Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 31 to 40 of 187

Thread: Proiect "Malawi Aquarium"

User banat
    Post (Dis)Likes
    Omule nu vad undei buba? Chiar te de4ranjeaza adevarul? Chiar vrei sa te mint si sa aberez spunandu-va ca toate lucrurile sunt minunate?
    Come on! Get in real life man!
    Fac acvarii de ceva vreme si sunt colegi cu acvarii mari facute de mine. La niciunul n-am facut o porcarie (ca altfel nu-i pot spune) ca cea facuta de meseriasul tau. Am lucrat si invatat de la adevarati meseriasi in lipirea acvariilor si nici la acvariu de 2500 l nu i-am auzit macar sa zica ceea ce ti-a spus tie meseriasul tau.
    De ce te deranjeaza ca mi-am spus parerea franc?
    Apropos ... intaritoarele se puteau pune si alea frumos in buza acvariului si in lipsa unor menghine care sa le sustina, se putea folosi niste scotch.
    Sincer... nu-ti doresc, da' dupa reactia avuta nu mai vezi un cuvant de la mine. Fara suparare, dar chiar nu meriti sfaturi.

High member vidockq's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Desigur. Hai sa analizam ce sfat ai dat tu aicea ?
    E prima oara cand aud asa ceva si am lucrat cu cativa meseriasi adevarati in faurirea acvariilor de la care am invatat si eu meseria. Mare meserias nenea ala al tau
    Tot forumul stie ca esti un om mai "dificil" cu sau fara experienta cae o susti ca o ai in spate. Sfaturi dai cate unu bun dupa 5 alte pagini de tachineala. Il arunci acolo doar sa nu zica lumea ca nu iai ajutat defapt.

Nu ma indoiesc ca ai facut in vremea ta acvarii, dar si domnu care a venit la mine face asta pentru asi castiga traiul. El mi-a facut acvariu de 300L si nu am avut nici o problema si cu el m-am dus in Sighisoara si am vazut acvariu de 2 Tone facut de mana lui.

La intarituri nu am avut alegere pentru ca el mi-a zis sa le fac pe margine si dintr-o neintelegere eu am facut ca modelele de pe forum, a trebuit sa improvizam pe moment si asta am facut.

Sincer esti cel mai uracios om de pe forum si NU dai sfaturi cum te minti singur, sau cum crezi ca dai. Te rog sa citesti ultimele 10 Threaduri in care ai postat sa vezi ca sfatul vine mult prea tarziu pentru a fi apreciat. In cazul meu nu ai facut decat sa razi de un om care a lucrat la acvariu meu si care in spusele tale " Mare meserias nenea ala al tau" ... nu am gasit sfatul ajutator nicaieri ...

Iti multumesc pentru timpu acordat daca ai putea sa ma ajuti cu ceva practic (sfta orice doar sa ajuti, nu sa blamezi) .. sa invat si eu din experienta ta, nu sa blamezi pe altii. Ajuta si fa ceea ce zici ca faci !

Te rog nu continua discutia sa nu degeneram, eu chiar vreau sa ma ajuti daca crezi ca poti cu ceva ... altfel nu are rost doar sa postezi de dragul de a posta.
    Un sfat bun care sa il pot aplica inseamna mult ...

User banat
    Post (Dis)Likes
    Le-ai primit la inceput, da' tea durut la bascheti.
    Si daca nu ma crezi ca meseriasul tau e ageamiu, intreaba toti colegii de forum care mai fac acvarii, sau mai intreaba si alti meseriasi de la tine din oras. Sau ... studiaza putin rezistenta materialelor (tare bune mai erau orele de practica in perioada comunista).
    Cat5 despre cunostinte ... rogu-te nu incerca sa-mi jignesti inteligenta, aia putina pe care tu consideri ca o am. Uita-te doar prin posturi si incearca sa-mi gasesti umilele realizari practice.
    Daca ai sti sa citesti si sa asculti ai putea afla multe. Insa ...
    Last edited by snakefishmike; 30-11-2010 at 21:51.

Aquarium expert andreic's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by snakefishmike View Post
    De ce te deranjeaza ca mi-am spus parerea franc?
    Dar cine ti-a cerut-o??
    Sincer... nu-ti doresc, da' dupa reactia avuta nu mai vezi un cuvant de la mine. Fara suparare, dar chiar nu meriti sfaturi.
    Doamne, sa scriem in calendar ca tace Mihai!!!!!!!!!!!!!!

Quote Originally Posted by vidockq View Post
    Tot forumul stie ca esti un om mai "dificil" cu sau fara experienta cae o susti ca o ai in spate. Sfaturi dai cate unu bun dupa 5 alte pagini de tachineala. Il arunci acolo doar sa nu zica lumea ca nu iai ajutat defapt.

Nu ma indoiesc ca ai facut in vremea ta acvarii, dar si domnu care a venit la mine face asta pentru asi castiga traiul. El mi-a facut acvariu de 300L si nu am avut nici o problema si cu el m-am dus in Sighisoara si am vazut acvariu de 2 Tone facut de mana lui.

La intarituri nu am avut alegere pentru ca el mi-a zis sa le fac pe margine si dintr-o neintelegere eu am facut ca modelele de pe forum, a trebuit sa improvizam pe moment si asta am facut.

Sincer esti cel mai uracios om de pe forum si NU dai sfaturi cum te minti singur, sau cum crezi ca dai. Te rog sa citesti ultimele 10 Threaduri in care ai postat sa vezi ca sfatul vine mult prea tarziu pentru a fi apreciat. In cazul meu nu ai facut decat sa razi de un om care a lucrat la acvariu meu si care in spusele tale " Mare meserias nenea ala al tau" ... nu am gasit sfatul ajutator nicaieri ...

Iti multumesc pentru timpu acordat daca ai putea sa ma ajuti cu ceva practic (sfta orice doar sa ajuti, nu sa blamezi) .. sa invat si eu din experienta ta, nu sa blamezi pe altii. Ajuta si fa ceea ce zici ca faci !

Te rog nu continua discutia sa nu degeneram, eu chiar vreau sa ma ajuti daca crezi ca poti cu ceva ... altfel nu are rost doar sa postezi de dragul de a posta.
    Un sfat bun care sa il pot aplica inseamna mult ...
    Mihai, prin extensie, este o atentionare la adresa noastra, ca ti-am permis cam multe. Te intreb public, vrei sa nu ne mai pui in situatii neplacute? Nu de alta, dar tot sustii ca suntem prieteni?????

Le-ai primit la inceput, da' tea durut la bascheti.
    Si daca nu ma crezi ca meseriasul tau e ageamiu, intreaba toti colegii de forum care mai fac acvarii, sau mai intreaba si alti meseriasi de la tine din oras. Sau ... studiaza putin rezistenta materialelor (tare bune mai erau orele de practica in perioada comunista).
    Daca ai sti sa citesti si sa asculti ai putea afla multe. Insa ...
    Iar dai sfaturi fara ca acestea sa fie dorite sau cerute.
    Omul face ce stie, ce poate, nu este datoria ta sa contrazici. Daca totusi vrei sa o faci, fa-o civilizat, demonteaza afirmatiile politicos. Poti sa iei un exemplu de decenta de la colegul din Sibiu. Ti-a umplut frigiderul de carne, iar tu nici macar nu te poti supara pe el.

User banat
    Post (Dis)Likes
    whatever.
    Deja incep sa obosesc luptand cu morile de vant.
    Fiind un forum "deschis" asa cum se sustine aici si autorul postandu-si "ispravile" , era normal sa apara si posturi ca cel al meu. Nu vad pt ce a trebuit sa fiu atacat. Poate ca sunt una din minoritatile descrise in acel topic. N-am dreptul la opinie sa inteleg???

Poti sa banezi linistit contul Andrei. Fa-ti un cadou de ziua ta.
    Probabil ca, asemeni altora, am sa ma ocup mai mult de propria-mi familie si de propriile-mi acvarii.
    Fara suparare, dar ... in fine lasa.

EDIT
    Nu mai pot eu de buline rosii, la modul cel mai serios vorbind. Cine ma cunoste si stie ce fac, nu dupa bulinele voastree se ia.
    Last edited by snakefishmike; 30-11-2010 at 22:15.

Base member
    Post (Dis)Likes
    De la mine Mihai are o bulina rosie in tot ceea ce face el.

ontopic. Cat il lasi la uscat?

High member vidockq's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Salut Velty,
    Il las cel putin 2 saptamani. A folosit silicon Den Braven negru si pentru fundul dublu, alb.
    Considerand ca Tibi, domnu care face fundale 3d mi-a zis ca in 1 saptamana gata el fundalul de 238 cm + 1 saptamana sa se usuce acela, sper sa fie gata pana de craciun.

O intrebare, pentru cei care mai au acvarii mai mari, stiu ca trebuie 1W pe L de apa pentru o incalzire optima; eu am deocamdata doar 2 incalzitoare Eheim Jagger unul de 150W si unul de 300W. Trebuie sa iau mai inca unu sau poate sa tine apa la 25 grade.

User banat
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by veltzyy View Post
    De la mine Mihai are o bulina rosie in tot ceea ce face el.
    offtopic, acum sincer, chiar crezi ca esti TU in masura sa etichetezi TOT ce face el??? eu iti garantez ca din cele >6000 postari ale lui @snake mai mult de 5000 au fost folositoare celor implicati in ele si cititorilor ulteriori!

si tot offtopic: mi-am petrecut luni intregi citind ce s-a scris de-a lungul timpului pe forumul acesta (si in formatul vechi) inainte sa imi fac cont aici si asteptam cu interes postarile celor mai vechi (razvan, alt_razvan, andreic, juwel, bamse, snake, rattle, sorin, al_koholic, etc...)...
    cu timpul totul s-a diluat dpdv calitativ...a aparut din partea adminilor+moderatorilor(printre moderatori sunt cativa care, fiind vorba intre noi, nu trec clasa la cunostinte acvaristice dar petrec mult timp pe forum=postari multe) mai multa indulgenta... sa fie si aparitia AAR-ului motivul acestei indulgente??? nevoia de membri???
    p.s. sunt foarte curios sa vad primul membru AAR banat pe forumul asta!

p.p.s. chiar imi cer scuze de offtopic dar aici a aparut discutia
    nu acuz pe nimeni, e doar

Base member
    Post (Dis)Likes
    @ocuta Ce faci te iei de mine?
    O bulina rosie inseamna ceva bun nu rau )

User banat
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by veltzyy View Post
    @ocuta Ce faci te iei de mine?
    O bulina rosie inseamna ceva bun nu rau )
    anyway...scuze, e vina mea ca nu cunosc clasificarea asta noua...
    restul ramane valabil oricum!

Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast