Page 11 of 105 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 101 to 110 of 1049

Thread: Discutii libere Targu-Mures

  1. #101
    User banat
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    mures
    Posts
    306
    Post (Dis)Likes
    salut shaddow ...eu daca as avea ti-as da un acv de 150...de unde esti ???? mai faci tatuaje ??

  2. #102
    High member Iepurasu's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    530
    Post (Dis)Likes
    Acuma mi-am facut un acvariu de 143L .... 250 ron a fost. La petshopu de pe Stefan cel Mare.
    Super fain facut acvariu. Is multumit de cum arata.

  3. #103
    Base member shaddow3333's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Mures
    Posts
    301
    Post (Dis)Likes
    La banii aia are si capac cu neon inclus? nu de alta dar eu am avut pesti de cand am fost mic adica inca din era ceausista si pot spune ca copil am fost crescator am avut la vremea aia vreo 30 de specii (mai multe nu gaseai in romania) si peste 5000 bucati, si fac si acvarii, dar nu se compara cu unul stas frumos cu capac invelit cu neoane incorporate. Daca nu gasesc iti dai seama , ma duc iau sticla de 10 mm si lipesc si in 2 zile e gata functionabil un acvariu standard.
    Partea cu schimbul e mai ok pentru mine, acum e perioada de criza si nu vreau sa investesc bani si m-am gandit la schimburi. Oricum sambata o sa fac o vizita la petshop, am fost ieri insa fiind 1 dec. a fost inchis. Oricum mersi pentru sfat. cele bune.

  4. #104
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    VA reamintesc ca in 11.12 la ora 10:00 avem intalnire.Shadow poate iti faci prezenta acolo sa ne cunoastem mai bine.Locatia nu o stim inca dar o anuntam in cursul saptamanii.
    La 250 de ron a fost doar sticla.La ce ai nevoie de sticla de 10mm pt 150L.Fi serios merge de 6 cu intarituri daca e lipit profi.Pentru mai multa siguranta poti pune fund de 8.
    Totusi pentru linistea ta poti sa-l faci din sticla de 8.E mult mai ieftin ca cea de 10.
    Tibi are sticla de 10 la 430 litrii
    Eu am acvariu de 160L din sticla de 6, fund de 8 cu intarituri.N-are nici un gram de burta.La capac, fie ti-l faci tu, fie daca vrei ceva estetic, te ajuta Dan(valisiano123) care v-a fi prezent la intalnire.

  5. #105
    High member Iepurasu's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    530
    Post (Dis)Likes
    Nene daca vrei cu capac si neon inclus.... mai scoti niste bani din buzunar.... asa in jur de 1500-2000 lei ... Apoi acuma ii criza. Facem home made ca ii mai rentabil.

  6. #106
    Base member shaddow3333's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Mures
    Posts
    301
    Post (Dis)Likes
    lasa pm cu locul de intalnire, sa nu deviem de la subiect de pe forum si o sa incerc sa vin daca imi permite cu timpul sa ne cunoastem mai bine si sa discutam
    Actualmente nu sunt acvarist, am fost , in copilarie, si ocazional ma cuprins febra de a avea pesti exoctici ) si acum sunt in acel moment de a avea pesti si 2-3 acvarii
    am notat id-ul lui Dan, ca daca ma apuc sa fac eu acvariul atunci o sa am nevoie de un capac

  7. #107
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Aici e topicul creat de mine pentru discutii libere.Deci se poate discuta orice tine de acvaristica
    In semnatura mea gasesti topicul de intalnire

    Shadow fa te rog o vizita pe la Introducere ca asa cere Regulamentul.Asta ca sa nu ai reclamatii din partea moderatorilor/adminilor

  8. #108
    Base member shaddow3333's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Mures
    Posts
    301
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by iepurasu View Post
    Nene daca vrei cu capac si neon inclus.... mai scoti niste bani din buzunar.... asa in jur de 1500-2000 lei ... Apoi acuma ii criza. Facem home made ca ii mai rentabil.
    hai sa-ti explic ceva, sunt om de afaceri si sunt bun in cea ce fac, la preturile pe care ai scris tu iau 4-5 acvarii + toate acesoriile. Te rog sa ma crezi ca iti spun adevarul si pot demonstra sa trimit linkuri cu preturi in PM. chiar acum am gasit in Bucuresti 200 litrii + echipament la 400 ron. Eu ma documentez inainte de a cumpara ceva. Acvarii folosite binenteles. Nu am precizat ca doresc sa fie nou.
    Pai daca e sigur pot face si eu, insa e mai rentabil cu schimb. Sper sa nu te superi si sa ma intelegi. nu am scris cu intentia de a supara pe cineva . Daca vroiam sa cumpar cu bani nu mai postam un anunt cu schimb ca gaseam acvarii cu sutele. am vazut unu frumos , de marca, jbl sau ceva de genu ( nu sunt inca asa bun in marci) 60 sau 65 litrii litrii + pesti , plante, nisip, incalzitor pompa etc 300 ron. deasemenea mai gasesti pe okazii daca stii pagina. sunt o gramada la preturi de "Criza"
    Sincer 250 lei merita acvariul tau nou, acum nu vreau sa ma uit din perspectiva mea la preturi, doar ca eu stiu a pot sa fac sau sa fac schimb e mai ieftin.. acum chiar asa nu cunosc nici pretul la sticla, insa no fi el mai mult de 100 ron+ silicon 20-50 ron depinde de marca bison sau jbl , niste sticla pentru capac gasesc in colectoare de deseuri di constructii, sau cei care schimba geamurile, e ok si sticla de 4 mm pt capac si de aici am mai facut o economie.
    daca am reusit acvariu de 135 litrii din sticla de 6 mm a tinut 2 ani si am vandut si acum mai tine asta inseamna 5 ani asa ca din sticla de 10 sau 8 fac ceva calumea
    scuze ca am deviat de la subiect. Doar ca am multe idei si de povestit... sper sa nu se supere administratorii si chiar im cer scuze

  9. #109
    Very high member parpa_tupac's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Targu-Mures
    Posts
    1,071
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by shaddow3333 View Post
    sper sa nu se supere administratorii si chiar im cer scuze
    Cu siguranta se vor supara daca nu treci pe la introducere.Daca tot treci pe acolo pune si locatia la profil.
    Legat de restul afirmatilor, calm
    Nu stiu pe ce alte forumuri activezi dar aici in topicul nostru, al muresenilor dorim sa pastram o ambianta prietenoasa, mai ales ca ne cunoastem si personal.

  10. #110
    Base member shaddow3333's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Targu Mures
    Posts
    301
    Post (Dis)Likes
    aici in topicul nostru, al muresenilor dorim sa pastram o ambianta prietenoasa, mai ales ca ne cunoastem si personal.[/QUOTE]

    iti dau dreptate

Page 11 of 105 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •