Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 101 to 106 of 106

Thread: a inmultit cineva Corydoras paleatus?

  1. #101
    Aquarium expert mihaim's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    bv / ro
    Posts
    3,555
    Post (Dis)Likes
    Sunt mari deja ~3-4cm, in curand ii mut langa ceilalti.
    I lol on u ...

  2. #102
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    240
    Post (Dis)Likes
    Am gasit gasit in seara asta niste icre rotunde de culoare alba lipite de sticla,de frunze si unele pe pietris. Nu stiu de cand sunt pentru ca nu mi-am mai aruncat de ceva vreme ochii prin acvariu.
    Rugamintea mea este sa postati daca aveti o poza cu icre de cory sanatoase si altele din care nu va ecloza nimic.

    Va multumesc!

    L.E. unle dintre ele au ceva inauntru chiar daca sunt albe..iar altele sunt complet transparente.

  3. #103
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    240
    Post (Dis)Likes
    Am pus 7 icre intr`un borcan cu apa fara sa`i pun piatra si alabstru de metil.Azi am vazut ca icrele mucegaise...

  4. #104
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes
    Poate ca era mai bine sa le lasi mai mult, si dupa aceea sa le desprinzi- e posibil sa le fi traumatizat. Eu am lasat icrele o saptamana si dupa aia le-am scos cu grija, dar apa mea avea 15 grade si au evoluat mai lent.
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  5. #105
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    timisoara
    Posts
    93
    Post (Dis)Likes
    o saptamana??? pai si a mai iesit ceva din icre dupa o saptamana? la mine au depus acu trei zine si acuma deja am mormoloci... vreo 100... Le-am mutat dupa vreo 4 - 5 ore dupa ce le-au depus si nu m pus deloc albastru de metil... nu am avut nici o problema pana acuma... mai sult vreo 50 de icre de eclozat dar sa vedem ce va fi.. am pus si niste poze sa fie... sper ca nu deranjeaza pe nimeni

    a, inca o treaba... am vazut ca se vorbeste aici si de alte specii de cory si de aceea am postat si eu, chiar daca eu vorbesc de cory albino
    Attached Images Attached Images
    Last edited by src_x; 10-12-2010 at 12:00.

  6. #106
    Very high member gupper's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Slatina
    Posts
    1,218
    Post (Dis)Likes
    Foarte frumoase pozele, multumim , sa iti creasca mormolocii mari ... poti sa dai mai multe detalii cu referire la temperatura, schimburi de apa, acvariu, colocatari...?

    Cu stima,
    Florin
    “Wir müssen leben bis wir sterben!”

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •