Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 104

Thread: Pet shop-uri acvarstica in Jud. Constanta

Very high member bitanu's Avatar
    Post (Dis)Likes

Thumbs up Pet shop-uri acvarstica in Jud. Constanta

Constanta:

1. Magazin - Dan din Piata Brick - cu hrana congelata, acvarii frumusele, lemne, ornamente, pietris, pesti cu risc maxim, plante la greu mai ales sambata, in rest chinezarii ,pardon "tailandeze" sau "malaieziene" - Obs.: daca esti nou in ale acvaristicii iti baga pe gat toate chinezariile prezentandu-le ca fiind mult mai bune decat toate celelalte marci.
    2. Magazin - Arabela din Piata Brick (dupa parerea mea cel mai tare din Constanta, bine aranjat, bun la preturi si se aduce garantat orice comanda) - dotat cu de toate- acvarii, filtre, teste, accesorii, medicamente, fertilizanti printre care -ProDibio, JBL, Sera, Tetra,posibil in curand Easy Life, dar mai slabut cu pestii.
    3. Magazinul de langa articole de pescuit Piata Brick - destul de dotat cu filtre,pompe, incalzitoare, hrana, dar slab intretinut la domeniul acvarii si aici ma refer la acvariile cu pesti, mai ales cel lung din spatele magazinului.Pacat.
    4. Magazinul - Mihai de pe str. Crisanei ,zona Tomis2 -curat, acvarii intretinute, pesti si melci sanatosi. Aduce si la comanda.(iti spune pretul pe loc la produse inaintea comenzii).
    5. Magazinul - Claudiu din Piata Balada -acvarii la comanda, cam neglijat in ultima vreme si s-a restrans( criza bat-o vina). Pacat!
    6. Magazinul din zona Piata Unirii (intre piata si La Pizza pe linia lui 43) -pesti si plante sanatoase dar piperate la pret.
    7. Animax din complexul Tom-Carrefour-produse bune gen EASY LIFE, dar un mare minus la pesti (bolnavi)- nu stiu daca ati observat dimineata la deschidere cati sunt morti in bazinele lor?!
    8. Animax din complexul Real1- ceva mai aerisit fata de frati-su si cam alta marfa.
    9. Mai sunt vreo doua-trei prin zona Piata Grivitei- slabute.
    10. Piata Brick -in fiecare Duminica dimineata la targul cu vietati totul la alegere,dupa buzunar si negociabil.
    11. Si nu in ultimul rand "acvarist.ro" - Bizz zonal la sectiunile: donatii, schimburi, cumparari si vanzari..., dar si alte forumuri de acvaristica.

Navodari:

1. Magazin in zona Trei magari langa Serenada-singurul cu pestisori din oras,slab aprovizionat, dar are un atu -medicamente JBL.
    2. Magazin Zona Peco -slabut la acvaristica, doar cateva produse Tetra.
    3. Magazin in Tasaul -produse Tetra.
    4. Magazin in zona ceas -slab aprovizionat -mancare ieftina si slab calitativa, cateva filtre, pompe de aer, si acvarii mici.
    5. Pet Shop din Piata Centrala- slab aprovizionat -cateva acvarii la vanzare, hrana si medicamente Tetra.

Daca ar mai fi si altele, rog sa le mai actualizam, nu pentru reclama, ci pentru acest hobby . Ceea ce am scris mai sus despre fiecare magazin in parte tine de parerea mea personala, dar le puteti verifica fiecare. Succes la cumparaturi!
    Last edited by bitanu; 13-08-2010 at 16:20.

User banat
    Post (Dis)Likes
    inspirat topic! nu am mai vazut marea noastra de cativa ani, dar ma bate gandul unei evadari pe litoralul romanesc. acum mi s-a completat si o parte din agenda...
    multumesc

Super Moderator catalin cirstea's Avatar
    Post (Dis)Likes
    Ca o completare ,daca-mi este permis,singurul magazin\petshop de o seriozitate maxima este cel expus de colegu' la punctul 2,al lui Arabela(alta completare este al ei,dar nu conteaza),se poate comanda orice,si de oriunde ,doar ca exista anumite criterii ,oricum preturile sunt foarte bune.

Member
    Post (Dis)Likes
    cataline preturi bune la echipamente , la pesti astronomice, ex. discus 4 cm 70-80 lei, sau 5-6 cm 150 lei, etc,

Post (Dis)Likes
    E,aici cam ai dreptate,cum nu sunt cumparator de pesti din petshop,nu am luat in considerare aceasta varianta.Ca o paranteza nu vor mai avea produse SERA(pt. cine intereseaza)pe stoc,dar ma lupt sa introduca gama EASY LIFE,cel putin cele mai utilizate produse,va dura ceva cum s-a intamplat si cu JBL,care acum merge foarte bine iar gama de produse este aproape completa pe stoc,apropos,am luat o sonda JBL (la comanda ,ce-i drept)la pret mai mic decat al celor de la ******,la care s-ar fi adaugat si transportul.

P.S.: Sper sa nu fie considerata reclama deoarece NU este,doar ca fiind un hoby destul de costisitor,cred ca ,conteaza aproape fiecare leut la cate nevoi aduce aceasta frumoasa pasiune.Multumesc pentru intelegere.

Post (Dis)Likes
    Cu produsele Sera chiar este o problema in judetul Constanta. Eu personal folsesc de la ei Sera vipan (o mancare foerte buna mai ales pentru neoni) si Sera aquatan(conditioner pentru apa de robinet). Nu-i nimic, m-am indreptat catre alte marci gen JBL si asta este.
    Last edited by bitanu; 13-08-2010 at 22:21.

User banat
    Post (Dis)Likes
    ca mentionare, magazinul din navodari, cel din zona peco, l-am vizitat curand si am vazut ca au si ceva acvarii frumusele plus ceva pesti de vanzare.

Post (Dis)Likes
    Asa este,problema cu SERA a fost mai mereu,sunt foarte neseriosi in privinta comenzilor,cel putin in Constanta.Tot vipan foloseam si eu ,buna si calitativ si ca pret.

Base member LeicaBogdan's Avatar
    Post (Dis)Likes
    problema cu sera s-a rezolvat...pe constanta...eu lucrez la petshop-ul dela brick cel de langa art de pescuit. Da cu acvariile au fost unele probleme deoarece baietii care se ocupau de ele, le-au cam lasat de izbeliste...acuma am inceput sa colaboram cu altcineva si speram sa nu mai fie aceiasi problema. Avem cateva specii de pesti acuma pentru cei interesati. Iar daca va intereseaza ceva...putem aduce la comanda orice produs, tetra, sera, jbl, aquael. Inca ma mai chinui sa dau de distribuitorul de la easy life...daca ma poate ajuta cineva...

Post (Dis)Likes
    Bogdan, de ce faci reclama? Daca esti "angajat al magazinului", de ce trebuie sa cauti tu distribuitori? Nu cumva esti patronul? Aaa? Acest topic l-am deschis pentru clienti, si automat pentru forumisti, pentru a alege ce este mai bun si convenabil pentru pasiunea lor, nu pentru buzunarul unora si altora. Noi, trebuie sa catalogam daca va faceti treaba si cum ne onorati cererile. Apropo- acum doua luni am luat de la voi trei ramirezi care la o saptamana, ce crezi? Au crapat (adica au murit). Punct
    Last edited by bitanu; 14-08-2010 at 21:23.

Page 1 of 11 123 ... LastLast