Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 257

Thread: Lu

  1. #11
    Member pauln's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Rm.Valcea
    Posts
    255
    Post (Dis)Likes
    Foarte frumos! Felicitări!...și pozele sunt super!

  2. #12
    High member acvariulcucarasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    ialomita
    Posts
    856
    Post (Dis)Likes
    frumos, asteptam poze ,periodic, poate faci si un pwoer point cu pozele de la evolutia primului, ar fi interesat de vazut , becul e marfa rau.
    felicitari pentru pasiune!
    In post nu se mananca Peste!!!
    Proiect RCS

  3. #13
    Maestru Aquascape Sebastian Costin's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare - Romania
    Posts
    1,882
    Post (Dis)Likes
    Da, imi place cum ai inceptur topicul. Succes Kin. Tine-l verde

  4. #14
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    iasi-cotnari
    Posts
    144
    Post (Dis)Likes
    pentru inceput arata foarte bine.... bravo!!!bafta in continuare.

  5. #15
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Chiar ai talent de scriitor. Felicitari. O evolutie meritorie. Suflet de poet vad ca ai, acvarist incepi sa devii. Suma acestor doua calitati se cheama aquascaper. Mai ai ceva pana acolo, dar inceputul este facut. Acu, ca sa fiu carcotas, nu as fi eu daca nu as face-o, chiar crezi ca la 10 pietre imi suna a Iwagumi?????

  6. #16
    Aquarium expert BogdanHojbota's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bacău, com. Hemeiuşi, sat Lilieci - uliţa principală, prima la dreapta :P
    Posts
    2,395
    Post (Dis)Likes
    frumos, insa scalarul ala din poza strica toata armonia

  7. #17
    Maestru Biotop rick's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,531
    Post (Dis)Likes
    Frumos Kin, chiar imi place. Nu stiu cum va arata peste o luna dar sigur va arata bine la cat esti de perseverent. Felicitari si bafta.
    Kinuiala cat mai putina...

  8. #18
    Very high member mogojan's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Dej
    Posts
    1,130
    Post (Dis)Likes
    kin..parerea mea o sti deja..
    e beton acvariul...numai sa-l ti tot asa sau mai bine..
    Cine merge încet, merge sănătos. Cine merge sănătos, merge departe.

  9. #19
    Base member arunccupiatra's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti-Tineretului
    Posts
    448
    Post (Dis)Likes
    Bravo, ti-a iesit bine .Raman insa la parerea ca pietrele se vor pierde intre plante in scurt timp.Eventual o sa ramana ceva varfuri in partea dreapta.

  10. #20
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    Bun, sa va raspund pe rand, nu ma asteptam la atat feedback pozitiv.

    @ puiutu & bobi : Ma bucur ca evoluam, trebuie s-o facem, de aia ne-am adunat aici.
    Si sincer, gandindu-ma la conceptiile si ideile fixe cu care-am venit aici acum un an, realizez ca fara colegii care s-au implicat nu ajungeam nicaieri.

    @ bigdaddy : Sunt convins ca o sa incerc si ciclide, vreodata. De ce ?
    Pentru ca am fost convins ca nu renunt niciodata la straturi pentru a incerca altceva. Dar am facut-o si momentan nu-mi pare rau.

    @ simonkevin : Momentan da, doar la cele 2 raman. Desi, la cum ma stiti, modificarile vor aparea curand.
    Poate integrez si ceva semi-inalt, o planta de midground pusa-n background, ramane de vazut.

    @ bogdan : Da, asa e omul schimbator. Mi-am schimbat total conceptia.

    @ mihai2002 : Sincer nu m-am gandit la punct focal, si sa nu fie simetrie, si etc, dar piatra aia iti atrage prima privirea.
    Chestia e ca e alta nuanta decat restul, si asta nu-mi place. Evident o s-o schimb.

    @ acvariulcucarasi : Foarte buna idee mi-ai dat, uite, pentru ziua cand se face un an de forumeala o s-o fac !
    Nu de alta, dar am o caruta de fotografii de la inceput pana acum, si fiecare are povestea ei.


    @ andrei : Multumesc, n-o sa dezamagesc.
    Nu, tie nu-ti suna a iwagumi, dar altora le-a sunat, de aceea am tinut sa mentionez.

    @ celalalt Bogdan, super-mod-ul : Da, problematic cu scalarii. Problematic ca imi plac de mor. Dar nu se potrivesc in peisaj.
    Pe de alta parte, acum au loc sa inoate in voie, si asta se vede in felul in care isi etaleaza inotatoarele.

    Va multumesc frumos tuturor, ma bucur enorm ca va place.
    Ca sa raspund in linie mai larga, da, sunt constient de problema cu pietrele prea mici.
    Acum cateva zilele, in topicul Fermei, spuneam ca asta e si efectul pe care-l caut, sa iasa mici varfuri abia vizibile din iarba.
    Asta pentru ca acum cateva zile aveam alta imagine in cap, intre timp am reevaluat situatia.

    Pentru inceput o sa las situatia exact cum este. O sa admir lucrul pe care l-am creat din capul meu, o vreme.
    Dupa care o sa-mi bag mintile-n cap si o sa car alt portbagaj de pietre, de data asta stiu ce sa caut.

    Apropo, mai vreau o schimbare. Vreau un background potrivit ierbii.
    Ma gandesc intre autocolant alb, autocolant mat cu tente de albastru in spate, poate chiar cu un tub albastru.
    Sau alta culoare, vedem, alegem, e timp.
    Varianta cu autocolantul alb mi se pare simpla. Cea cu autocolant transparent mat, nu prea.
    Pentru ca am sapte mii de furtune si cabluri in spatele bazinului, care s-ar vedea prin el.
    Oricum, sa nu uitam ca intre bazin si perete am 10 cm, in care trebuie sa lucrez.

    Promisesem ca specific toate datele bazinului, pentru cine incepe sa citeasca jurnalul si nu cunoaste Ferma.
    Promit ca o fac maine. Cam atat pentru moment, ma bucur nespus ca va place, sper sa-l mentin "lu" si sa-i asigur o evolutie frumoasa.
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

Page 2 of 26 FirstFirst 123412 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •