Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 26

Thread: De unde cumparam sticla mai ieftina pentru acvarii?

  1. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Borsa Maramures
    Posts
    45
    Post (Dis)Likes
    Salut ma bag si eu in conversatia asta din cauza ca lucru in domeniu,munca mea e cu sticla(fac sticla termopan,oglinzi si ce mai cere omu)deci in concluzie sunt geamgiu.Momentan lucru pe o masina de taiat sticla semiautomata dar trecand peste asta si intrant la subiect cred ca pe zona maramures pot aduce cea mai ieftina sticla pentru acvari de 6mm,8mm,10mm la pret de pana in 23 euro metru patrat cu tot cu tevea(Saint-Gobain).Sa nu se considere o reclama si imi pare rau daca gresesc din nou caci nu de mult am mai facut o greseala si am fost sanctionat.

  2. #12
    Base member ZEN master's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    GALATI
    Posts
    458
    Post (Dis)Likes
    Nu vreti sa mutati discutia pe un tread in zona Baia Mare ?? Nu de alta da' sa nu ne trezim ca o sa caute lumea transport pentru sticla........
    RKA123
    Get the largest aquarium you can afford without being divorced!

  3. #13
    Junior Member
    Join Date
    May 2012
    Location
    Galati
    Posts
    5
    Post (Dis)Likes
    Salut, in concluzie unde gasim cea mai ieftina sticla de 10mm in Galati? M-ar interesa sa fac un bazin destul de mare ...

  4. #14
    Base member ZEN master's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    GALATI
    Posts
    458
    Post (Dis)Likes
    Buna dimineata si tie ........... asa in concluzie .........
    RKA123
    Get the largest aquarium you can afford without being divorced!

  5. #15
    Junior Member gabriel_guppy's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Galati, Micro 40
    Posts
    18
    Post (Dis)Likes
    salut baieti, vreau sa-mi fac un acvariu 80x30x45, grosimea sticlei de 8mm, si am fost in piata mare la un geamgiu sa mainteresez daca ma poate ajuta cu sticla, si mi-a cerut 150 ron. De lipit a zis ca nu poate sa lipeasca, dar mi-a dat nr de telefon a cuiva care se pricepe, am luat legatura cu persoana resoectiva si mi-a cerut 50 ron pentru lipit, cu materialele lui. imi poate da cineva un sfat, daca e convenabil, sau sa mai caut?

  6. #16
    I'm Batman! dan.pavelescu's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti, Colentina
    Posts
    5,642
    Post (Dis)Likes
    o firma care confectioneaza acvarii, pentru dimensiuniele date de tine cere urmatorul pret:

    Untitled.jpg

  7. #17
    High member danrogo2001's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Galati, Tiglina I
    Posts
    649
    Post (Dis)Likes
    Daca ai drum prin Bucuresti verifica la Hornbach, intr-o vreme erau niste acvarii la 100 de litri, cam cum vrei tu, cu capac cu lumina, incalzitor, filtru intern Eheim Aquaball. Pret 400 lei. Daca aduni preturile la toate componentele s-ar putea sa iesi chiar mai ieftin decat la unul facut de tine, ca sa nu ma zic de lucratura, mai ales in cazul capacului.
    Sau urmareste rubrica de vanzari.

  8. #18
    User banat
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ilfov - PRC
    Posts
    629
    Post (Dis)Likes
    Este 149 de lei la Hornbach acvariul de 112 litri iar kitul complet de 126 de litri este 460 lei

  9. #19
    Junior Member gabriel_guppy's Avatar
    Join Date
    Mar 2012
    Location
    Galati, Micro 40
    Posts
    18
    Post (Dis)Likes
    M-am uitat si eu pe oferta celor de la Hornbach, si am vazut acvariile de care spuneati, dar nu imi permit sa cumpar unul de 400 de ron, chiar daca este foarte bine lucrat si cu tot ce iti trebuie in el. Parerea mea este ca daca esti atent la datalii poti sa-ti faci si singur un acvariu foarte frumos. Oricum, micile greseli de fabricatie (ma refer la acvariile home made), nu or sa se abserve daca esti atent la amenajarea acvariului. Imi poate spune cineva daca in loc de piatra, pentru a fixa riccia pe fundul acvariului, pot sa folosesc bucati de faianta?

  10. #20
    High member danrogo2001's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Galati, Tiglina I
    Posts
    649
    Post (Dis)Likes
    Pai 150 sticla, 50 manopera, 60 incalzitorul, 100 filtrul , 100 capacul, 40 neoanele, 30 droserele, 15 cablu +stechere. Cat a iesit pina acum?

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •