa fi si tu...si totusi..dak vrei sa-i spargi pe toti...nu te poti duce la un petshop sau la cineva in casa care are acvariu si sa-l rogi sa-ti faca o poza cu el..si sa spui ca e acvariul tau..si totusi poate ala participa la concurs...dar te duci intr-un petshop dintr-un oras micut si spui ca e acvariul tau..si i-ai batut pe toti aia care au muncit la un acvariu...
    deci...care este modalitatea prin care juriul previne trisatul de acest gen?
    Munca nu a omorat pe nimeni............................dar de ce sa risti?!

  2. #2
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Singura modalitate de a impiedica asa ceva este un concurs cu amenajare pe loc intr-un spatiu cu acces fizic.

  3. #3
    Base member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    319
    Post (Dis)Likes
    cate acvarii super-frumoase ai vazut in petshopuri?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    66
    Post (Dis)Likes
    pai...stiu cateva...adik sa fiu exact....3
    Munca nu a omorat pe nimeni............................dar de ce sa risti?!

  5. #5
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Iti pot arata si eu aici in Bucuresti un petshop cu acvarii marine si fresh de ingheti. Din cata stiu eu la concursuri se trmit poze si se completeaza formulare cu semnatura electronica care au valoare juridica. Adica in cazul in care comiti un furt intelectual vei suferi si consecintele.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Brasov
    Posts
    66
    Post (Dis)Likes
    aham..interesant

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bistrita
    Posts
    48
    Post (Dis)Likes

    cam asa-i

    cam asa-i
    daca vrei sa "furi" se poate oriunde, chiar si la un concurs de acvarii
    oricate precautii am lua (ca organizatori sau juriu)
    consideram ca daca cineva te lasa sa pui un sticker sau o foaie pe care scrie numele tau pe acvariul lui inseamna ca autorul acvariului accepta sa participi la concurs cu acvariul lui (si poate chiar sa umfli potul in locul lui) deci daca accepta asta nu se poate chema furt inelectual.
    insa da poti chema pe cineva (sau o firma ) sa-ti amenajeze un acvariu b-ton
    si fiind al tau sa participi chiar daca nu l-ai realizat tu (dupa cum se vede variante de a trisa sunt si va mai puteti gandii si la altele)
    oricum chiar daca cineva triseaza nu cred ca vom ajunge la politie desi se poate ajunge si acolo
    avem insa incredere ca astfel de apucaturi sunt rare printre acvaristii inscrisi in AAR si pe forum
    "the fish u can see is not the ultimate fish"
    Lao (fish) Tze

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    bihor,romania
    Posts
    3
    Post (Dis)Likes
    De ce sa faci asa ceva ca n-are sens,adica inseamna ca esti dispus sa faci asa ceva doar ca sa castigi?unde mai e interesul de a face ceva pentru tine,asa ca implinire personala,nu zic bine?

  9. #9
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes

    Re: o intrebare

    Quote Originally Posted by crares
    am si eu o intrebare, cu toate ca nu voi participa la concurs...ca nu e cazu ...dar totusi: pentru participare trebuie sa dai poze cu acvariul tau....poza in care nu trebuie sa fi si tu...si totusi..daca vrei sa-i spargi pe toti...nu te poti duce la un petshop sau la cineva in casa care are acvariu si sa-l rogi sa-ti faca o poza cu el..
    1. Pai daca nu vei participa care-i problema ta de fapt? Sau incerci terenul pentru cand vei participa?
    2. Poti sa faci poze cu acvariul vecinului, daca el iti permite e ok. Dar care mai este satisfactia ta? Nu inteleg ce vrei sa zici, sincer.
    3. Ai impresia cumva ca a castiga un astfel de concurs e ceva gen 6 din patrusnoua?

    "daca vrei sa-i spargi pe toti" - nu inteleg expresia, sorry. In afara de asta unii dintre noi mai avem contacte si in viata reala, asa ca mai apare si situatia in care un coleg de forum intra la tine in casa si stie ce acvarii ai.

    Dar sincer, cum ti-a venit ideea? Te gandeai tu asa, sau ne banuiesti pe noi? Rusinica oricum.

    PS Stii, cum se zice la americani: "ai avut cumva o copilarie nefericita?" de-i banuiesti asa din senin pe ceilalti?!
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •