View Poll Results: doriti shimbarea interfetei grafice a forumului?

Voters
70. You may not vote on this poll
  • da

    29 41.43%
  • nu

    41 58.57%
Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 53

Thread: schimbarea interfetei grafice a forumului

  1. #11
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Da, m-ai deranjat cu insistenta, am inteles din prima ca doresti traducere in limba romana, ti s-a raspuns atunci ca nu e un obiectiv, nu era nevoie sa readuci in discutie.

    Politica forumului e de a refuza linkurile catre alte forumuri de acvaristica romanesti, indiferent de motivul pentru care se prezinta (lauda, injuraturi, plangeri, acuze, exemplificare etc etc).

    Si da, daca nu intelegi ca prin Post quick reply se trimite un raspuns rapid la post, sau ca prin Go advanced intri la un mesaj mai elaborat, nu faci parte din categoria de useri pe care o dorim pe forum. Daca intelegi expresiile amintite mai sus, dar insisti ca vrei limba romana, tot nu esti o persoana dorita pe forum pentru ca esti stilul care are tot timpul ceva de comentat.

    Seara placuta si tie!

  2. #12
    High member adiio's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti - Pantelimon
    Posts
    535
    Post (Dis)Likes
    Mie imi place din ce in ce mai mult cum arata forumul. Si nu spun asta pentru a pupa pe cineva-n... (nu-s genu) dar nici pentru a fi polul opus fata de altii.
    Chiar imi place, felicitari pentru culorile/tema alese... ce sa mai zic de vbulletin... super.
    Si sper sa nu traduceti butoanele alea niciodata in romana, nu de alta dar nu voi mai sti pe ce sa apas cand vreau sa fac cate ceva.

  3. #13
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2
    Post (Dis)Likes
    Mie imi place cum arata acum. Ce avem acum, este incomparabil cu ce era in trecut.

  4. #14
    Base member Banzai's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Fukushima-3rd reactor
    Posts
    370
    Post (Dis)Likes

    Wink

    Mai binele este dusmanul binelui. Cum forumul mergea bine, se pare ca acest mai bine a facut mult mai rau din punctul de vedere al unei parti a userilor. Interesant ar fi de stiut daca pentru majoritatea sau o minoritate
    De asemenea sunt oameni a caror cunostinte in domeniul calculatoarelor nu le permite sa inteleaga informatia "softul nu poate momentan sa ofere facilitatea pe care o doriti"

    Recunosc deschis ca nici pe mine nu m-a bucurat schimbarea de interfata, insa din cite am inteles s-a cistigat in cu totul alte ramuri ale increngaturi reprezentate de acest soft, deci intr-un fel, tot raul spre bine.
    M-as mai intreba in gluma, desigur, un director de hotel isi intreaba clientii ce culoare ar vrea sa aibe mocheta de pe coridoare sau asfaltul din fata hotelului ?
    Cei ce nu pot sa-si aminteasca trecutul sunt condamnati sa-l repete - Santayana - Coda Bene Gesserit

  5. #15
    High member geo13's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina-Teiul Doamnei
    Posts
    600
    Post (Dis)Likes
    Nu pot sa nu-i dau dreptate lui Laurentiu. Nu stiu ce aveti cu limba engleza unii ca vorba aia sunteti generatia pro. Ar trebui sa ma plang eu care am 52 ani (na ca mi-am dezvaluit varsta) si nu am facut engleza in scoala, dar atunci cand nu inteleg un cuvant apelez la 'google translate' si se rezolva. Site-ul este super acum dar poate ar trebui niste pete de culoare sa ne inveseleasca. Culorile de acum sunt perfecte pentru un site de bussines. Se vede ca sunt meseriasi in spate.
    Uite, mi se pare inspirata peta de culoare de pe bara de jos cu ' Contact us acvaristica, arhive , top '.
    O intrebare as avea. In dreptul ramurilor din acvaristica erau niste poze mititele sugestive ( plante , pesti, harware, etc) Nu se mai pot pune? Poate astea erau petele de culoare care ne aminteau de vechiul forum si mergem linistiti cu noua platforma care este mult mai evoluata.

  6. #16
    Aquarium expert andreic's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucuresti - Cringasi
    Posts
    12,490
    Post (Dis)Likes
    Incercati sa aveti putina mila cu cei care lucreaza la partea de hardware. Platforma este supusa imbunatatirilor, dar acest lucru cere timp si nu intotdeauna dispunem de el.

  7. #17
    Base member Banzai's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Fukushima-3rd reactor
    Posts
    370
    Post (Dis)Likes
    O stire de de ultim moment.
    Va aduc pe aceasta cale multumiri din partea unor useri speciali care au posibilitatea sa urmareasca forumul "din off" cum se spune in lumea media, fara a fi nevoie sa-si mai creeze la infinit alte si alte conturi, datorita nepretuitului buton "new posts" care apare chiar si in fereastra de user nelogat si care functioneaza impecabil.
    Cei ce nu pot sa-si aminteasca trecutul sunt condamnati sa-l repete - Santayana - Coda Bene Gesserit

  8. #18
    Member Manynu's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Birmingham, UK
    Posts
    116
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by andreic View Post
    Incercati sa aveti putina mila cu cei care lucreaza la partea de hardware. Platforma este supusa imbunatatirilor, dar acest lucru cere timp si nu intotdeauna dispunem de el.
    Nu va grabeste nimeni. Noi doar ne dam cu parerea ca sa va ajutam si noi in limita posibilitatilor
    De la sublim la ridicol nu este decat un pas. [Napoleon Bonaparte]

  9. #19
    Member Susp3kt's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Tg Jiu
    Posts
    122
    Post (Dis)Likes
    Arata mai bine acum , logo-ul nu prea imi place nici mie .. admin daca ai nevoie de logo contacteaza-ma si te ajut eo .

    Numai bine
    # Acvariu Home Made 128 Litri ( 80 / 40 / 40 )
    # Filtru Extern Jbl CristalProfi e900 , Intern Aquael Fan Plus 1
    # Incalzitor Jager 100 w, Iluminare: 2x18w & 2x20w


  10. #20
    Admin Laurentiu Craciunas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    UK
    Posts
    3,617
    Post (Dis)Likes
    Ce e acolo sus in stanga nu e logo, e doar un element grafic.

    Acvarist.ro nu are logo momentan, daca se pricepe cineva si doreste sa propuna, acceptam sa analizam cu cea mai mare placere.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •