Results 1 to 2 of 2

Thread: RO

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    96
    Post (Dis)Likes

    RO

    Am adus din Sate 2 sisteme de osmoza inversa, unul pentru mine, unul pentru altcineva care s-a... razgandit. Asa ca am ramas cu uzina de apa!
    Caracteristicii:
    filtrare in 6 etape:
    - filtru de particule de 5 microni
    - filtru carbon activ
    - filtru de 5 microni carbon cocos
    - osmoza inversa ppz
    - filtru deionizare
    - filtru carbon activ
    capacitate 100 galoane pe zi (aprox 360litri pe zi)
    membrana este data de producator pentru 2-3 ani, restul filtrelor pentru 1 an.
    accesoriile uzuale (chei pentru filtre), cupla perforatoare prntru teava de apa, instructiuni de instalare (in engleza, evident!)
    foloseste filtre stadard de 10 inci (254mm), care sunt standardul industrial, asa ca nu e dependent de un anumit producator care poate impune preturi ridicole
    Sistemul este mare, nu jucarie de folosit doar pentru acvariu, ar fi pacat de el! Instalat la bucatarie (sub chiuveta de exemplu) va scapa de cumparat apa plata pentru baut si gatit.
    NU contine pompa booster si bazin de acumulare (eu mi le-am cumparat de aici si instalat.
    Obiectul a costat $96+ $65 transport+ 60 RON vama. Pret de vanzare 550 RON. La noi, la firmele care vand RO, un sistem foarte asemanator, dar cu 5 stagii de filtrare in loc de 6 este 175 euro.

    Poza (nu se vede prea bine pentru ca e asa cum a venit, in ambalajul de protectie, am preferat sa nu il "dezsigilez"
    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink

    Tel 0729122173
    Fery

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    96
    Post (Dis)Likes

    DAT

    Multumesc, se poate inchide.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •