Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 360

Thread: Resun BL-1800F "Neverending story"

  1. #21
    High member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Bucuresti - Lacul Morii
    Posts
    819
    Post (Dis)Likes
    LA MULTI ANNNNNIIIII... (scriu groaznic de greu cu noile unghii... ma chinui de 2 minute sa scriu mesajul asta... si inca ma chinui ) oare de ce am scris asa mult? ca sa ma acomodez cred )))


    LA MULTIIIIIIIIIIIIIIIII ANNNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!

  2. #22
    Very high member CataOlo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Sibiu-Romania
    Posts
    1,326
    Post (Dis)Likes
    @LauraP - chit ca ai spus ca e ziua ta (norocoasa), eu urez La Multi Ani, si La Mai Multi Bani! Si felicitari pentru ... tot. Urmaresc de muuulta vreme (de cand am dat peste el) si topucul cu acvariul cel "mic" (care e mai mare decat al meu), si acum si asta ... nu pot sa iti spun decat ca te admir sincer, pentru TOT.
    RKA 102

  3. #23
    Aquarium expert Juwel's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Galati
    Posts
    9,192
    Post (Dis)Likes
    Io'te ce-au sarit fetele!!!

    PS Va zic eu: e ziua ei azi. Na, ca m-am razbunat pentru tortul ala... <:-P
    Membru fondator AAR
    Membru fondator RKA
    Stalker.

  4. #24
    Very high member CataOlo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Sibiu-Romania
    Posts
    1,326
    Post (Dis)Likes
    @Juwel - cum sa nu sarim ??? Si asa nu suntem deca cateva pe aici, si daca nu ne sustinem una pe alta .... unde mai e coalitia feminina ???

    @LauraP - http://www.youtube.com/watch?v=m44z-223UYE
    RKA 102

  5. #25
    High member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    620
    Post (Dis)Likes
    Aoleu, mai bine n-o scriam pe aia cu tortul.... Ca v-ati prins toti.
    In sfarsit, ne-am delectat cu niste pastrav afumat pus in cetina de brad, salau la cuptor in sos de vin, ciuperci cu cascaval la cuptor, tort de ness si sampanie. (Sac Cristi.)
    Si nu te injur, ca oricum nu suntem chiar asa, toate, ca altfel ai dormi pe pres de ceva timp, si n-ai fi singurul. :P
    1. Cezare, freaca-le tata, ca sunt ale tale. Si ce-o iesi... mai vedem . Mai bine faceai un acvariu cu radacini de dud, aditionai cu putina vodca/palinca si iesea ceva serios...
    2. Referitor la achizitii, am un prieten care tot zicea: "ia lucruri cand le gasesti la oferta, ca atunci cand o sa ai nevoie de ele, dai si pe mama si pe tata". De cativa ani am aplicat si eu asta. Asa ca, intr-adevar o gramada de chestii din lista mea erau luate de demult. Skimmerul are un an si ceva de cand sta in cutie - nou-nout.
    3. NU ESTE FOARTE SCUMP. Am cautat alternativele cele mai ieftine, sper sa nu se dovedeasca in timp ca mai bine investeam in ceva mai de calitate. Oricum bugetul nu a fost stabilit de la inceput.
    4. Base rock + live rock. O sa mai cumpar ceva piatra vie, la inceput o sa fie destul de putina. Coralii o sa aduca majoritatea pietrelor vii. In timp.
    5. Pe scari o sa am ajutoare de nadejde, baietii mei de pe acasa, ca au grija de "stolul" meu. Pentru ca stie Juwel ce stie, scarile mele sunt ambele in spirala, este crima sa cari sus ceva mai mare de 60x60x100cm... Dar o sa ne descurcam.

    Quote Originally Posted by snakefishmike
    Aloooo ! Regina Mama a Muraturilor (de iarna) , fa-ti de drum vre-o 60km ca sa-ti clatesti ochii si sa vezi cam ce s-ar potrivi in cada aia de muraturi
    Mama, mama ce-mi faci tu mie... Si asa am de dat niste explicatii pentru niste bani dati pe corali... Dar poate ajung saptamana viitoare. E tarziu?

    Quote Originally Posted by androklys
    LA MULTI ANNNNNIIIII... (scriu groaznic de greu cu noile unghii... ma chinui de 2 minute sa scriu mesajul asta... si inca ma chinui ) oare de ce am scris asa mult? ca sa ma acomodez cred )))

    LA MULTIIIIIIIIIIIIIIIII ANNNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!
    Si eu am avut activitati d'astea azi... Ca mai trebuie din cand in cand. Altfel ar zice unii ca nu suntem femei.

    Sa fim sanatosi, ca restul vin la timpul lor!

    Gata cu prosteala, sa revenim la oile noastre.
    Ia ganditi-va si voi ce ar mai necesita un acvariu. Si inca n-am!
    Nu stam in loc de nimic...

  6. #26
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by LauraP
    Mama, mama ce-mi faci tu mie... Si asa am de dat niste explicatii pentru niste bani dati pe corali... Dar poate ajung saptamana viitoare. E tarziu ?
    Posibil .
    Sti ca sunt cam insensibil la pietre murate , da' ce a venit azi ... no coment . Si zboara rapid , ca deh e sezonul muraturilor .

  7. #27
    High member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    620
    Post (Dis)Likes
    Quote Originally Posted by CataOlo
    @Juwel - cum sa nu sarim ??? Si asa nu suntem deca cateva pe aici, si daca nu ne sustinem una pe alta .... unde mai e coalitia feminina ???

    @LauraP - http://www.youtube.com/watch?v=m44z-223UYE
    Pupici CataOlo, de ani buni nu mi-a mai cantat cineva....
    Nu stam in loc de nimic...

  8. #28
    Aquarium expert mihaim's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    bv / ro
    Posts
    3,555
    Post (Dis)Likes
    Pentru binele noii achizitii eu n-o sa-ti cant asa ca doar iti urez la multi ani!
    I lol on u ...

  9. #29
    Very high member CataOlo's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Sibiu-Romania
    Posts
    1,326
    Post (Dis)Likes
    RKA 102

  10. #30
    High member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    620
    Post (Dis)Likes
    Fetelor, unele sunt privighetoare, altele nu. Multumim ca exista play-backul
    Si acvariul are sticla destul de groasa...
    Nu stam in loc de nimic...

Page 3 of 36 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •