Results 1 to 2 of 2

Thread: ajutati-ma

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    15
    Post (Dis)Likes

    ajutati-ma

    mi-am cumparat de curant un acvariu si as vrea sa stiu daca pesti mei sunt compatibil

    am un acvariu de 170l si am in el :
    Xiphophorus Helleri 2
    BlackMoor 1 adult
    Gourami Albastru 2
    macropodus opercularis 2
    carasi voalati aurii 3
    carasi voalati 1 alb
    scalar 1
    guppy 1

    Sunt la inceput si as vrea sa stiu ce ar fi mai bine pentru ei daca se poate sa imi zica cineva o combinatie intre carasi cu alti pesti dar maxim 2 carasi si alti pesti de talie micutza dar frumosi ,sau o combinatie fara carasi cu pesti mici si colorati ....
    sper ca am postat bine

  2. #2
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes
    Titlul asta parca e rupt de pe langa gardul bisericii, Duminica.
    Citeste Regulamentul.
    Citat:
    c) Nu postati in topicurile care si-au gasit rezolvare. Faceti-o doar daca aveti ceva important de adaugat. Nu "inviati" topicuri vechi doar pentru a creste numarul de posturi. De asemenea, topicurile trebuie sa aiba un titlu inteligibil care sa dea o idee despre ce este vorba în el. Nu se accepta titluri gen "heeelp", "plssss", "ajutooor". De asemenea, este obligatorie folosirea optiunii de cautare (search) pentru a vedea daca subiectul pe care vreti sa il dezbateti, sub forma initierii unui nou topic, nu a fost deja discutat. Nerespectarea acestor prevederi se sanctioneaza cu avertisment.

    Se inchide deoarece ai mai deschis unul identic la alta sectiune, lucru dealtfel tot interzis de Regulament.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •