Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 34 of 34

Thread: castrare mascul guppy?

  1. #31
    Very high member gupper's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Slatina
    Posts
    1,218
    Post (Dis)Likes
    Salut,

    Din pacate pentru ce descrii acolo nu prea exista alte sfaturi bune decat sa renunti la tot ce depaseste un numar de 7-10(maxim) guppy, ca populatie, altfel stai pe o bomba cu explozie intarziata si in curand o sa vedem postarile tale cu referire la boli ciudate si comportamente nemaivazute ...

    P.S. fa o vizita si pe la sectiunea de introducere ca sa stim cu cine vorbim ...

    Week-end placut in continuare,
    Florin
    “Wir müssen leben bis wir sterben!”

  2. #32
    High member danco79's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Codlea/ Roma.
    Posts
    820
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by bubu_love View Post
    buna ! sunt incepatoare in ale acvaristicii si as avea nevoie de mare ajutor :(( help !!!!. am un acvariu de aproximativ15-16 L si este populat de aprx 20-25 de guppy.styu ca este un Attachment 640dezastru dar o sa scap in curand de cativa . datimi cate sfaturi pt ca ei sa dca o viatza cat mai buna
    Va multumescAttachment 639
    Si eu STYU ca tu STY, dar nu STYU de ce tu nu STY ca trebuie sa intri intai la Introducere, sa te prezinti, adica sa zici APRX cine esti PT ca asa e frumos, apoi sa citesti toate topikurile ce te intereseaza, apoi DCA nu ai inteles poti zice DATIMI sfaturi!!!!
    Ci siamo capiti, Donna bubu_love?

  3. #33
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes
    Daca vrei sa inmultesti guppi, indicat este sa ii tii separat si atunci nu o sa ai problemele astea. Ii pui la ponta cand doresti.
    Daca vrei sa cresti pentru bucuria ochiului, alege numai masculi, ai de unde, e piata plina, si o sa ai un acvariu plin de culoare.
    Daca doresti totusi sa ii tii impreuna si sa nu ai pui, parerea mea este ca masculilor sa le pui prezervativ. Oricum e mult mai elegant decat electrocutarea.
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  4. #34
    Member emyemanuel's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    BUCURESTI-Militari Gorjului
    Posts
    250
    Post (Dis)Likes
    am râs de am zis că mor...Dar mai bine de ce nu prinzi masculii și le pui ”Picătura”pe gonopodiu?O să stea cu ele ”sculate”,dar nu o să mai poată să însămânțeze cu ele!Oricum este mai bine decât să-i electrocutezi
    Apa limpede,
    Emy.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •