Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 39

Thread: Oradea

Junior Member ml88lm's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Nimeni nu e activ pe aici? Betta HM se gaseste prin Oradea? Stie careva vreun crescator din zona? Desi mi-e greu sa cred ca exista prin Oradea...

Junior Member
    Post (Dis)Likes
    Buna!
    Ma numesc Lucian sunt din Oradea si sunt nou si pe acest forum si in tot ce tine de acvaristica.
    am 3 acvarii poate mici dar sper sa acumulez experienta cu ele pana cand spatiul imi va permite unul adevarat

Junior Member
    Post (Dis)Likes
    20120628_132244.jpg20120628_132140.jpg20120628_132049.jpg20120628_132035.jpg

Niste poze cu ele

Am o problema cu acvariul din prima poza !
    Fiind primul care l-am cumparat si cel mai problematic, pesti nu prea se simt in largul lor alti au si murit in el si nu stiu de ce. Este 25L din plexiglass are un filtru aquael Fan-1 plus cu un debit de 320l/h pe care il tin la jumate, temperatura constanta 25-26 de grade , apa schimbata 20-25% la 3-4 zile, iluminat cu led. in urma cu o saptamana am tinut o patura pe el timp de 4 zile pt ca apa avea o culoare albiciuasa si la indrumarea unui nenea de la petshop a devenit foarte limpede dar cand am pus carasul in el dupa o si a devenit ciudat si l-am scos. stie cineva ce poate avea?

High member
    Post (Dis)Likes
    sfatul meu e sa il golesti si sa pui apa din alt acvariu pentru ca acel nano din cate vad eu nu este ciclat. Goleste-l si pune apa din celelalte acvarii care le ai, lasa-l cu filtru sa mearga cateva ore si poti baga pestii. Nu te mai lua dupa oamenii care vand in magazine pentru ca vor sa isi vanda marfa. Putini iti zic ce sa faci fara sa cheltui bani.
    Nu trebuie sa fii Membru AAR ca sa te pricepi la acvaristica.

Junior Member
    Post (Dis)Likes
    E ciclat dar poza e facuta pe intuneric.

Junior Member
    Post (Dis)Likes
    De unde pot cumpara sticla in Oradea si sa o si taie pe marimi?

Junior Member
    Post (Dis)Likes
    pe strada Tuberizelor colt cu Decebal langa liceul A.Saguna la prima casa pe stanga sau tot pe Tuberozelor la Nr.5 e putin mai in fata e inca unul mult mai bine dotat!

Junior Member
    Post (Dis)Likes

Junior Member ml88lm's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Nu stiti cine face acvarii la comanda in Oradea, si ieftin? M-ar interesa un cub de 30cm si un sump.

Junior Member
    Post (Dis)Likes
    Salut, ti-ai facut acvariu pana la urma? daca nu suna-ma si ti-l fac eu gratis doar sa imi aduci tot ce trebuie.0726729979 Claudiu
    Last edited by Tudor.M; 10-09-2012 at 12:23.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast