Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 131 to 140 of 150

Thread: Asociatia Acvaristilor din Romania

  1. #131
    Senior Member mariuscbn's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bukale tata-Dristor
    Posts
    1,558
    Post (Dis)Likes
    Hai sa o aduce acum si pe "Dottore", pe Elodia sau pe baietelul muscat de caini aici pe forum....voi nu aveti toata tigla pe casa!!!
    Ce are sula cu prefectura...???
    Hai sa lasam curat forumul si thedul de astfel de mizerii ... sunt destule retele de socializare pentru asta!!!
    Asa ca domnilor daca NU aveti ceva de zis de si despre ARR...abtineti-va de la rahaturi!!!
    Nu oricine are virtutea de a se comporta diciplinat in mijlocul dezodinei!
    Un om deştept poate să înveţe şi de la un prost. Invers e mai greu.
    RESPECTA ca sa fii respectat!!!

  2. #132
    Member marcusyon's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    263
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by mariuscbn View Post
    Hai sa o aduce acum si pe "Dottore", pe Elodia sau pe baietelul muscat de caini aici pe forum....voi nu aveti toata tigla pe casa!!!
    Ce are sula cu prefectura...???
    Hai sa lasam curat forumul si thedul de astfel de mizerii ... sunt destule retele de socializare pentru asta!!!
    Asa ca domnilor daca NU aveti ceva de zis de si despre ARR...abtineti-va de la rahaturi!!!
    Ai perfecta dreptate. Si totusi, ce se mai aude cu ARR-ul ?
    2 caini, o pisica pe care o cheama Petrica si un acvariu. Ce urmeaza ?

  3. #133
    Base member greenp's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Timisoara
    Posts
    464
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by marcusyon View Post
    Sa le spui treburile astea celor care au participat la revolutia din '89 si sa-i intrebi de ce au stat pana in acel moment si nu au luat masuri mai devreme
    Au trecut multi ani de la "revolutie", daca o putem numii asa, oamenii care au participat atunci au imbatranit, unii au mai murit, altii si-au dat seama ca au murit oameni degeaba atunci si nu cred ca o mai fac inca o data, iar majoritatea tinerilor din ziua de astazi care au varsta pana in 22-25 ani, inafara de Dragusanu si alte pipitze de genul nu stiu nimic. Cu cine vrei sa faci revolutie, referendum, etc.? cu cei intre 30-50 ani? care lucreaza de dimineata pana seara sa isi intretina familia? Si daca lipsesc de la servici le e frica ca ii da afara si nu au ce pune a doua zi pe masa? Din pacate asta este realitatea la noi in Romania si politicienii stiu asta si profita la maxim de ea.
    130 L, plantat,putin mai avansat in tainele acvaristicii.
    Piticul

  4. #134
    Junior Member monoceros's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Post (Dis)Likes
    Probabil pentru unii "acvaristi" totul se reduce la belitul ochilor in fata unor vietati si plante, crescute si intretinute in captivitate, fara a aprecia valoarea lor in ecosistem.
    Aici se opresc, cu profunda dezamagire, comentarile mele.

  5. #135
    Senior Member mariuscbn's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Bukale tata-Dristor
    Posts
    1,558
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by monoceros View Post
    Probabil pentru unii "acvaristi" totul se reduce la belitul ochilor in fata unor vietati si plante, crescute si intretinute in captivitate, fara a aprecia valoarea lor in ecosistem.
    Aici se opresc, cu profunda dezamagire, comentarile mele.
    Ia fi tu acvarist adevarat si NU mai venii cu tampenii pe forumul asta...si fa-ti un thed cu titlul "Lalaieli NEacvaristice sau Loc de dat cu capul" daca vrei sa bati campii cu prosti care NU-i servesc nimanui aici la ARR.
    Ti-am mai spus-o sunt retele de socializare destule unde poti sa o lalai cat vrei...aici e un forum special de acvaristica iar daca Tu nu ai ceva bun de spus...
    APP: I-a treci tu frumusel pe la "Introducere" si pe la "Jurnal" sa te vedem de ce esti in stare ca pana acum vad ca nu ai trecut de cat la "Inceputul" lalaeste-o cu folos comunitatii forumului NU doar la Bazar!!!
    PS: Acvaristica la tine e cam redusa maxim...vad ca nu prea este de tine din 2007 si pana in prezent!!!
    Last edited by mariuscbn; 05-09-2013 at 13:38.
    Nu oricine are virtutea de a se comporta diciplinat in mijlocul dezodinei!
    Un om deştept poate să înveţe şi de la un prost. Invers e mai greu.
    RESPECTA ca sa fii respectat!!!

  6. #136
    Senior Member roshadow's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Bucuresti - Filaret
    Posts
    1,860
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by monoceros View Post
    Probabil pentru unii "acvaristi" totul se reduce la belitul ochilor in fata unor vietati si plante, crescute si intretinute in captivitate, fara a aprecia valoarea lor in ecosistem.
    Aici se opresc, cu profunda dezamagire, comentarile mele.

    Banui ca daca vorbeste de ecosisteme... ne prezinta acvariu la biotopuri !

    Daca tu iti belesti ochii treaba ta ! Dar nu mai ofensa pe altii ca nu prezinta "atitudine sociala" asa cum crezi tu ca trebuie !
    Sa va manince "rechinii" din acvariu !

  7. #137
    Aquarium expert kirucd's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Bucuresti, Domenii
    Posts
    2,417
    Post (Dis)Likes
    Raportul Academiei Romane din 2004 privind proiectul Rosia Montana, comentariile
    sint de prisos:

    http://www.acad.ro/rosia_montana/pag_rm04_decl.htm

    Si asta nu inseamna ca nu trebuie sa luam atitudine, ba din contra.
    Si o asociatie de acvaristica ar trebui sa fie mai aproape de mediu decat
    multe alte asociatii.

    Iar aia cu "cainii latra, ursul trece" incepe sa prea mai fie adevarata, presiunea
    strazii incepe sa se faca simtita din ce in ce mai tare. Pot doar sa sper ca si
    presiunea justitiei sa se faca simtita din ce in ce mai tare.

    Si apropos, ca sa fim corecti pina la capat, exista exploatari de aur cu cianuri
    in Europa, in Suedia si Finlanda. Diferenta intre ei si noi este insa imensa...

    O zi buna,
    Dragos

    LE

    Quote Originally Posted by roshadow View Post
    Banui ca daca vorbeste de ecosisteme... ne prezinta acvariu la biotopuri !

    Daca tu iti belesti ochii treaba ta ! Dar nu mai ofensa pe altii ca nu prezinta "atitudine sociala" asa cum crezi tu ca trebuie !
    Da' de ce nu are voie sa vorbeasca despre "atitudinea sociala"? Din cate imi amintesc
    libertatea cuvantului (de exprimare) este garantata de Constitutie. Daca tu vrei sa te
    complaci in mizeria existenta in toate domeniile in Romania actuala asta nu inseamna
    ca altii nu pot lua atitudine si nu pot exprima idei inclusiv despre atitudinea sociala a
    concetatenilor. Daca tie iti convine starea actuala de lucruri din Romania tin sa te anunt ca
    mie nu imi convine si cred ca trebuie schimbat ceva.

    Spor la mistouri in continuare ...
    Last edited by kirucd; 13-09-2013 at 15:05.

  8. #138
    Senior Member Dan.'s Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Tulcea
    Posts
    1,727
    Post (Dis)Likes
    Totusi daca nu ati fost atenti , topicul e deschis pentru AAR , nu pentru exploatari miniere , cianuri , draci , colaci . Daca e sa murim otraviti cu cianuri o vom face cu totii . Nu AAR nu membrii acestui forum , nu aia de la miting , nu aia de la putere vor opri asta .
    Over and out !
    PS: Chiar ce dracu se mai aude de AAR ?

  9. #139
    Member marcusyon's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    263
    Post (Dis)Likes
    Aia am intrebat si eu
    2 caini, o pisica pe care o cheama Petrica si un acvariu. Ce urmeaza ?

  10. #140
    Aquarium expert mihai2002's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    onesti
    Posts
    3,056
    Post (Dis)Likes
    nic nada , pauza totala

Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •