Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 74

Thread: dezamagit dupa o donatie?

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bucuresti/ Titan
    Posts
    29
    Post (Dis)Likes

    dezamagit dupa o donatie?

    M-am tot gandit daca sa scriu si de ce sa scriu. Poate vi s-a intamplat si voua. Am donat niste pestisori, si am vrut sa ajunga in acvarii bune. Am fost atenta la ce alti pesti avea cel caruia ii donez pestii. Am facut o greseala, nu am spus ca pestii erau maturi.

    Azi am intrebat un coleg de pe forum la care au ajuns cativa dintre pesti cum s-au acomodat. Imi spune ca pe doi dintre ei i-a dat altuia pentru ca erau prea mari pt acvariul lui, si celalalt i-a scos la vanzare.

    Sunt extrem de dezamagita. De faptul ca userul nu m-a sunat sa mi-i dea inapoi daca nu ii mai vroia, si de faptul ca ii vad acum scosi la vanzare de un user despre care nu stiu nimic. Sunt dezamagita pentru ca am vrut ca pestii sa ajunga intr-un acvariu bun, si din pacate acest proces mi-a iesit din control. Sunt dezamagita si de oamenii astia care nu au niciun pic de scrupule.

    Sunt dezamagita si nu mai vreau sa dau niciun peste. Poate este mai bine sa ii duc pe toti la pet shop -cel putin scap dintr-o miscare. De ce sa ma chinuiesc eu sa prind cate un peste, sa am intalniri seara la ora 10 dupa ce termin munca, si apoi sa vad ca ei sunt vanduti?

    Cam atat. Nu astept raspunsuri. Voiam doar sa-mi spun of-ul.

  2. #2
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    as dori sa aflu nick-ul celui care i-a luat ca donatie de la cel caruia i-ai donat tu, si acum ii vinde .....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  3. #3
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes

  4. #4
    Administrator Tudor.M's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Falticeni
    Posts
    2,759
    Post (Dis)Likes
    Din pacate sunt asemenea bisnitari peste tot. "Vaneaza" donatii si apoi vand ce au primit...josnic.
    un exemplu http://forum.acvarist.ro/showthread....lturi-de-micro si apoi http://forum.acvarist.ro/showthread....452#post315452

  5. #5
    Base member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sibiu
    Posts
    450
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by tudor_mtp View Post
    Din pacate sunt asemenea bisnitari peste tot. "Vaneaza" donatii si apoi vand ce au primit...josnic.
    un exemplu http://forum.acvarist.ro/showthread....lturi-de-micro si apoi http://forum.acvarist.ro/showthread....452#post315452
    La acest user chiar nu ma asteptam.
    Vai unde am ajuns :(

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Ploiesti
    Posts
    50
    Post (Dis)Likes
    pe aici nu stiu daca sa ajuns la useri care cer diret la obraz donatii sa se baga in seama pe PM si incep sa se milogeasca, ca pe urma sa vezi ce ai donat tu la vanzare pe alte forumuri...

  7. #7
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Din pacate bunul simt a disparut de mult de pe meleagurile romanesti.E o "boala" pe cale de disparitie :(
    Florina o sa postez o poza cu acvariu, cu plantele donate de tine
    Din pacate in momentul care donezi ceva, nu poti stii cui donezi si ce fel de om este.Poate crezi ca pestii, plantele o vor duce mai bine, in schimb poate fi chiar mai rau.

  8. #8
    High member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    611
    Post (Dis)Likes
    Foarte urat din partea lui,trebuia cel putin sa te anunte de intentia lui de a ii da mai departe.
    Eu am primit acum 2 ani niste crapi japonezi de la cineva,exemplare mari de 3-5 ani foarte frumosi si cred ca foarte scumpi.
    Au fost donatie pt ca persoana respectiva se chinuia cu ei intr-un acvariu de 200L si cauta pe cineva cu un pond.
    Crede-ma ca desi nu o sa-i vand niciodata,am primit oferte de mii de euro pt 3 exemplare si tot nu am acceptat oferta.
    Lumea nu intelegea de ce nu vreau sa-i vand daca tot am multi (au facut si pui 3 generatii).Si le-am spus ca sint donatie si nu sint de vanzare,daca vor pui e OK.
    Cred ca mi-ar crapa obrazul de rusine sa fac asa ceva!
    http://forum.acvarist.ro/showthread.php?5537-Regulamentul-forumului-Acvarist.ro - punctul q)

  9. #9
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Flor, daca primesti un raspuns legat de marsaviile astea sa ne anunti si pe noi.Multumesc

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Bucuresti/ Titan
    Posts
    29
    Post (Dis)Likes
    Pai.. am primit scuze de la cel caruia i-am donat... nu vreau sa fac mare caz pe asta, mai ales ca nu mai este nimic de reparat. Faza cu adevarat nasoala este ca uneori te desparti de niste pesti pentru ca nu ai de ales, si pestii aia chiar iti sunt dragi si-ti pasa de ei.

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •