Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 61 to 70 of 74

Thread: dezamagit dupa o donatie?

  1. #61
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Cristi ... fara niciun fel de suparare ... consideri ca e treaba noastra sa facem astfel de liste? Noi putem doar sa deschidem topicuri la feedback si eventual sa va semnalam anumite cazuri. Si cazuri au fost semnalate destule, da' ce sa-i faci daca unii inca sunt considerati afaceristi onerosi . Atat de onerosi incat nu pot sa extraga din suma totala a "micii afaceri" , 50 lei pt a se inscrie in AAR, dar promit solemn ca o vor face sau chiar vor sponsoriza.
    Nu ne ramane decat sa dam din degete pe tastatura

  2. #62
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    nu Mihai, nu e treaba voastra, pentru ca intotdeauna e treaba altcuiva ...... nu e treaba noastra sa ne educam copii, e treaba profesorilor sa o faca ca noi n-avem timp de pierdut cu prostii d-astea .... nu e treaba noastra sa incercam sa avem un organism sanatos, e treaba doctorilor sa ne vindece in doi timpi si trei miscari cu bagheta magica .....
    treaba noastra e sa fim vejnic nemultumiti ... bineteles, de ceilalti, ca noi suntem cei mai capabili si noua ni se cuvine totul .... sa ne plangem non-stop .... asta e menirea noastra pe plantea asta .....

    @flor a deschis untopic, si-a spus pasul .... si comunitatea noastra are o persona cu un caracter indoielnic mai putin. @zenmaster afirma ca s-a saturat de bisnitarii de pe acest forum ... l-am rugat sa urmeze exemplu lui @flor si sa ne spuna useri si situatii (e destul de neplacut sa intrii in casa cuiva (aka acest forum) si sa afirmi ca e pilna de paduchi (aka bisnitari) ... fara sa poti sustine o asemenea afirmatie destul de grava) ..... inca il mai astept .....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  3. #63
    Base member ZEN master's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    GALATI
    Posts
    458
    Post (Dis)Likes
    Ok ! http://forum.acvarist.ro/showthread....i-Plante/page6
    E doar un exemplu mai departe stiti voi ce aveti de facut ! O intrebare : va este cumva teama ca o sa scada numarul de utilizatori ai forumului sau incepeti sa aplicati politica strutului precum guvernantii nostri ??
    Stii de obicei cu o floare nu se face primavara ......
    RKA123
    Get the largest aquarium you can afford without being divorced!

  4. #64
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes
    /Jane, stai bland.
    Cristi, Zen aka Jan e persoana care eu nu stiu sa fi vandut ceva vreodata din ce a primit - e galatean - dar stiu sa fi dat la toata lumea din ce are, mult mai mult decat a primit. Nu e omul care sa merite sa i se spuna ca a intrat in casa altcuiva si face obeservatii.
    Deci inca odata, Jane, vezi de ale noastre sau ale tale ca nu-ti vine mantia lui Zorro. Nu esti genul, esti baiat bun (cel putin asa cred).
    Despre liste si delatiuni alta data.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  5. #65
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Ok, multumim @Zenmaster, ai procedat corect, personal am alergie la cacanari care cauta donatii spre a le vinde. I-am transmis lui 25 ce am avut de spus, sper sa inteleaga ca a fost pentru ultima oara cand a prostit pe cineva, altfel zboara. Ca sa ma explic, nu am nimic cu cei care primesc o donatie si o schimba pe ceva trebuitor, nu e ok, dar hai, nu am nimic cu cei care primesc o donatie plante/pesti si dupa ce le inmultesc, vand surplusul. Am, in schimb cu cei cu apucaturi ''vrancene'' aveam noi unul pe aici care cu asta se ocupa, era campion la 2 categorii DONATII si Vanzari. Dimineata lua de la unii si seara vindea. De acolo si termenul de ''vrancenisme''. Tot el a brevetat si vanzarea deplante la ''pachet'', va las sa ghiciti de unde avea pachetele?!
    Trebuie sa intelegeti ca nici noi nu avem 100% timp sa periem fiecare post, dar, ca sa nu existe probleme ulterioare, aveti butonul ''report post''. In acest fel noi vom vedea imediat despre ce este vorba si vom putea lua masuri, iar voi nu veti mai fi atacati de alti useri.
    Nu ii agreez nici pe cei care DOAR vand pe acest forum, dar daca se rezuma doar la a vinde, fara a face potlogarii, e ok, pot suporta.

  6. #66
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    @Juwel: eu nu-l cunosc pe
    Cristi, Zen aka Jan
    si n u stiu ce fel de om e. eu doar am facut referire la posturile lui din acest topic: in primul spunea ca s-a saturat de bisnitarii de pe acest forum, ei i-am cerut exemplu, iar el nu mi-a raspuns .... eu ce concluzie sa trag de aici?
    apoi a venit cu exemple si totul a revenit la cursul firesc.
    @ZenMaster: multumesc pentru link-uri. la @gaby25 a intervenit @andreic. asupre acestui user planeaza un mare semn de intrebare: daca omul are mai multe acvarii, vinde unul din ele, si vrea plantele pentru altul? daca are un singur acvariu pe care l-a scos la vanzare si vrea sa-si ai altul mai mare? daca are un singru acvariu acasa pe care vrea sa-l vanda, dar mai are unul la servici? sau la are si soacra unu? etc .... oricum, are o mare tinta rosie desenata pe spate .......
    pe cristiney_89 l-am executat eu conform regulamentului. la el e mai mult decat evidenta treaba .....

    concluzii: multumim frumos ca va pasa si ca va aduceti aportul la bunul mers al forumului .....
    to be continued ...cu concursul vostru
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  7. #67
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Si marmota invelea cicolata-n staniol. Chiar daca ar fi asa, macar moral, cand primesti o donatie, poti sa donezi si tu la randul tau. Aia cu acvariul soacrei chiar a fost hazlie.

  8. #68
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes

    pai da .... vine craciunul si trebuie sa-i faca omul cadou ... macar asa din obligatie .... de ce nu niste plante de la donatii?
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  9. #69
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    De ceva timp, din cauza tiriplicilor astia cu miloaga la donatii, ma bate gandul sa propun eliminarea acestor threaduri. Poate ar fi mai bine asa, iar oamenii nu s-ar mai certa. Am avea doar Vanzari si cumparari si cu asta basta.

  10. #70
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    eu cred ca este prematur sa luam o astfel de decizie. sunt multi copii care s-au bucurat de aceste donatii, sunt multi care au donat pestii cumparati ca urmare a indicatiilor din petshop .... eu zic sa nu ne pripim ... eu sper ca sunt doar cateva cazuri izolate pe care le eliminam ...si prin ele servim si un exemplu celor care intentioneaza sa procedeze la fel ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •