Page 12 of 105 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast
Results 111 to 120 of 1049

Thread: Discutii libere Targu-Mures

  1. #111
    High member Iepurasu's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    530
    Post (Dis)Likes
    Io nu ma supar deloc.
    Chestia e ca si eu am vrut sa ies cat mai ieftin. Si vroiam acvariu exact cu dimensiunile mele, pentru ca asa am locu. Am intrebat in stanga si dreapta. Da nu am gasit pe nimeni care sa il faca. Am fost la aia care taie sticla... ei vroiau sa imi ia 300 si ceva de ron. Pana la urma m-am dus la pet shop si am intrebat acolo. La dimensiunile mele... cu sticla de 8 a iesit la 250 ron. Fara capac. Capace daca pun pun si io dinalea dintr-un geam schimbat.
    Asta e.... Eu mi-am facut un acvariu acum mai mult de 10 ani. Insa nu a fost mare lucru. Aveam rama de cornier, eu numai a trebuit sa o curat, sa vopsesc si sa lipesc sticla. Cu chit dinala de pe vremuri. Si acuma tot ala il am. Daca stiam sa lipesc un acvariu numai din sticla, il faceam eu. Dar si asa era in jur de 150-180 ron numai sticla. Asa ca am fost nevoit sa il fac la cineva care chiar stie.

  2. #112
    High member Iepurasu's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    530
    Post (Dis)Likes
    Aveti idee unde gasesc in Mures nisip cuartos? Am fost la Baumax, Metro, Ambient, Praktiker si nu am gasit. In afara de Baumax ... faceau aia niste ochi cand auzeau de nisip de cuart de zici ca i-am intrebat de OZN-uri. La Baumax nu mai aveau si nici nu mai primesc anu asta. Si totusi.... as pune acvariu in functiune cat mai repede......

  3. #113
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Si eu doar acolo am gasit.Incearca la magazinele de decoratiuni exterioare.

  4. #114
    Base member shaddow3333's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Mures
    Posts
    301
    Post (Dis)Likes
    salut Iepurasu. chiar azi am fost la pet shop au preturi bune la acvarii in comparatii cu alte magazine. Astept poate gasesc o ofert de schimb, daca nu , ma apuc de treaba sau cumpar gata facut. dar acum e perioada grea si la mine la firma si vin si sarbatorile si nu vreau sa depasesc bugetul ca in tatuaje e sezon mort perioada asta.

  5. #115
    User banat
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    mures
    Posts
    306
    Post (Dis)Likes
    sal"tare colegii....daca la baumax nu este nu stiu altundeva....radu pina la urma unde va fi intilnirea ?? Nu mai stiu ce sa ma fac cu apa asta tulbure , din cite am inteles am deciclat acvariu si ma gindesc sa fac un setup nou ca si asa a trecut mult timp de la primu setup .....

  6. #116
    High member Iepurasu's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    530
    Post (Dis)Likes
    Daca vrei sa ciclezi iar acvariu.... ce faci cu pestii??

    Nu are nimeni un acvariu pe care nu-l foloseste? sa-si puna Cip pestiutii pana isi cicleaza acvariu?

  7. #117
    Base member valisiano123's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    445
    Post (Dis)Likes
    o sa primeasca acvariul lui Tibi care e la mine. Asta maine sau poimaine. Mi-am facut si eu un nou setup cu background-ul de la Tibi. O sa pun si cateva poze zilele urmatoare.

    Apropo de intalnire , am vorbit cu Sany si zicea ca la el se va tine. Acuma are loc

  8. #118
    User banat
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    mures
    Posts
    306
    Post (Dis)Likes
    mersi dane, apropo , de cit e pvc-ul din care faci capace grosime ?? . E super ca se tine la sanny , acolo este loc destul

  9. #119
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Deci intalnirea se tine maine, 04.12, pe strada Budiului 28, ora 10.
    Daca are cineva radacini mopan in plus si aduce la intalnire,ii aduc o portie considerabila de plante.

  10. #120
    High member Iepurasu's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    530
    Post (Dis)Likes
    Is curios cum ai pus radacina.... sa ne arati si noua.

Page 12 of 105 FirstFirst ... 210111213142262 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •