Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: comanda colectiva betta pe aquabid.com

  1. #1
    User banat
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    bucharest
    Posts
    970
    Post (Dis)Likes

    comanda colectiva betta pe aquabid.com

    pentru cei interesati de achizitionarea de exemplare de calitate am zis sa incercam sa facem o comanda colectiva, cunoscand fiind faptul ca la o comanda individuala practic ne omoara transportul.
    astfel incat:
    - comanda se va lansa in momentul in care se vor aduna un numar de 15-20 pesti
    - pestii se vor comanda de la urmatoarele nume de crescatori, de fapt este acelasi cu mai multe accounturi (am ales acest crescator deoarece are un feedback bun si am si personal un feedback bun cu el, am mai facut vreo 5-6 comenzi la el si lucrurile au decurs perfect): The_fisheries ; Diamondcrown_farm ; Ocean_aquatic ; Lucky_farm
    - din momentul definitivarii listei noastre voi avea o discutie preliminara cu crescatorul iar apoi vom lansa comanda
    - banii se aduna si se trimit in momentul lansarii comenzii
    - crescatorul garanteaza ajungerea pestilor in viata, cei morti vor fi inlocuiti gratis, cumparatorul platind doar transportul
    - are la fiecare peste prezentat maxim 2-3buc. identice
    - pretul este cel de la startul licitatiei, nu cel la care s-a ajuns dupa eventualele licitari

    cei interesati pot posta aici (codul pestelui si link chiar de pe pagina cu prezentarea pestelui) sau pe pm (urmand sa transfer eu aici lista actualizata)

    p.s. trebuie sa ne miscam relativ repede!
    p.p.s. pentru cei din provincie putem gasi pentru 2-3 zile cazare pentru pestii lor pina ajung sa-i ridice. exclus varianta posta!

  2. #2
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes

  3. #3
    User banat
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    bucharest
    Posts
    970
    Post (Dis)Likes
    aha!
    domnu' mihai, te dai pe salbaticiuni!

  4. #4
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Sti doar ca mi le-am dorit mereu . In opinia mea , cei mai frumosi pesti (la toate speciile nu numai la betta ) sunt salbaticiunile . Mama Natura e cu mult peste noi , numai ca ... noi oamenii , in ignoranta nostra si in dorinta noastra de a ne crede mai buni ca ea , creem tot felul de "monstri' (vezi parrot cichlids , flowerhorn etc ) .
    Hai gata ca am aberat destul off-topic
    Da vreau salbaticiuni :P

    L.E.
    Eu zic asa . Intrucit toata lumea poate sa citeasca , dar nu pot posta aici , in cazul in care mai sunt doritori , un pm catre @livulik sau eventual catre mine si se include in comanda .

  5. #5
    User banat
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    bucharest
    Posts
    970
    Post (Dis)Likes

  6. #6
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    N-ai gusturi rele
    Pt cei mai neincrezatori sau mai tematori , nu stiu cit va foloseste , dar va pot garanta ca pestii ajung OK si exact ca cei din poze . Nu sunt la prima comanda cu @livulik , asa ca ...

  7. #7
    User banat
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    bucharest
    Posts
    970
    Post (Dis)Likes
    mai adaug un link de unde se poate comanda http://www.aquabid.com/cgi-bin/aucti...&Ocean_aquatic
    acum am aflat ca este vorba de acelasi crescator

  8. #8
    High member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti, Berceni
    Posts
    712
    Post (Dis)Likes

    Smaragdina wild... sadicilor... no tengo dinero, gringos !!! Cam scumpe salbaticiunile alea ...
    Ca tot am dat-o pe hispano: ma aruncasem la senor Hernandez la ceva linii Endler din alte mini-balti din Cumana. Nu mai pot da inapoi... Nu regret, dar va tin minte .
    Macropodus, Aphanius, Valencia- pesti exotici de clima subtropicala si temperata

  9. #9
    User banat
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    bucharest
    Posts
    970
    Post (Dis)Likes
    lasa ca-ti da mihai la prima ponta

  10. #10
    User banat
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti-Baba NovacXCimpia Libertatii
    Posts
    6,209
    Post (Dis)Likes
    Pai ... cum am o datorie sa-i spunem morala fata de cineva si i-am promis niste endleri , la prima ponta de salbaticiuni , facem un troc

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •