Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: acvarii home made

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    13
    Post (Dis)Likes

    acvarii home made

    Salut,
    in primul rand tin sa va multumesc pentru informatiile indirecte pe care le-am gasit pe forum, mai ales magazinele de acvaristica, avand in vedere ca sunt de un an si un pic in Cluj
    O intrebare: stiti unde as putea sa ma interesez de acvarii home made? Adica sa faca cineva asa ceva in CJ. Nu neaparat firma ca asa am gasit. Si un pret/litru daca stiti.
    Multumesc

  2. #2
    Member Sebi.S's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    199
    Post (Dis)Likes
    Salut,
    Din cate stiu eu, dl.Toth de pe Decebal face si acvarii la comanda, chiar si capace. Despre pret nu stiu ce sa zic...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    13
    Post (Dis)Likes
    merci de info! am tot citit de dl. Toth aici pe forum; pareri pro si contra o sa fac o vizita sa vad ce are, macar ca sa-mi fac o parere personala

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Cugir Cluj-Napoca
    Posts
    102
    Post (Dis)Likes
    -vezi la shopul de sub pasajul din Manastur, face acvarii destul de ieftine si din ce sticla vrei tu...
    .

  5. #5
    Junior Member robert_ienei's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    cluj napoa
    Posts
    65
    Post (Dis)Likes
    acvarii la comanda se fac la magazinele din cora si brancusi(In Lumea Animalelor). pretul acvariului este aprox. 1,5 ron/l

  6. #6
    User banat
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Campia-Turzii,Cluj
    Posts
    381
    Post (Dis)Likes
    Sunt si eu interesat , asa ca daca gasesti pe cineva ,te rog sa ne spui si noua. Eventual P.M.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    78
    Post (Dis)Likes
    despre acvariile de la Toth

    Aspect nota 9
    Instalatie de lumina nota 2

    Deci daca vrei sa ai lumina de calitate ... zi la om exact ce tuburi vrei sau sa ii duci exact tuburile si drosierele cumparate de tine in prealabil

    Deci informeaza-te de aici de pe form cum e cu lumina... decide ce iti convine mai bine la conditiile tale si zi la om exact ce vrei.
    Daca lasi dupa el o sa te trezesti cu niste tuburi T8 Philips 765 si in 3 saptamani max ai apa verde.
    Omul are experienta in acvarististica, face acvarii faine... dar la capitolul lumina e total depasit
    Acvariu - 475L
    Lumina - 5x54W osram 965
    CO2 - butelie
    Pesti - Rainbowfish

    Acvariu - 126L
    CO2 - butelie
    Pesti - Rainbowfish

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    13
    Post (Dis)Likes
    merci de info!
    deocamdata ma gandesc doar la bazin. capacul l-as face eu. am cateva idei pe care sa le pun in practica. sa vad ce iese pana la urma. la capitolul lumina tre' sa ma documentez bine...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    9
    Post (Dis)Likes

    Acvarii home made!

    salutare tuturor!
    off topic: De aproximativ un an mi-am deschis o firma cu activitate secundara "confectii manuale" iar dupa aprox 2 luni poc ca boc a bagat impozitul forfetar! M-am speriat si am pus-o pe inactivitate ca sa aflu peste alte vreo 2 luni ca cei care au firma din anul 2009 nu platesc forfetarul! m-am enervat si asa am lasat-o!
    on topic: Ideea este ca in acea activitate intrau confectinarea de acvarii de aceea am ales-o! Asadar si eu fac acvarii la comanda (nu am pret pe litru deoarece difera preturile la grosimea sticlei). Am un programel care calculeaza factorul de siguranta si indoirea sticlei! Daca va intereseaza oferte de acvarii imi puteti scrie! Transport in cluj este asigurat!

    p.s. tin sa-i felicit pe toti de pe acest site, forum sau cum vreti sa ii ziceti! Am gasit o gramada de raspunsuri la intrebari! Va multumesc!

  10. #10
    High member focus's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Salaj
    Posts
    691
    Post (Dis)Likes
    @luciancj - ai putea da un numar de telefon pentru cei interesati si eventual zona unde stai.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •