Results 1 to 4 of 4

Thread: caras cu probleme

  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Tulcea
    Posts
    190
    Post (Dis)Likes

    caras cu probleme

    Am un caras bolnav. Innoata cu burta in sus, nu poate sa isi tina echilibrul, nu stiu ce are. Are un an si este mare, nu a avut probleme pana acum, acvariul este plantat si are 130l. Ce sfaturi imi puteti da?

    Ieri era bine.

  2. #2
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Da-i mazare si da si un search , s-a discutat despre asta destul. Chiar eu am un post unde am pus o traducere despre swim bladder. Daca nu-l gasesti iti dau eu linkul, insa work for it intai
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


  3. #3
    Aquarium expert mihaim's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    bv / ro
    Posts
    3,555
    Post (Dis)Likes
    Ma rog ma bag in seama referitor la mazare, ia o punga de mazare inghetata nu la borcan, lasi cateva boabe afara pana se dezgheata si indepartezi coaja, o presezi un pic intre degete si o dai la peste.
    I lol on u ...

  4. #4
    Aquarium expert Angelina's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,049
    Post (Dis)Likes
    Esti un om religios ? Mi-a cerut linkul pe pm si i l-am dat ... e explicat tot , ce si cum se da mazarea acolo....sper sa iti revina caraselul. Apropos de asta , incearca doar sa-i dai mazare intai , fara sa-l muti nicaieri.
    Until you find someone worth dying for, you never really live.
    Give a man a fish and you feed him for a day. Teach a man to fish and you feed him for a lifetime.


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •