Results 1 to 6 of 6

Thread: Cumpar Anentome Helena, melcul asasin!

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    32
    Post (Dis)Likes

    Cumpar Anentome Helena, melcul asasin!

    Cum spune si titlul cumpar anentome helena.Astept oferte!In functie de pret ma hotarasc si la numarul lor!

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Brasov
    Posts
    240
    Post (Dis)Likes
    Daca vrei sa scapi de melcii din acvariu,iti recomand pestii numiti "pufferi".Ii gasesti in pet-shopul din Grand Arena si costa 15 lei bucata;pe mine m-au scapat de melci in 3 zile.

    O.T. : Gasesti si melci asasini acolo.

  3. #3
    Aquarium expert cristi_ionescu_79's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti - Drumul Taberei
    Posts
    4,723
    Post (Dis)Likes
    Si io mi-mic, dar la tucradio-acvariu everyday e BlackFriday .....
    - Dennerle - Giesemann - SunSun - Sera - EasyLife - Aquili - JBL - Dupla - Shirakura - NLS - VIMI - Kent Marine - Hydor - Prodibio - Seachem - Tropica - Hikari - Salty Shrimp - Jebao

  4. #4
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    195
    Post (Dis)Likes
    Mai usor cu recomandatul pufferilor fara sa stiti ce pesti mai are omul in acvariu. Pufferii sunt rapitori si agresivi, nu sunt indicati pentru acvarii comunitare. In cel mai bun caz risca sa se aleaga cu pesti cu cozi sau aripi ciupite, si asta daca pufferii sunt mici sau bine hraniti. Ca daca sunt mari si le e foame... Merg pusi doar cu anumite specii, mai mari ca dimensiuni si foarte rapide la inot

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    32
    Post (Dis)Likes

    Salut!

    In primul rand in Grand Arena nu au melci asasini,am fost acum 2 zile,in al doilea rand nu se pune problema sa mai iau alti pesti deoarece e cam aglomeratie in acvariul meu.Nu am o problema cu melcii(cel putin pana acum),ideea e ca vreau sa am niste melci in acvariu.Cu "asasinii"rezolv si si ceea ce vreau si preintampin"o posibila viitoare"problema!
    PS:Cristi,multumesc pentru link,stiam de anunt dar am zis ca poate rezolv mai repede cu altii!O sa fac comanda si acolo iar anuntul asta ramane deschis!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Berceni
    Posts
    32
    Post (Dis)Likes
    Se poate inchide.Multumesc userului Lotar.inc!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •