Results 1 to 2 of 2

Thread: killie in acvariul cu pesti comunitari

  1. #1
    Base member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    IASI
    Posts
    306
    Post (Dis)Likes

    killie in acvariul cu pesti comunitari

    Una dintre intrebarile frecvente care mi se pun este legata de posibilitatea mentinerii speciilor de killie in acvariu cu alte specii de pesti.Un raspuns scurt ar fi da.O spun nu numai din experienta mea,mentionez ca am ceva practica cu sute de specii de pesti,dar incepator mai avansat la killie,ci si in urma discutiilor avute in cei 3 ani si jumatate de killie cu crescatori si colectionari din mai multe tari,ai acestui gen.Desigur,recomandarea mea de baza este mentinerea lor in acvarii specifice sau cel mult grupati pe famillii de killie diferite ,care au cerinte asemanatoare de intretinere.Hibridarile sint fracvante in acvariu dar numai intre speciile din acelasi gen dar daca nu urmaresti mentinerea unei linii ci pur si simplu vrei sa detii un acvariu cu multe bijuterii,"ciorba de killie"poate fi cit se poate de apetisanta!Este cam acelasi lucru cu acvariul "supa de livebearers "guppy &Co".Atat killie cit si livebearers fac patre din aceeasi familie,tooth carps,numai ca unii sint depunatori de icre iar ceilalti nasc pui vii. To be continued...

  2. #2
    High member tudosie eugen's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bucuresti Eroii Revolutiei
    Posts
    797
    Post (Dis)Likes

    exceptional

    Si exact raspunsul la felul de mancare dorit

    Sar'na.
    ROMANIAN KILLIFISH ASSOCIATION - RKA 110

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •