View Poll Results: doriti shimbarea interfetei grafice a forumului?

Voters
70. You may not vote on this poll
  • da

    29 41.43%
  • nu

    41 58.57%
Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 53

Thread: schimbarea interfetei grafice a forumului

  1. #1
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes

    schimbarea interfetei grafice a forumului

    se pare ca exista useri care nu sunt tocmai incantati de actualul design al forumului. am dori sa participati la acest sondaj ca sa stim ce trebuie sa facem in viitor. daca cei nemultumiti sunt majoritari, o vom schimba. ii rugam pe cei nemultumiti sa ne ofere alternative. un simplu vot de NU e insuficient si nu ajuta pe nimeni. de aceea va rugam sa postati si un link catre un forum a carui interfata grafica va place. daca nu o veti face, nu se va schimba nimic deoarece nu o sa munceasca nimeni sa tot schimbe designul doar,doar s-o suprapune peste gusturile voastre.
    va multumim ca va pasa,
    administrarea forumului
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  2. #2
    Aquarium expert
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,025
    Post (Dis)Likes
    Dupa parerea mea, singurul lucru care ar mai trebuii schimbat e culoarea posturilor noi, din acel albastru deschis sa sa treaca la un albastru inchis, exact cum este skinul forumului acum, atat, restul arata foarte bine, seama mult cu restul forumurilor straine de acvaristica.

  3. #3
    User banat
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni, Drumul Gazarului.
    Posts
    626
    Post (Dis)Likes
    Nu cred ca forma s-au culoarea conteaza in mod deosebit cat mai ales calitatile ca inserarea de imagini file video sau audio, dar se poate ajusta un pic la culoare sa fie mai vie mai placuta unor privitori...

  4. #4
    High member ionutn's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ~ Bucuresti (Popesti Leordeni)
    Posts
    962
    Post (Dis)Likes
    Nu imi place logo-ul nou (as prefera tot ceva cu pesti), si ca si bogdan ar fi mai bine ca sa se schimbe culorile la postari (ceva diferit ca si nuanta), in rest este ok.

  5. #5
    Aquarium expert
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,025
    Post (Dis)Likes
    La logo ar merge o picatura care cade in apa, sa se asorteze cu culorile...

  6. #6
    High member ionutn's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    ~ Bucuresti (Popesti Leordeni)
    Posts
    962
    Post (Dis)Likes

  7. #7
    Aquarium expert
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,025
    Post (Dis)Likes
    Poza a doua imi place foarte mult, cred ca ar fi perfecta...

  8. #8
    High member geo13's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina-Teiul Doamnei
    Posts
    600
    Post (Dis)Likes
    Pentru cine doreste sa studieze diverse scheme de culori:
    Aici puteti vedea cum se vede scrisul pe diverse fonduri:
    http://visibone.com/colorlab/
    sau:http://www.pagetutor.com/colorpicker/index.html
    Aici prefer schema pe verde:
    http://www.fivefingercoding.com/web-...e-color-scheme
    Si alta metoda de alegere a schemelor de culoare:
    http://colorschemedesigner.com/

    Mie personal mi-ar place ca fondul pe care scriu sa fie mai inchis.
    Scuze, unde citesc raspunsurile !
    In genul acesta: http://www.fishbreeding.info/forums/...rium-t850.html

    Din două una, daţi-mi voie: ori să se revizuiască, primesc! dar să nu se schimbe nimica; ori să nu se revizuiască, primesc! dar atunci să se schimbe pe ici pe colo, şi anume în punctele... esenţiale... Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
    Last edited by geo13; 15-05-2010 at 22:41.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    60
    Post (Dis)Likes
    Mie imi place cum arata forumul asta (editat) (nu am cont acolo, am fost doar o data in vizita). Imi place nuanta aceea turquoise si cum e structurat meniul, cum era inainte aici. Si mai vechea mea problema, totul e in limba romana.

    Editat de Laurentiu Craciunas: Limba engleza nu e o problema pentru publicul pe care il tinteste forumul acvarist.ro. Daca in secolul 21 nu esti capabil sa stapanesti principala limba de circulatie internationala, probabil ar trebui sa eviti si forumul nostru.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    60
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by amistad View Post
    Mie imi place cum arata forumul asta (editat) (nu am cont acolo, am fost doar o data in vizita). Imi place nuanta aceea turquoise si cum e structurat meniul, cum era inainte aici. Si mai vechea mea problema, totul e in limba romana.

    Editat de Laurentiu Craciunas: Limba engleza nu e o problema pentru publicul pe care il tinteste forumul acvarist.ro. Daca in secolul 21 nu esti capabil sa stapanesti principala limba de circulatie internationala, probabil ar trebui sa eviti si forumul nostru.
    Dl. Cristi Ionescu a cerut sa dam un link catre un forum care ne place, n-am inteles de ce l-ai sters, dar nu asta e problema. Inteleg ca prin ce am scris am deranjat foarte tare pe cineva "din conducere". Am crezut sincer ca pot sa-mi exprim parerea in mod deschis, in schimb n-am crezut ca voi primi un raspuns de o maniera stalinisto-hitlerista. Sincer imi pare rau ca nu fac parte din publicul tinta al acestui forum si, totodata, ca nu sunt capabil sa stapanesc limba engleza. Eu vad un forum ca si casa cuiva in care esti binevenit, exista reguli pe care trebuie sa le respecti (nu cred ca am incalcat vreuna), te comporti civilizat si primesti acelasi lucru in schimb. Simplul fapt de a vorbi deschis si sincer cu gazdele si ceilalti musafiri nu cred ca e echivalent cu "daca nu-ti convine dute-n....." sau cu aruncatul in strada. In posturile mele anterioare n-am spus ca n-o sa mai intru pe acest forum, am spus doar ca nu-mi place cum e acum (cel vechi era perfect, nu inteleg de ce a trebuit schimbat, voi stiti mai bine) si ca, probabil, cu timpul o sa ma obisnuiesc. Dar inteleg ce inseamna cand mi se arata usa. Desi raspunsul tau m-a jignit, tot eu imi cer scuze pentru ca, poate, te-am provocat (sau poate iti displace ca atat de multi "misca-n front"). Oricum, mult succes pe mai departe. O seara placuta.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •