Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: Despre acvarii!!!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    51
    Post (Dis)Likes

    Despre acvarii!!!

    Salut! Am si eu o intrebare in legatura cu acvariile din silicon. Exista asa ceva? Si daca Da care sunt avantajele si dezavantajele acestui acvariu si nu in ultimul rand cat m-ar costa sa-mi fac unul la comanda.( Daca stiti). Mersi.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    51
    Post (Dis)Likes
    Fratilor dar chiar nu stie nimeni nimic?

  3. #3
    Guest
    Salut , nu stiu unde ai auzit tu de acvarii din silicon dar te asigur ca nu exista.
    Cel mai banal material pentru acvarii este sticla(aceasta se lipeste cu silicon pentru a construi un acvariu), mai putin folosit dar de 10 ori mai rezistent este plexiglasul(acesta fiind de mai multe tipuri) iar cel mai putin folsit(cel putin la noi) este lemnul.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Severin
    Posts
    182
    Post (Dis)Likes

    Re: Despre acvarii!!!

    Quote Originally Posted by Nalbaru Vasile
    Salut! Am si eu o intrebare in legatura cu acvariile din silicon. Exista asa ceva? Si daca Da care sunt avantajele si dezavantajele acestui acvariu si nu in ultimul rand cat m-ar costa sa-mi fac unul la comanda.( Daca stiti). Mersi.
    Siliconul nu este un material din care se fac acvariile, ci este un material cate rezista la presiunea apei, ce lipeste sticla!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    arad
    Posts
    212
    Post (Dis)Likes
    nu exista acvarii din silicon ! cum poti face acvarii dintr-un material elastic? paote tu te referi la acvarii lipite cu silicon? asta e ceva normal si f des intelnit
    awp / gub

  6. #6
    Very high member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    1,173
    Post (Dis)Likes
    Poate ar fi mai bine daca n-ar repeta acelasi raspuns fiecare user care citeste topicul ,ce ziceti?Eu cred k a inteles ,sau va intelege.
    You can't change the world But you can make a difference

  7. #7
    High member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    550
    Post (Dis)Likes

    Re: Despre acvarii!!!

    Quote Originally Posted by Nalbaru Vasile
    Am si eu o intrebare in legatura cu acvariile din silicon. Exista asa ceva? ( Daca stiti). Mersi.
    Doamne !!! Din plastelina nu vrei ?
    Viata-i scurta, dar nasoala.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    46
    Post (Dis)Likes
    Vasi, cum sa existe acvarii de silicon? Ai lipit vreodat un acvariu cu silicon k sa vezi cum e? Deci, acest silicon cand se usuk nu poate sta in picioare... e elastic.... se intinde k guma... Nush de unde ai auzit tu de acvariu de silicon... nu are cum sa existe...

  9. #9
    Very high member
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    1,173
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by Johnny
    Poate ar fi mai bine daca n-ar repeta acelasi raspuns fiecare user care citeste topicul ,ce ziceti?Eu cred k a inteles ,sau va intelege.

    Dupa cum spuneam ,noi nu facem intrecere la cine posteaza mai mult asa ca va rog sa nu mai "inviati" topicuri moarte decat daca aveti de adaugat ceva folositor. PDT_Armataz_02_42
    You can't change the world But you can make a difference

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    51
    Post (Dis)Likes
    Fratilor nu va mai bateti atata sa tot scrieti mesaje. Am inteles ca nu exista acvarii din silicon. In primul rand a aparut o greseala in formularea intrebarii si mi-a fost lene sa o modific. Intrebarea trebuia sa sune cam asa: Daca exista acvarii din termopan? Dar cum eram cam pilit cand am scris, am gresit!!! Sorry!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •