Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 41 to 50 of 150

Thread: Asociatia Acvaristilor din Romania

  1. #41
    Maestru Aquascape Sebastian Costin's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare - Romania
    Posts
    1,882
    Post (Dis)Likes
    la intruniri/ intalniri evenimente/ pentru identificarea membrilor stai cu liste?
    rog stergeti!!!!! am dublat

  2. #42
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Este o idee de viitor.

  3. #43
    Aquarium expert Radek's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,613
    Post (Dis)Likes
    Ar merge daca s-ar face contracte intre magazine de profil acvaristic si asociatie pentru acordarea de discount-uri. Atunci da, ar fi nevoie deoarece trebuie sa demonstrezi ca esti membru AAR.

    Propun sa se realizeze un studiu al pietii sa zic asa, sa-i intrebi pe reprezentantii magazinelor de profil acvaristic daca ar oferi discount-uri pentru membrii AAR. Pun pariu ca ar avea de castigat si AAR si magazinele, deoarece un discount il atrage pe cumparator. Si sa fim realisti, preturile difera foarte putin de la un magazin la altu, astfel cel care ar acorda discount ar avea numai de castigat.


  4. #44
    Maestru Aquascape Sebastian Costin's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare - Romania
    Posts
    1,882
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by andreic View Post
    Este o idee de viitor.
    Corect, este o idee de viitor.
    Pe masura ce se va reusi depasirea pragului de rentabilitate (acum am impresia ca se lucreaza din capitalul social si uman) este important sa ai in vedere si astfel de aspecte.
    Si cel mai important este sa incercam sa promovam fiecare dintre noi AAR-ul, la un moment dat ar trebui sa fie un band.
    Asa ca: ofer suport

  5. #45
    Super Moderator catalin cirstea's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    constanta
    Posts
    1,125
    Post (Dis)Likes
    Oricum ar fi per ansamblu asigur initiatorii de toata stima si respectul meu pentru acest proiect ,care este de bun augur asa cum a fost si crearea acestui forum .Voi deveni membru in cel mai scurt timp si voi sustine atat cat pot aceasta initiativa asa cum a spus si colegul de mai sus,prin participarea la concurs fara gand de castig ci ca principiu,incurajare la dezvoltarea acestui deosebit hoby.

  6. #46
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Radek View Post
    Ar merge daca s-ar face contracte intre magazine de profil acvaristic si asociatie pentru acordarea de discount-uri. Atunci da, ar fi nevoie deoarece trebuie sa demonstrezi ca esti membru AAR.

    Propun sa se realizeze un studiu al pietii sa zic asa, sa-i intrebi pe reprezentantii magazinelor de profil acvaristic daca ar oferi discount-uri pentru membrii AAR. Pun pariu ca ar avea de castigat si AAR si magazinele, deoarece un discount il atrage pe cumparator. Si sa fim realisti, preturile difera foarte putin de la un magazin la altu, astfel cel care ar acorda discount ar avea numai de castigat.
    Radek, ideea asta exista. ne-am gandit la asa ceva, dar o discutie de genul asta cu patronul unui magazin de profil se deschide cam asa: "Salut, sunt gigel si vreau sa-ti fac o propunere in numele asociatiei acvaristilor romani, asociatie care in prezent numara X sute de membrii ..... " intelegi unde bat?
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  7. #47
    Super Moderator catalin cirstea's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    constanta
    Posts
    1,125
    Post (Dis)Likes
    Daca mi se accepta,zic ca totusi ca nu ar trebui sa ne gandim din start numai la avantaje si cum sa le avem din prima prin intermediul acestei asociatii,ar trebui sa ne dam seama ca avantajele de care avem nevoie sunt deja prezente de la initiere.Nu ne-am obisnuit cu stransul si "suferinta"aceea ca stii,poti ,dar nu ai cu ce decat dupa nu stiu cate chenzine?Asta este si continuam cum putem fiecare pentru ca intr-un fel sporeste pasiunea.Vorba lui Cristi,ce poti face?sa incerci sa dobori sistemul,asta probabil se va rezolva cumva in timp bineinteles,atunci cand se vor cantari avantajele.Pana atunci sa ne bucuram de avantajul primordial,acela de a avea o asociatie a pasionatilor,care in Romania asta de azi ,chiar inseamna ceva,daca gresesc cu ceva,astept si primesc cu placere "castanele" aferente.

  8. #48
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    Exact cum se spunea si in prima pagina, pe ochi frumosi nu merge. Pe renumele pe care o sa ni-l cladim, da.
    Tocmai de aceea e o idee de viitor. Ajungem si acolo, sunt increzator.
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

  9. #49
    Maestru Aquascape Sebastian Costin's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare - Romania
    Posts
    1,882
    Post (Dis)Likes
    Ideea este in felul urmator
    AAR= multi membrii => potenta in organizarea de evenimente=> recunoastere in mediul acvaristicii => patronii imbunatatesc portofoliul de produse => intentia lor de a fi prezenti in actiunile AAR => reclame, sponsorizari si discounturi => toata lume-i fericita

    ...altfel nu functioneaza decat daca-l cunoaste Nicu pe Gates

  10. #50
    Super Moderator catalin cirstea's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    constanta
    Posts
    1,125
    Post (Dis)Likes
    Cam asta incercam sa spun,cantarirea mai amanuntita a avantajelor reciproce ,in timp,nu are sa duca decat la lucruri bune,am convingerea totala ca se vor arata interesati suficienti "patroni"chiar de la inceput.Dar treburile acestea nu se fac de azi pe maine ,in orice caz vor aparea sigur si mult discutatele avantaje.

Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •