Results 1 to 8 of 8

Thread: Cumparare Comuna in Baia Mare : 5L Easy Life Easy Carbo

  1. #1
    User banat
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    520
    Post (Dis)Likes

    Cumparare Comuna in Baia Mare : 5L Easy Life Easy Carbo

    Buna tuturor acvaristilor !!!!

    Dupa cum suna si numele titlului ma adresez celor din Baia Mare cu care as dori sa colaborez pentru a face o comanda comuna de Easy Life Easy Carbo la cntitatea de 5L.

    Sper ca multa lume cunoaste ceea ce poate sa faca Easy Life Easy Carbo ... daca nu :
    EasyCarbo este o aditie foarte binevenita si eficienta pentru plantele de acvariu. Dupa o saptamana sau doua, se va observa o imbunatatire a ratei de crestere. Se poate folosi impreuna cu injectie de CO2 sau fara. Algele vor avea mari dificultati in a se mentine, datorita cresterii accelerate a plantelor.
    Eu il folosesc cu succes pentru cresterea plantelor si combaterea(am reusit in mare parte) algei bbr si fuzz (am scapat de ea in 4 zile) ... de atunci folosesc si sunt multumit de efectele pozitive din acvariu.


    Recipientul de 5L doresc sal achizitionez de pe Nevertebrate.ro (sper sa nu ma certe admini ca fac reclama...dar nu acesta este scopul meu ci o buna informare) dupa cum toata lumea poate sa vada pretul lui este de 303,34RON la care se adauga si transportul ~10 ron prin posta romana.

    Daca facem un calcul/comparatie vom vedea rezultatul:
    Easy Life Easy Carbo 1L (85,56RON): 0.0855 lei pe gram
    Easy Life Easy Carbo 5L (303,34RON): 0.0606 lei pe gram

    deci daca achizitionam 5L pe care urmam sai inpartim egal in 5 cantitati de cate 1L vom putea observa destul de usor un castig de 30% in pretul final



    Dupa ce adaugam si pretul transportului ~10 ron prin posta romana si refacem calculul ajungem la:

    Easy Life Easy Carbo 1L ~62.8 ron ... 63 .

    Economie de ~22 ron.




    Doritori sunt rugati sa posteze in asa fel incat inpreuna cu mine sa fim 5 si pe urma voi pune comanda!

    (mentionez ca plata va fi efectuata in avans...nu detin atatia bani...)

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2010
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4
    Post (Dis)Likes
    ma bag si eu la un litru.sunt din baia mare. ai PM
    Acvariu home-made 200L,Filtru extern JBL CristalProfi E900,incalzitor Resun 200W
    Capac home-made cu 4 neoane T8 <2x36w Osram 865 ,1x36w Osram 965,1x30w Aqua-Glo>

  3. #3
    High member ionutn's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ~ Bucuresti (Popesti Leordeni)
    Posts
    962
    Post (Dis)Likes
    Scuze de offtopic Citind in fuga am crezut ca vrei sa cumperi o Comuna . Mai zambim si noi

  4. #4
    User banat
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    520
    Post (Dis)Likes
    @ionutn ) da da ... hai sa cumparam o comuna intreaba :P si o transformam intr-o capitala a tuturor acvaristilor!!!
    (vise ...vise ... sa ne mai delectam)

    Revenind la situatie
    LISTA :
    @goio (1L)
    @Adishor (1L)

    mai asteptam 3 persoane sau 3 Litri sa rezervam

    (cu cat mai repede cu atat mai bine)

  5. #5
    Member gonczialexandru's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    132
    Post (Dis)Likes
    daca luati de la nevertebrate iau si eu un litru...iau litrul,las banii la nevertebrate si voi achitati la primire diferenta.

  6. #6
    User banat
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    520
    Post (Dis)Likes
    hmm...nu tare cred ca se poate asa...adica nu tare se poate ca sa iei litrul si sa trimita apoi nevertebrate la noi in baia mare ... sau vrei s aiei tu acei 5 l si apoi sa trimiti 4 in baia mare?? ca nu inteleg

  7. #7
    Member gonczialexandru's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    132
    Post (Dis)Likes
    Este prea complicat ....renunt

  8. #8
    User banat
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    baia mare
    Posts
    520
    Post (Dis)Likes
    Am reusit ca sa achizitionez de ceva vreme acest produs

    se poate inchide/sterge

    o zi buna!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •