Page 3 of 60 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 21 to 30 of 592

Thread: Bazin Malawi 700 litri

  1. #21
    Maestru Biotop
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Pajura
    Posts
    1,722
    Post (Dis)Likes
    Frumos acvariul dar are toate pietroaiele cam in acelasi plan, poate din cauza ca nu are latime mare. Eu m-am gandit la alt aranjament, care sa dea senzatia de profunzime si iluzia de latime mult mai mare.

    Mersi!

  2. #22
    Maestru Biotop
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Pajura
    Posts
    1,722
    Post (Dis)Likes
    In sfarsit am terminat standul.
    Acum astept sa vina sticla, care momentan nu e pe stoc :(





    Personajele din poze sunt eu si varul meu, Gabriel26, care momentan este banat asa ca a avut timp sa vina sa ma ajute

    Acvaristica ne uneste pe toti

  3. #23
    Member r_o_n_i's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    bucuresti -sos. fundeni
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    ma bag si eu in seama ca tot s-a pomenit numele meu.. sticla poate gasesti aici : SC Urbanglass SRL



    Adresa: Aleea Industriilor, nr. 1-3,

    120230, BUZAU - ROMANIA

    Tel: +40 238 422 396

    Fax: +40 238 422 395

    E-mail: office@urbanglass.ro

    Web: www.urbanglass.ro
    eu aici am gasit si am fost foarte multumit de serviciile oferite..daca au pe stoc iti trimit proforma si achiti cam 40 % si in 3-5 zile te duci sa le iei.. sau dai telefon si intrebi daca au pe stoc , te urci intr-o duba si te prezinti la poarta fabricii..eu am ales a 2-a cale caci nu mai aveam rabdare 5 zile + preturi semnificativ mai mici decat la cristalbrad
    Oricum meriti felicitari pt asa proiect , astept cu nerabdare noi detalii.. mult succes in continuare


    P.S. : nu am nici o legatura directa sau indirecta cu urbanglass , am pus datele de contact aici pt a fi gasite de cat mai multi (pret ok , calitate si servicii bune, asta cel putin cand mi-am comandat eu sticla prin vara )

  4. #24
    Maestru Biotop
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Pajura
    Posts
    1,722
    Post (Dis)Likes
    Mersi de informatii roni. Beleaua este ca nu am timp sa plec la Buzau si sa ma intorc decat in wekeenduri. Mai astept o saptamana dupa Cristalbrad, daca nu aduc pe stoc sun la Urbanglass.



    LE: Urbanglass a dat faliment, nu mai exista.

    Am gasit printr-o cunostinta de la o firma de constructii sticla si i-am dat dimensiunile. Maine imi zice pretul. Sper sa aiba pe stoc sticla de 12

  5. #25
    High member bondo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Constanta
    Posts
    768
    Post (Dis)Likes
    Salut, as vrea sa imi fac si eu ceva asemanator in viitorul apropiat. Spune-mi te rog cum ai prins palul de cadrul metalic? Si spuneai ca montezi usile pe sine,poti sa detaliezi putin te rog?
    In rest mult succes in continuare cu proiectul si sper ca ai gasit sticla de 12

  6. #26
    Maestru Biotop
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Pajura
    Posts
    1,722
    Post (Dis)Likes
    bondo: Am prins cu holzsurub din interior, dinspre cadru inspre pal. Trebuie sa dai gauri in cadru.

    Se pare ca Urbanglass mai exista. Mi-au trimis foaia de comanda. Pretul este acceptabil daca ma duc eu sa o ridic. Si o sa ma duc dupa ce se deblocheaza drumurile.


  7. #27
    Member r_o_n_i's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    bucuresti -sos. fundeni
    Posts
    186
    Post (Dis)Likes
    de curiozitate : cat ti-au cerut cei de la CristalBRAD pe aceeasi comanda ?.. eu cand am cerut oferte de preturi de la mai multe firme CristalBRAD-ul au venit cu cel mai mare "scor" ...
    p.s.: nu vreau sa fac reclama negativa nimanui , or sti ei ceva despre sticla lor de cer atat pe ea... sau or avea angajati super platiti

  8. #28
    Maestru Biotop
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Italia
    Posts
    495
    Post (Dis)Likes
    am vazut factura ..suna bine

    dar ar trebui sa mai ai de o parte cateva sute bune pentru cantuirea sticlei..este absolut necesar...acasa , cu piatra nu iese ce trebuie , asta e clar..intreaba si de operatiunea asta, neaparat!

  9. #29
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Cris ... scrie negru pe alb ... "cantuire superficiala" si din proprie experienta iti spun ca merge brici .

  10. #30
    Maestru Biotop
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti-Pajura
    Posts
    1,722
    Post (Dis)Likes
    Exact, este pretul cu tot cu cantuire....

    Se apropie momentul adevarului, lipirea

Page 3 of 60 FirstFirst 123451353 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •