Page 1 of 15 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 150

Thread: Asociatia Acvaristilor din Romania

  1. #1
    Membru AAR Nicolae Paun's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti-diham 1981
    Posts
    4,637
    Post (Dis)Likes

    Asociatia Acvaristilor din Romania

    Echipa Acvarist.ro are onoarea să anunţe începerea activităţii Asociaţiei Acvariştilor din România (AAR).
    Cu această ocazie, echipa Acvarist.ro doreşte să facă prezentarea oficială a site-ului Asociaţiei Acvariştilor din România: www.acvarist.org şi să lanseze invitaţia pentru participarea la primul Concurs Naţional organizat de AAR şi jurizat de Filipe Oliveira, caştigător în anul 2006 al "International Aquascaping Contest", concurs organizat de AGA - Aquatic Gardeners Association.

    Concursul se va desfăşura în perioada 13 septembrie 2010 - 30 noiembrie 2010 şi va avea 5 secţiuni distincte:
    - secţiunea: Acvarii între 0L şi 100L
    - secţiunea: Acvarii între 101L şi 200L
    - secţiunea: Acvarii între 201L şi 300L
    - secţiunea: Acvarii de peste 300L
    - secţiunea: Acvarii biotop (sterile sau plantate)

    Pentru fiecare secţiune se va desemna un câştigător, iar marele premiu AAR va fi înmânat celui mai bun acvariu dintre acestea.
    Sponsorii concursului Asociaţiei Acvariştilor din România sunt: Reef Aquarium - Bucureşti, Aquafarm - Braşov si Nevertebrate.ro - Cluj-Napoca. Aceştia oferă premii totale în valoare de 2.745 Lei.
    Premiile vor fi următoarele:
    1. Pentru câştigătorii fiecărei secţiuni - un voucher în valoare de 200 lei oferit de Reef Aquarium şi un voucher în valoare de 200 lei oferit de Aquafarm.
    2. Pentru marele premiu - un voucher în valoare de 200 lei oferit de Reef Aquarium şi un voucher în valoare de 200 lei oferit de Aquafarm.
    Unul din acvariile din concurs va primi un premiu special din partea Nevertebrate.ro, premiu constând într-o line completă de fertilizare EasyLife în valoare de 345 lei.
    Anunţarea câştigătorilor va avea loc în data de 15 decembrie 2010.
    Câştigătorii secţiunilor, precum şi câştigătorul marelui premiu, vor putea să-şi folosească voucherele pentru achiziţionare de produse de acvaristică oferite de Reef Aquarium (distribuitor al mărcilor: ADA, Aquatic Nature, Dupla, Blau, Ocean Nutrition, Hydor, Aqua Medic şi altele) şi Aquafarm (distribuitor al produselor SERA).

    Pentru mai multe detalii vă rugăm să accesaţi site-ul Asociaţiei Acvariştilor din România: www.acvarist.org

  2. #2
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes
    Felicitari!

    PS Nicu, ai un PM de la mine.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  3. #3
    Aquarium expert mihaim's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    bv / ro
    Posts
    3,555
    Post (Dis)Likes
    Sa nu crezi ca nu am citit anuntul . Ma bucur ca ati terminat actele. Ne vedem la concurs.
    I lol on u ...

  4. #4
    Aquarium expert
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,025
    Post (Dis)Likes
    Mult prea devreme concursul pentru mine, dar vor mai fi si altele.

    Si felicitari tuturor celor care au contribuit la dezvoltarea acestei asociatii !

  5. #5
    Membru AAR Nicolae Paun's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti-diham 1981
    Posts
    4,637
    Post (Dis)Likes
    Multumim pentru urari, deasemenea cu ocazia asta felicit si eu echipa care a contribuit la infiintarea ei, cat despre dezvoltare, voi sunteti aceia care o puteti dezvolta
    Va asteptam pe toti cu mic cu mare la concurs.

  6. #6
    Base member arunccupiatra's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti-Tineretului
    Posts
    448
    Post (Dis)Likes
    Felicitari celor implicati pentru efortul depus.Sper sa fiu si eu la concurs.

  7. #7
    Maestru Aquascape Sebastian Costin's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare - Romania
    Posts
    1,882
    Post (Dis)Likes
    Suna excelent. Sper sa fac si eu inscrierea in asociatie in cel mai scurt timp. Sper sa dezvoltam impreuna acest hobby ... si sper sa castig macar 1 data acest concurs
    Bafta, bafta, bafta

  8. #8
    Aquarium expert Radek's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,613
    Post (Dis)Likes
    Ca si o sugestie de viitor, daca ati putea face ca membrii AAR sa beneficieze de discounturi in anumite magazine de profil acvaristic ar fi excelent!

    In rest felicitari pentru initiativa.

    In curand ma voi alatura asociatiei, dar pentru detalii voi lua legatura cu fondatorii.

    PS : Eu deja pregatesc bazinul de concurs


  9. #9
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    de voi depinde ca asociatia sa devina o forta ...
    daca singurul argument sunt ochii frumosi, nu poti sa-i ceri unui patron de magazin sa-ti faca reduceri de preturi ....
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  10. #10
    Admin retras Kin's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Argeș
    Posts
    8,581
    Post (Dis)Likes
    Thumbs up pentru toata treaba, suna excelent.
    Ma bucur ca ne ridicam.

    Filipe Oliveira ? Thumbs up din nou.
    Treaba asta spune multe.

    Bun, se fac inscrieri in aceasta organizatie ?
    In mod cert, vreau sa iau si eu parte.

    Intr-adevar, discount-urile in magazine de profil, sub forma unor carduri sau altceva, ar fi un pas urias, chiar daca vorbim de reduceri in procente mici.
    Dar clar pe ochi frumosi nu merge. Trebuiesc fonduri stranse, intr-un fel sau altul, taxe, etc. Oricum, in orice fel, eu vreau sa particip.
    Last edited by Kin; 13-09-2010 at 22:26.
    Acvariul actual: Monaco (20l)
    Acvarii in trecut: Primul (80l), Ferma (160l), Lu (160l), Oakland (160l),
    Prichindel (25l) , Mini (15l), Pixel (160l),
    GONG (25l), AcvaLaJob (20l).

Page 1 of 15 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •